A Vác hazai pályán négy góllal megverte a Debrecent

2011.03.09. 19:39
Az első félidő jó hajrája váci győzelmet ért a DVSC ellen (Fotó: Korponai Tamás)
Az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság alapszakaszának 21. fordulójában a Syma-Vác hazai pályán négy góllal megnyerte a DVSC-Korvex elleni rangadót.

Elég zaklatott játékkal kezdődött a mérkőzés. A váciak a következő két hétvégén a dán Ostebrö ellen EHF-kupa-negyeddöntőt játszanak, ezért kérték az egy héttel korábbi rendezést, amibe a Debrecen első szóra belement, hálás is volt Németh András, a hazaiak klubigazgató-vezetőedzője.

Szóval zaklatott játékkal kezdődött a meccs, sokat hibáztak a már szinte biztosan alapszakasz-negyedik (így a Győrrel elődöntőző) váciak, de épp ugyanannyit a még a második helyre hajtó debreceniek. Rengeteg rossz passz, elejtett labda, elkapkodott megoldás jellemezte a meccset mindkét oldalról, így 11–10-ig fej fej mellett haladtak a csapatok.

Az első félidő utolsó hét percében azonban kissé lendületet vettek a hazaiak, pontosabban kihasználták, hogy a debreceniek figyelmetlenül védekeztek, a könnyű gólok pedig a védekezésben is meghozták a váciak önbizalmát.

A szünetben már 18–12-re vezetett a hazai csapat, és a második félidő első néhány – emberhátrányban töltött – percét leszámítva ezután is jobban játszott, mint a Loki. A váciaknál főleg a fiatal Klivinyi Kinga volt elemében, de a többiek is hozzátették a magukét a játékhoz, míg a DVSC elég fantáziátlanul támadott és figyelmetlenül védekezett. A hajrára hét-nyolc gól környékén állandósult a különbség, és végül 30–26-ra nyert a kiengedő Vác.

Mindez azt jelenti, hogy a Vác még odaérhet a harmadik helyre, ha az utolsó fordulóban több pontot szerez a Ferencváros ellen, mint a Debrecen Érden.

NŐI KÉZILABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 21. FORDULÓ
SYMA Váci NKSE–DVSC-KORVEX 30–26 (18–12)
Vác, 700 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
VÁC: HERR O. – BAROSS 6, Rédei-Soós 2, UHRAKOVA 2, FÜLÖP 1, Temes 3 (2), Kirsner 3. Cs: KLIVINYI 7, Gróz 4 (4), Barján, Tápai Sz. 1, Mészáros R., Vaszari 1, Ertl. Edző: Németh András
DVSC: Triffa – Csáki 2, BOGDANOVICS 6, Hornyák D. 1, SZABÓ V. 5, Mörtel 4 (2), Juhász G. 3. Cs: Kiss É. (kapus), Borbás , Bulath 2, Kazai 1, Slakta, Sopronyi 1, Bognár B., Dakos 1. Edző: Köstner Vilmos
Az eredmény alakulása: 9. p.: 5-3, 16. p.: 5-6, 25. p.: 14-10, 35. p.: 19-16, 45. p.: 27-18, 53. p.: 30.22

Kiállítások: 8 perc, ill. 12 perc

Hétméteresek: 9/6, ill. 2/2

Németh András: – Ma egy jó ellenfél ellen is bebizonyosodott, hogy jobb teljesítményt nyújtunk, amikor kevesebbet készülünk egy mérkőzésre. Lehet, hogy ezt a módszert gyakrabban kellene alkalmaznunk?
Köstner Vilmos: – Megérdemelten nyert a Vác a nagyon sokat hibázó és fegyelmezetlenül játszó csapatom ellen.
1. Győri Audi ETO KC 20 20 678–460 +218 40
2. Ferencvárosi TC 21 16 1 4 680–561 +119 33
3. DVSC-Korvex 21 16 5 668–554 +114 32
4. SYMA Váci NKSE 21 15 6 693–559 +134 30
5. Alcoa Fehérvár KC 20 11 9 584–601 –17 22
6. Dunaújvárosi NKKSE 20 10 1 9 599–559 +40 21
7. Békéscsabai ENK SE 20 10 1 9 550–523 +27 21
8. Veszprém Barabás KC 20 8 1 11 560–582 –22 17