A Veszprém otthon hibátlanul teljesítette a csoportkört

2011.02.19. 20:46
Mirsad Terzicéket az eperjesiek olykor túlerőben is képtelenek voltak tartani (fotó: Veres Viktor)
Az MKB Veszprém férfi kézilabdacsapata sikerrel vívta meg utolsó hazai csoportmérkőzését a Bajnokok Ligájában. A hazai pályán eddig veretlen bakonyiak 33–22-re győzték le a Tatran Presov együttesét, így a hatos éléről várják a befejező, Kolding és Montpellier elleni idegenbeli találkozót.

Jól ismert ellenfél látogatott a Veszprém Arénába, hiszen az eperjesi csapat állandó ellenfele a magyar NB I-es csapatoknak is. Császár Gábor alighanem nem véletlenül hívta fel a figyelmet a találkozó előtt arra, hogy a szlovák bajnokot sem lehet félvállról venni, hiszen a Tatran a Hamburgot is megizzasztotta, és otthon rabolt is tőle egy pontot (26–26).

Ugyanakkor hazai pályán minden ellenfél ellen a győzelem a célja a veszprémieknek, az aktuális ellenfél ellen pedig kötelező feladat volt a két pont begyűjtése, ennek megfelelően is állt a mérkőzéshez Mocsai Lajos együttese.

Az első percek pengeváltásai után még tartották magukat a vendégek, azonban már tíz perc után kiütközött az, hogy a Presov huzamosabb ideig képtelen tartani a Veszprém által diktált iramot, és az Iváncsik testvérek találataival pillanatok alatt jelentős különbség alakult ki a csapatok között.

Olyannyira, hogy Marko Vujin belelendülése után már az első félidőben tízet számolhatott a lelkes hazai szurkolótábor, Carlos Pérez bombája után pedig 21–10-et mutatott a szünetben az eredményjelző.

A második játékrész elején a támadások befejezésével akadt némi problémája a hazaiaknak, azonban a különbség csökkenése miatt így sem kellett aggódnia Mocsai Lajosnak, ugyanis a védekezésre az olykor parádézó Fazekas Nándornak köszönhetően nem lehetett panasz.

A 28–14-es állásnál jelentkező nagy különbség ugyan valamelyest csökkent az utolsó tíz percben – 33–22 lett a vége –, de a veszprémi közönség így is fesztiválhangulatban búcsúztatta kedvenceit az utolsó két csoportmérkőzésre. Minden bizonnyal a Kolding, illetve a Montpellier elleni idegenbeli fellépésen is nehezebb dolga lesz a bakonyiaknak, ám a formájuk biztató.

FÉRFI KÉZILABDA BL, B-CSOPORT, 8. FORDULÓ
MKB VESZPRÉM–TATRAN PRESOV (szlovákiai) 33–22 (21–10)
Veszprém, 5000 néző. V: Kim, Morten (norvégok)
MKB VESZPRÉM: FAZEKAS – IVÁNCSIK T. 4, Vujin 6 (2), CSÁSZÁR 4, Sulic 3, TERZIC 4, Iváncsik G. 4. Cs: Liszkai (kapus), Lusnyikov, Pérez 3, Laluska, Gulyás 2, Korazija 1, Nagy K. 2, Vilovszki, Eklemovics. Edző: Mocsai Lajos
TATRAN PRESOV: Krupa – Urban 2, Kristopans, Dudás, Pekar 1, Tumidalsky 2, ANTL 7 (2). Cs: Popcak (kapus), Radcenko 1, Mazár, Mazur 1, MIKECI 3, Babjak 1, KROK 4. Edző: Rastislav Trtík
Az eredmény alakulása. 4. p.: 3–3. 18. p.: 13–7. 27. p.: 19–9. 45. p.: 28–14
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2
Mocsai Lajos: – Tizenöt percig nehezebben boldogultunk, aztán az Eperjes nem tudta követni a tempónkat. A második félidőben, nagy előnyünk tudatában is komolyan vettük a találkozót, amelyen fontos lépést tettünk a csoportelsőség felé.
Rastislav Trtík: – A világ egyik legerősebb csapatával csak az első félidő derekáig tudtunk lépést tartani, ezután nem maradt esélyünk a szoros eredmény elérésére. A Veszprémben szinte mindenki nagyszerű formában játszott, Fazekas szenzációsan védett, az én együttesemből pedig nehéz lenne bárkit is kiemelni.