A Vác nyerte meg a játéknap rangadóját

2009.11.04. 20:15
A Vác 29–23-ra nyert a Békéscsaba ellen a női kézilabda-bajnokság 9. fordulójának rangadóján. A Ferencváros és a Győr is könnyedén verte meg aktuális riválisát.

A Vác nyerte a rangadót

A bajnokság második és negyedik helyezettje csapott össze Vácott a női bajnokság 9. fordulójában: Németh András volt szövetségi kapitány együttese a válogatott jelenlegi mesterének, Mátéfi Eszternek gárdáját, a Békéscsabát fogadta.

A váciak, akik múlt héten Debrecenben is kis híján meglepetést szereztek, parádésan kezdték a mérkőzést, míg a vendégeknél előjött a szokásos Csaba-betegség: az első tíz percben csak az ukrán válogatott jobbátlövő, Olga Nyikolajenko tudott gólt szerezni.

Mivel a másik oldalon Tóth Tímea nem csak remekül értékesítette a heteseket és szolgálta ki beállóban Lucia Uhrakovát, de maga is többször betalált átlövésből, tíz perc után 6–3-ra, negyedóra elteltével már 8–4-re vezetett a hazai együttes, Mátéfi Eszter időt is kért.

Ám ezzel sem tudta felrázni az övéit: a vendégek rájuk egyáltalán nem jellemző módon passzívan, figyelmetlenül védekeztek, így a bátran vállalkozó váciak egyre növelték az előnyt: végül 19–12-vel fordultak a csapatok

A második játékrészre alábbhagyott a hazai lendület, a csabaiak is összekapták magukat, és egyre faragva hátrányukból feljöttek két gólra (45. p.: 23–21.)

Ekkor néhány vendégszurkoló miatt kis időre meg kellett szakítani a játékot, és a kényszerszünet a váciaknak tett igazán jót: sikerült rendezniük a soraikat.

A kapuban ráadásul Herr Orsolya parádézott az utolsó percekben, így aztán a hazaiak újra el tudtak lépni, és végül 29–23-ra diadalmaskodtak, ezzel megerősítve negyedik helyüket a tabellán. A Békéscsabának ellenben volt már sokkal jobb meccse, és remélhetőleg lesz is, merthogy szombaton és vasárnap EHF-kupacsata vár rájuk.

NŐI KÉZILABDA NB I
 9. FORDULÓ
HUNNIA KSK–FTC RIGHT-PHONE 15–41 (5–19)
Kőbányai út, 200 néző. V: Bóna, Miskei
HUNNIA: Kiss O. – Nagy A., BODÓ 6, NAGY I. 2, Ökrös 2, Lázár 3, Selenka 1. Cs: Pécsi E. (kapus), Rózsahegyi 1, Klug, Uhrin, Szabados, Dénes, Major. Edző: Selei Zoltán
FTC: SZIDOROVA – Bari Nagy 2, Szamoránsky A. 4, Németh Cs. 4, EMBEROVICS 9, Szucsánszki 2, SZABÓ E. 5. Cs: Erdélyi (kapus), DAJKA 7 (1), Zsigmond F. 2, SZÁDVÁRI 5, Balogh B. 1. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 7. p: 0–6. 15. p.: 2–11. 21. p.: 5–12. 28. p.: 5–17. 41. p.: 8–28. 51. p.: 10–35
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/0, ill. 1/1
Selei Zoltán: – Kevés közös edzéssel a hátunk mögött vágtunk neki ennek a mérkőzésnek, taktikailag próbáltunk felkészülni, de a két csapat nem egy súlycsoportba tartozik.
Elek Gábor: – Örülök, hogy fegyelmezetten tudtunk védekezni, és összességében fegyelmezetten játszottunk. Annyival vertük meg ellenfelünket, amennyivel meg tudtuk.

ALCOA FEHÉRVÁR KC–ASA-CONSOLIS HÓDMEZŐVÁSÁRHELY NKC 36–29 (18–17)
Székesfehérvár, 700 néző. V: Bujdosó, Tomecskó
FEHÉRVÁR: Szikora – KOVÁCS A. 6, Bernataviciute 3, Horváth B. 1, TILINGER 6 (2), TRISCSUK 11 (2), VINCZE 5. Cs: PASTROVICS (kapus), Németh 2, Rádl 2, Becséri, Lelkes, Bízik, Zsigmond. Edző: Sótonyi László
HÓDMEZŐVÁSÁRHELY: Abramovics – Tamás 4, GHIONEA 6, Fülöp 1, Gaál 2, Kudor 2, WOLF 11 (6). Cs: Király (kapus), Sopronyi 3, Pomozi, Zsuzsa, Draxler. Edző: Dankó Ervin
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–3. 15. p.: 8–8. 25. p.: 16–14. 35. p.: 22–19. 45. p.: 30–24. 55. p.: 34–26
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 7/6
Sótonyi László: – A második félidőben már úgy játszott csapatom, ahogy elvártam, így sikerült is biztos győzelmet szerezni.
Dankó Ervin: – Mindent megpróbáltunk a siker érdekében. Megítélésem szerint túlzottnak tartom a különbséget.

VÁCI NKSE–MONDI BÉKÉSCSABAI ENKSE 29–23 (19–12)
Vác, 700 néző. V: Dobrovits, Tályok
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 4/3
VÁC: HERR – Baross 3, TEMES 4 (1), UHRAKOVÁ 6, TÓTH T. 9 (5), FARKAS V. 2, Vaszari 1, Csere: Juhász (kapus), Bagócsi 1, Barján 2, Klivinyi 1
BÉKÉSCSABA: TÓTH ZS. –  Bódi 1, NYIKOLAJENKO 8 (2), Rácz 1, Tóth K. 2, SZEKERES 6 (1), Kelemen 1, Csere: Veress (kapus), Laluska 1, Cifra 1, Takács B. 2, Szögi, Kocsis
NÉMETH ANDRÁS, a Vác edzője: A második félidő elején Uhraková sérülése megzavarta a csapatot, enélkül végig tartani tudtuk volna a különbséget. Elégedett vagyok a csapatom hozzáállásával és teljesítményével.
MÁTÉFI ESZTER, a Békéscsaba edzője: Egy félidőnyi előnyt adtunk a Vácnak, a játékvezetők „érdekes” felfogásban vezették a mérkőzést.

GYŐRI AUDI ETO KC–SIÓFOKI KC 33–25 (20–11)
Győr, 1200 néző. V: Hargitai, Markó
GYŐR: Víg – Mraviková 1, Hornyák 1, Kovacsics 6 (3), Spiridon 3, AMORIM 7, VÉRTEN 8 (1). Cs: Kisfaludy, Bradeanu 4 (1), Orbán, Szegedi 2, Deáki 1. Edző: Konkoly Csaba
SIÓFOK: Lajtos – STERBIK 6, Kovács A. 4 (3), Csuka, Szűcs, VALOVICS 3, Szepesi 2. Cs: Scholtz (kapus), Barna 2, Bloj, TÓTH M. 5, Kiss O. 2, Vasas 1, Nagy R. Edző: Varga József
Az eredmény alakulása. 4. p.: 3–0. 10. p.: 8–3. 22. p.: 14–6. 35. p.: 24–14. 40. p.: 28–20. 50. p.: 29–24. 56. p.: 31–25
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 3/3
Konkoly Csaba: – Védekezésben és mezőnyjátékban egyaránt rengeteget hibáztunk, s ezen vasárnapig feltétlenül változtatnunk kell.
Varga József: – Idegenben ennyi gólt még nem dobtunk. A második félidőben volt tartása a csapatomnak, s ennek eredménye lett, hogy tisztes eredményt tudtunk elérni.