A Veszprém lebirkózta az orosz Medvéket

2011.10.22. 17:51
Pérezék (labdával) Berlinben lépnek pályára szerdán (Fotó: Pozsonyi Zita), archív
Az MKB Veszprém hazai pályán hatalmas csatában 24–22-re nyert az orosz Csehovszkije Medvegyi ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 4. fordulójában.

Hektikus játékot hozott a találkozó eleje, de ebből eleinte a Veszprém jött ki jobban. Mirsad Terzic, Renato Sulic és Iváncsik Gergő is betalált, így az 5. percben 3–1-re vezetett a hazai csapat, amely azonban ettől sem nyugodott meg. Rengeteg hibás passz rontotta Mocsai Lajos fiainak teljesítményét, a Medvegyi nyitott védekezése ellen kifejezetten szenvedtek, az oroszok pedig lerohanásból, átlövésből is sorra lőtték a gólokat, 4–3-ra fordítottak, mégis időt kért edzőjük, Vlagyimir Makszimov.

Ez segíthetett volna a mieinknek, ám nem tudták rendezni soraikat, támadásban továbbra is tanácstalannak bizonyultak, így negyedórányi játék után 3–7-et mutatott az eredményjelző.

Marko Vujin kihagyott hétméterese után Terzic volt az, aki megtörte a hazai gólcsendet, felzárkózni azonban csak Mocsai mester időkérése után kezdett az MKB. Egy 4–0-s sorozattal 9–9-re alakította az állást a Veszprém, az ellenfél pedig elveszítette Andrej Sztarihot, aki egy igen szigorú játékvezetői ítélet következtében piros lapot kapott.

A félidőt egy-egy értékesített büntető zárta, így a szünetre 10–10-zel vonulhattak a felek.

A második játékrész úgy kezdődött, ahogy az első befejeződött, Császár Gábor lőtt be egy hetest, ezzel hosszú idő után újra nálunk volt az előny. Sokáig viszont nem sikerült megőrizni, Daniel Siskarjev elkapta a fonalat, és találataival fordított a Csehovszkije. Ebben az időszakban nem volt szerencséje Mirko Alilovicnak, több lövés is a kezeiről vágódott a kapuba, míg a Veszprémben Carlos Pérez tartotta a lelket.

Az Iváncsik Tamást váltó Gulyás Péter a szélről felkanyarodva tüzelt a hosszú felsőbe, majd az 53. percben Terzic volt eredményes, egygólosra csökkentve a hátrányt.

Az utolsó öt percre fordulva Alilovic védte Timur Dibirov ziccerét, az ellentámadásból pedig Iváncsik Gergő egyenlített (21–21).

Az idősebb Iváncsik fivér újabb góljával már ismét itt volt az előny, Pérez az utolsó percben pedig hetedik találatával 24–22-re alakította az állást. Ezt követően a vendégek egyik legjobbja (a másik a fehérorosz Szjarhej Harbok volt), az ukrán Szerhij Selmenko nem tudott túljárni Alilovic eszén, ezzel eldőlt a csata, a Veszprém két góllal legyűrte a Medvegyit.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 4. FORDULÓ
MKB VESZPRÉM–CSEHOVSZKIJE MEDVEGYI (OROSZ) 24–22 (10–10)
Veszprém, 4900 néző. V: Horacek, Novotny (csehek)
VESZPRÉM: ALILOVIC – Iváncsik T., Vujin 1, Ilyés, Sulic 1, TERZIC 3, Iváncsik G. 3. Csere: Laluska 1, CSÁSZÁR 4 (2), PÉREZ 7, VILOVSZKI 3, Gulyás 1, Korazija, Schuch
CSEHOVSZKIJE: GRAMSZ – Kovaljev, SELMENKO 6, Csernoivanov, Dibirov 2 (1), RASZVORCEV, Ivanov. Csere: GORBOK 5, Csipurin 4, Aszlanyan 1, Sztarih, Filipov, SISKARJEV 3, Koksarov 1
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/2, 1/1
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–1. 15. p.: 3–7. 22. p.: 5–9. 33. p.: 11–10. 38. p.: 12–14. 46. p.: 15–18. 52. p.: 17–20. 55. p.: 20–20. 58. p.: 23–22
Mocsai Lajos: – Erős, nagyon képzett ellenfelet győztünk le a hajrában Pérez Carlos vezérletével, valamint a csapategységünknek és egy kicsit szerencsénknek is köszönhetően. A Makszimov-iskola taktikai repertoárja védekezésben is színes, és egy félidő kellett, amíg ezt megszoktuk, kitanultuk. A nagyszerű sikerből erőt kell merítenünk a folytatásra.
Vlagyimir Makszimov: – Jó esélyünk volt a győzelemre, de a végén elkerülhető hibák sorát követtük el támadásban. Hiába volt kitűnő a védekezésünk ötvenöt percen át, mert a hajrában Kuba neveltje, Pérez Carlos szinte egyedül megvert bennünket. Amikor láttam, hogy a negyven éves játékos ezt teszi velünk, az jutott eszembe, jobb, ha elmegyünk tekézni.