A Vác nyolcaddöntős az EHF-kupában

2010.11.13. 22:40
Németh András ezúttal viszonylag nyugodtan nézhette<br />csapatát a kispadról (Fotó: Havran Zoltán, archív)
A V&aacute;c k&eacute;t nap alatt m&aacute;sodszor is legyőzte a spanyol Elda Prestigi&oacute;t, &iacute;gy bejutott a női k&eacute;zilabda EHF-kupa nyolcadd&ouml;ntőj&eacute;be. Ugyanehhez a KEK-ben a Ferencv&aacute;ros is nagyon k&ouml;zel ker&uuml;lt, az első m&eacute;rkőz&eacute;sen ugyanis hat g&oacute;llal nyert szlov&aacute;kiai ellenfele otthon&aacute;ban.

ELDA PRESTIGIO (spanyol)–VÁC

A Vác pénteken nyolc góllal volt jobb az Eldánál, és mivel a visszavágót hazai pályán játszhatta, nagy meglepetés lett volna, ha nem jut tovább.

Erről azonban szó sem volt, a spanyolok csak az első félidő közepén tudtak kissé ráijeszteni a váciakra, akik viszont a szünetben már négygólos előnyben voltak (19–23).

A gólparádé a második félidőben is folytatódott, így a Vácot irányító Németh András legfeljebb csak a sok kapott gól miatt lehet elégedetlen.

Negyvenháromszor bevenni egy spanyol élcsapat kapuját mindenesetre megsüvegelendő teljesítmény.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓ
SYMA VÁCI NKSE–BM ELDA PRESTIGIO (spanyol) 43–35 (23–16)
Vác, 600 néző. V: Baranowsky, Lemanowicz (lengyelek)
VÁC: Herr O. – Baross 1, Borkowska 1, Uhraková 3,  TÓTH T. 10 (5), Temes 4 (1), Kirsner 3. Cs: Juhász (kapus), Rédei-Soós 4, KLIVINYI 6 (1), Barján 4, FÜLÖP 3, GRÓZ 4. Edző: Németh András
ELDA: Sánchez – Berenguel 3 (2), ALONSO 8 (1), Faria 4 (3), Popovic 4, RODRÍGUES 12 (1), Amoros 2. Cs: Trigueros (kapus), Lopez, Espinola 1, Segura, García 1. Edző: José Prades
Az eredmény alakulása. 9. p.: 8–5. 19. p.: 11–13. 23. p.: 17–14. 28. p.: 21–16. 34. p.: 26–20. 44. p.: 32–24. 51. p.: 36–29
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 8/7
Továbbjutott: a Vác (81–65)
Németh András: – A kellemetlen stílusú spanyolok ellen voltak gondjaink védekezésben, de támadójátékunk színessége két biztos győzelmet eredményezett.
José Prades: – Mindkét meccsen bebizonyosodott, hogy jobb a Vác. Ehhez segítséget nyújtottak a játékvezetők is.

BANOVSKY HK GABOR (szlovák)–FERENCVÁROS

A KEK-szereplés jogát a vágsellyei Duslo visszalépése után megszerző báni együttesnél előzetesen a tisztes helytállást tűzték ki célul, és ez alapján azt is mondhatjuk, hogy mindkét csapat elégedett lehet az első mérkőzés után. A Ferencváros ugyanis hat góllal nyert, így már-már továbbjutónak tekinthető, míg a hazaiak elkerülték a kiütéses vereséget, amelyre az első félidőt követően azért volt esély.

A zöld-fehérek legjobbja a 11 gólig jutó Szucsánszki Zita, valamint a nyolcszor betaláló Szarka Adrienn volt.

NŐI KÉZILABDA KEK
A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
Banovsky HKG (szlovák)–FTC-Jógazdabank 26–32 (12–20)
Bán, 500 néző. V: Krisztidi, Papamatteu (görögök)
BANOVCE: Vargova – Surovciková 3, I. Bahylová 5 (2), Susec 5, TOTHOVÁ 9, Turková 3, Michalicková 1. Cs: Ladicsova (kapus), Babicová, Bachrata, Z. Bahylová, Hruba, Petriková. Edző: Kelemen István
FTC: Abramovics – Kovaczicz 1, Trufán 3, Szamoránsky P. 3, SZUCSÁNSZKI 11 (3), Tomori 1, SZARKA 8. Cs: Pastrovics (kapus), Balogh B. 1, Bari 3, Németh Cs., Such, Szádvári, Szamoránsky A. 1. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 10. p.: 2–7. 14. p.: 6–7. 27. p.: 11–19. 44. p.: 20–25
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3
Kelemen István: – A klub első európai kupamérkőzése előtt nem véletlenül tartottak játékosaim a Fraditól. A meccsnek csak egy-egy szakaszában kézilabdáztunk jól.
Elek Gábor: – A második félidőben nyújtott játékunk miatt szégyenkezem, pedig a győzelmünk nem forgott veszélyben. Kár a sok fegyelmezetlenségért!