A Veszprém egy góllal jobb volt a Szegednél

2010.11.06. 19:28
A tiszta kékben játszó Veszprém egy góllal volt jobb a Szegednél (Fotó: Gy. Balázs Béla)
A Pick-Szeged szünetben még 20–19-re vezetett az MKB Veszprém ellen, ám a címvédő végül óriási csatában 36–35-re nyert legnagyobb hazai riválisa otthonában a Budapest Bank férfi kézilabdaliga 10. fordulójának rangadóján.

Az idény elején még a Bajnokok Ligája-mérkőzésekre sem telt meg az újszegedi sportcsarnok, most azonban nem nagyon lehetett üres széket látni. Terzic és az Iváncsik testvérek góljával a Veszprém 3–1-re meglépett az elején, a vendégeket pedig az sem vetette vissza, hogy a 6. percben már a második játékosukat küldték ki két percre túl kemény védekezés miatt.

Marko Vujin két bombájára Katzirz Dávid, majd Lékai Máté remek bejátszása után Zubai Szabolcs válaszolt, tartotta tehát a lépést ellenfelével a nyáron alaposan átalakult Szeged.

Jevgenyij Lusnyikov és Vujin kiállításával kettős emberelőnybe került a Pick, amely ezt Zubai révén ki is használta, 9–9-nél így újra egálra álltak a felek, sőt Lékai góljával már a hazaiaknál volt az előny, így Mocsai Lajos jobbnak látta időt kérni.

Az MKB játékosai nem finomkodtak védekezésben, Zubait (akinek kezét Lusnyikov lövés közben rántotta vissza), Terzic is megrángatta, így ő is leülhetett pihenni két percre. A Szeged azonban az emberelőnyöket nem igazán tudta kihasználni.

A kapusok mindkét oldalon jól védtek, Fazekas Nándor és Mikler Roland is több bravúrt bemutatott, ám sok távoli bombával szemben tehetetlennek bizonyultak. Vujint és Pérez Carlost nem nagyon tudták tartani, de Frantisek Sulc és Lékai is nagyon jó százalékkal lőtt.

A hazaiak az első harminc percben végig balkezes átlövő nélkül játszottak, a támadójátékukra azonban ennek ellenére nem lehetett panasz. Hogy is lehetett volna, amikor egy félidő alatt 20-szor vették be a világ élvonalába tartozó Veszprém kapuját. A szünetben 20–19-re vezettek.

A szünet után Lékai lövésével először ment kettővel a Pick, ám a vendégek az Iváncsikék helyére beálló David Korazija és Gulyás Péter találatával pillanatok alatt egyenlítettek. Mocsai mester Nagy Kornél személyében újabb válogatottat küldött a pályára a kispadról, ő pedig góllal hálálta meg a bizalmat. Ezután a szegedi születésű és nevelésű Laluska Balázs is betalált korábbi klubjának, 23–25-re alakítva az állást.

A két edző szinte egyszerre szánta el magát kapuscserére, Liszkai Szilveszter és Tatai Péter foglalta el a helyét a gólvonal előtt. Az új erőket csatába dobó vendégek hosszú idő után ismét hárommal vezettek, Skaliczki László időkéréssel próbált belenyúlni a meccsbe.

Maros Baláz is a pályára került, sokat azonban eleinte nem tudott lendíteni csapata szekerén, Vujin viszont tovább szórta a gólokat, majd Korazijának kiosztott egy gólpasszt is (26–31).

Baláz két góllal bizonyította, hogy azért tehetségnek ő sincs híján, Bajorhegyi Ádám első góljával pedig visszajött két gólra a Pick (30–32).

Liszkai összességében jó cserének bizonyult, védéseivel nagyban hozzájárult, hogy a 3-4 gólos különbség sokáig nem csökkent a két fél között. Izgalom azonban így is maradt a végére, mivel Tatai is elkapta a fonalat, és három perccel a vége előtt egygólosra olvadt az MKB-előny (33–34).

Az utolsó előtti percben Pérezt reklamálásért kiállították, ám Vilovszki összeszedett egy labdát, és bevágta a 36. veszprémi gólt is, amely végül a győzelmet jelentette a Mocsai-csapatnak, Lékai találata után ugyanis a vendégek rutinosan „lenyelték" a labdát.

MINDKÉT MESTER DICSÉRTE CSAPATÁT

„A Szegeden aratott győzelem mindig óriási fegyvertény – mondta Mocsai Lajos, az MKB Veszprém vezetőedzője. – Sajnos három alapemberünk is harcképtelen volt, és emiatt roppant nehéz helyzetben kezdtük meg a találkozót. Ám ismét megmutattuk, mekkora tartás van a csapatban, sőt a második félidőben át is estünk a ló túloldalára, a támadásainknál könnyelműsködni kezdtünk, és nem növeltük ötgólosra előnyünket, ami pedig kulcsfontosságú lett volna a simább győzelem érdekében."

„A második félidőben a játékosaim helyenként elmaradtak attól a roppant magas szinttől, amelyet a Veszprém legyőzéséhez tartani kellene – fogalmazott Skaliczki László, a Pick-Szeged mestere. –  A védekezésünk helyenként elég szigorú volt ahhoz, hogy zavart okozzon ellenfelünk magas színvonalú támadójátékában, amihez gratulálok a játékosaimnak, de a tempó a második félidőben már túl nagy volt."

FÉRFI KÉZILABDA NB I
10. FORDULÓ
PICK-SZEGED–MKB VESZPRÉM 35–36 (20–19)
Szeged, 3000 néző. V: Dobrovits, Tájok
Az eredmény alakulása. 4. p.: 1–3. 12. p.: 6–7. 15. p.: 10–9. 20. p.: 11–13. 23. p.: 14–13. 25. p.: 14–15. 31. p.: 21–19. 44. p.: 26–31. 48. p.: 30–32. 54. p.: 30–34. 59. p.: 34–35
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/1
SZEGED: Mikler – Stranovsky 1, ZUBAI 4, Bajorhegyi 1, SULC 7 (3), Vadkerti 3, LÉKAI 8. Csere: TATAI (kapus), KATZIRZ 5 (1), Beocsanin 2, Törő 2, Baláz 2
VESZPRÉM: Fazekas – Iváncsik T. 2, VUJIN 9, Terzic 3 (1), VILOVSZKI 8, Pérez 5, IVÁNCSIK G. 4. Csere: LISZKAI (kapus), LALUSKA 1, LUSNYIKOV, Császár, Nagy K. 1, Gulyás 1, Korazija 2

1. MKB Veszprém KC 7 7 290–177 +113  14
2. Ferencvárosi TC 9 7 2 269–244 +25  14
3. Pick Szeged 8 6 2 267–208 +59  12
4. Tatabánya Carbonex KC 8 6 2 250–204 +46  12
5. Csurgói KK 8 4 1 3 212–201 +11  9
6. Balatonfüredi KSE 8 4 1 3 198–193 +5  9
7. PLER KC 8 3 1 4 214–248 –34  7
8. Budapest Bank Kecskemét 8 2 2 4 219–254 –35  6