A Veszprém tizenkét, a Szeged tíz góllal nyert

2011.09.14. 21:27
Az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokság alapszakaszának 3. fordulójában a címvédő MKB Veszprém tizenkét góllal megverte hazai környezetben a Balatonfüredet, míg a legnagyobb hazai riválisának számító Szeged tíz góllal győzött az Orosháza ellen, ugyancsak pályaválasztóként.

A Ferencváros megszórta a pécsieket, a Kecskemét nyolcgólos vereséget szenvedett Csurgón, a Tatabánya hárommal bizonyult jobbnak a Mezőkövesdnél. A Gyöngyös a Tata vendégeként aratott tizenegy gólos győzelmet a gólokban kifejezetten gazdag összecsapáson.

FÉRFI KÉZILABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 3. FORDULÓ
MKB VESZPRÉM KC–BALATONFÜREDI KSC 35–23 (12–11)
Veszprém Aréna, 1200 néző. V: Herceg, Wiedemann
VESZPRÉM: FAZEKAS – Iváncsik T. 3, VUJIN 8, CSÁSZÁR 8 (1), Vilovszki 4, Terzic 2, Iváncsik G. 2. Cs: Alilovic (kapus), Ilyés 1, Laluska 2, Pérez, Korazija 2, Schuch 3, Gulyás, Hudj. Edző: Mocsai Lajos
BALATONFÜRED: Szabó T. – Tombor 3 (1), Kovács Gy. 2, Mateo 1 (1), SANDRIK 7 (1), SZŐLLŐSI B. 4, SALAMON 4. Cs: Szathmári (kapus), Benmiloud, Ivanov, Szőllősi B. 1, Bóka 1, Gyulai, Nagy D. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 6. p.: 5–2. 14. p.: 10–3. 17. p.: 12–5. 24. p.: 16–10. 40. p.: 23–16. 52. p.: 31–21
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 4/3
Mocsai Lajos: – Az első félidei feszesebb játékunk eldöntötte a két pont sorsát.
Sótonyi László: – Sérültjeink helyett pályára lépő fiataljaink ízelítőt kaptak a BL-ritmusból.
PICK-SZEGED–OROSHÁZI FK SE-ALEXANDRA 33–23 (14–11)
Szeged, 800 néző. V: Bacs, Bán
SZEGED: Tatai – Prodanovics 3, Zubai Sz. 2, Czina, Buday D. 4 (3), Sulc 1, TÖRŐ 3. Cs: Tóth M. (kapus), ANCSIN 8, LÉKAI 9, Pribanic 1, Bajorhegyi, VADKERTI A. 1, Nagy N. 1. Edző: Skaliczki László
OROSHÁZA: Herjeczki – Balda 3 (1), Kósa, Gazsó 1, BERTA G. 2, Raffai 2, Ambrus 1. Cs: Szikora, Pajkó (kapusok), Harsányi V. 3 (1), MAZICS 6, Bali, DUKICS 3, Lászlai 1, Marics, Benák 1 (1). Edző: Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása. 6. p.: 1–0. 12. p.: 3–3. 18. p.: 7–6. 27. p.: 13–10. 37. p.: 18–12. 45. p.: 22–15. 54. p.: 28–19
Kiállítások: 14, ill. 16 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/3
Skaliczki László: – Az első félidőben sok technikai hibát vétettünk. Szünet után megtaláltuk a saját ritmusunkat, és felszabadultan kézilabdázva nyertünk.
Füzesi Ferenc: – Egy félidőn át egyenrangú ellenfelei voltunk a szünet után nagyobb sebességre kapcsoló Szegednek.
FTC-PLER–VARIOAUTO-PÉCSI KC 44–26 (21–12)
Pestszentimrei Sportkastély, 250 néző. V: Natkai, Szalay
FTC: Kominek – Bendó 4, Baláz 4, Bakos 4, KOCSI 5, Lendvay 2, PÁLOS 9 (2). Cs: Székely (kapus), Mazák 1, Kis G. 4, Rév, POZSGAI 6, Hajdu G. 1, Bak, MARCZINKÓ 4. Edző: Zsiga Gyula
PÉCS: Hudák – Papp M. 4, Kurbely 4, SZEPESI 5, Szögi, Grünfelder 2, FREY T. 9 (5). Cs: Bősz (kapus), Kively, Győri 2, Bujtár, Fekete T., Milovits, Hajdú T., Vohár. Edző: Németh Attila
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–2. 10. p.: 8–3. 15. p.: 10–7. 26. p.: 19–9. 34. p.: 22–15. 42. p.: 30–17. 49. p.: 35–21. 55. p.: 40–25
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/5
Piros lap: Szögi (19. p.)
Zsiga Gyula: – Örülök annak, hogy a második félidőben sikerült felszabadult és közönségszórakoztató játékot produkálnunk, gyorsan és eredményesen tudtunk játszani, és több formációt is ki tudtunk próbálni.
Németh Attila: – Gratulálok a Fradinak, nagyon jól védekeztek, és a játék minden elemében tartalékos csapatom fölé tudtak nőni.
TATAI HAC–B. BROWN GYÖNGYÖS 31–42 (14–23)
Tatabánya, 200 néző. V: Andorka, Hucker
TATA: Czérna – Benis 3, Szám 1, HODI-PONGRÁCZ 4, Bognár 3, Kiss Á. 5 (1), KANYÓ BALÁZS 5. Cs: Kovácsovics, Melhardt (kapusok), Zeck 4, Lehőcz 2, Kanyó Bence 1, Hajdú 2, Sütő 1. Edző: Kanyó Antal
GYÖNGYÖS: MELUS – Szalafai 6, Balogh Zs. 4 (1), DEBRECZENI 6, Juhász K. 2, HALÁSZ 6, GAZDAG 9 (5). Cs: Tamási (kapus), Koller 2, Doros 1, Pál 1, Kotormán 3, Gúnya 1, Nigrinyi 1. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–3. 14. p.: 6–11. 25.p.: 9–19. 38. p.: 18–26. 46. p.: 24–34. 57. p.: 28–40
Kiállítások: 0, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 6/6
Kanyó Antal: – Több játékosunk sem játszott még ilyen szintű csapat ellen. Hibákat és jó dolgokat egyaránt láttam, második félidei nyitott védekezésünk például tetszett.
Nagy Károly: – Jól felkészültünk. Az első félidőben magabiztosan játszottunk, a többit felejtsük el.
TATABÁNYA-CARBONEX KC–MEZŐKÖVESDI KC 29–26 (15–12)
Tatabánya, 700 néző. V: Medve, Nagy L.
TATABÁNYA: SZENTE – HARSÁNYI 7 (1), Rédei 5, Dénes, Szabó Gy., PORDÁN 8, Kanyó 3. Cs: Bartucz (kapus), Szabó Tamás 1, Lele 2, Kocsis Cs. 1, Pásztor, Takács B. 2. Edző: Debre Viktor
MEZŐKÖVESD: Pallag – Lezák 2, Morva 3, Gyuris 3, Korsos 1, Nyikes, NÉMETH T. 4. Cs: Hollo (kapus), Kupi 6 (1), Szabó T. 2, Fekete L. 2, Rosta M., Molnár F. 1, Kiss G., Barta 2 (1). Edző: Rosta István
Kiállítások: 12, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/2
Debre Viktor: – Jó mérkőzés volt a maga hullámvölgyeivel együtt. A sok sérülés miatt kevés emberrel kellett végigjátszanunk, így a győzelem volt a legfontosabb.
Rosta István: – Ha a fontos pillanatokban higgadtan tudunk majd dönteni, szép eredményeket érünk el.
CSURGÓI KK–KECSKEMÉTI KSE 33–25 (16–11)
Csurgói Városi Sportcsarnok, 600 néző. V: Ágnecz T., Sipos O.
CSURGÓ: Paul – Miss 4, Pavlovic 1, HERBERT 3, Katzirz 2, Cifra 2, Nagy M. 4. Cs: Nikoric (kapus), OLÁH 6 (4), Császár 4, Borsos, Országh 4, Kos 1, Trivkovic, Szőllősi 2, Döme. Edző: Bakó Botond
KECSKEMÉT: Nagy L. – VANCSICS 5, Bakos 4 (1), Dobó 2, Nagy T. 3 (1), Bajusz 1, Varsandán M. 4. Cs: KISS O. (kapus), KONKOLY 3, Temesvári 1, Tóth E. 2, Varsandán Á., Kupcsik. Edző: Avar György
Az eredmény alakulása. 10. p.: 6–3. 22. p.: 11–9. 39. p.: 18–12. 51. p.: 24–21. 56. p.: 30–21
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/2
Bakó Botond: – Mindkét csapaton érződött a sok hiányzó, így sok hiba tarkította a mérkőzést.
Avar György: – Jól teljesítettünk, nincs szégyenkeznivalónk.
1. MKB Veszprém KC 5 5 194–120 +74 10
2. Pick Szeged 4 4 142–106 +36 8
3. Csurgói KK 3 2 1 85–69 +16 5
4. FTC 4 2 2 132–120 +12 4
5. Tatabánya Carbonex KC 3 2 1 82–71 +11 4
6. Gyöngyösi KK 3 2 1 93–86 +7 4
7. Kecskeméti KSE 3 2 1 84–82 +2 4