A Vác alaposan ráijesztett a Győrre

2012.10.17. 20:33
Klivinyi Kingáék remek hajrával nehezítették meg a győriek dolgát (Fotó: Blikk-archív)
Az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság alapszakaszának 6. fordulójában a címvédő Győri Audi ETO KC kétgólos győzelmet aratott Vácon, de a házigazdák mínusz tíz után sem estek össze, és az utolsó percre felzárkóztak közte egyre. A Ferencváros hazai környezetben tizenegy góllal nyert a Debrecen ellen.

Vác–Győr

Heidi Löke góljaival indult a találkozó, amelyen a Győr kemény és határozott védekezése nagyon nem ízlett a Vácnak. Támadásait pontatlanul fejezte be a hazai együttes, így juttatva könnyű gólokhoz a vendégeket, de előbbiek saját maguk alatt is serényen vágták a fát: első és második hetesüket is kihagyták. A győri fal szorgoson gyűjtötte ugyan a sárga lapokat, miközben mögöttük Herr Orsolya parádézott a kapuban. Szádvári Krisztina a tizedik percben hétperces váci gólcsendet tört meg, azzal lett 2–7...

Gulyás István időkéréssel próbálta meg rendezni a sorokat, ami nem sokkal azután egy 5–0-s periódussal ez össze is jött. A győriek ezt az időszakot picit lelazázták, a kispadról érkezők pedig nem tudtak kellő fordulatszámra felpörögni, leült a vendégcsapat. Előnye így is biztos volt (8–12), de azért Ambos Martín is elérkezettnek látta az időkérést. Kiegyenlítetté vált a mérkőzés, a Vác akkor kétgólos hátrányra is feljöhetett volna, miután azonban a nagy rohanásban és kapkodásban ez nem jött össze, a végjátékban gólra törő győriek ötgólos előnnyel várhatták a folytatást (12–17).

Bár a második félidő is két győri góllal indult, a váciak ezúttal nem hagyták meglépni az ellenfelet, azonnal tapadtak. A két csapat közötti különbség döntően nem változott, viszont a védekezés mindkét oldalon remekül zárt, ami behatárolta a gólszerzést. A 40. perc körül elfáradni látszott a Vác, ezt megérezte az eggyel nagyobb sebességi fokozatra kapcsoló, első sorát a pályán tartó Győr, amely percek alatt megduplázta előnyét (16–26), így fertályórával a vége előtt végleg eldőlt a találkozó. Legalábbis elméletben, mert a gyakorlatban nagyon nem ez történt.

A Vác erőt merített a mínusz tízből, a házigazdáknak ugyanis nagyon nem állt szándékukban, hogy feltöröljék velük a parkettet: ismét összehoztak egy 5–0-s etapot. Martín győri edző nem higgadt állapotban magyarázott az időkérés során. Ez azonban nem sokat használt a győriek támadójátéka „lefagyott", a Vác így még közelebb tudott kerülni.

Kamper Olívia büntetőjével – hiába lépett először a pályára Katrine Lunde Haraldsen – az 56. percben már 24–26 állt az eredményjelzőn! Klivinyi Kinga közbelőtt, már csak egy volt a hátrány, az 58. perc elején Martín azonnal extra időt kért. Görbicz bejátszását Löke váltotta gólra, majd az irányító Eduarda Amorimot is kiszolgálta, így az utolsó percre három lett a győri előny, amelyből volt társuk, Mayer Szabina révén már csak egyet tudott ledolgozni a Vác. A házigazda veresége ellenére minden dicséretet megérdemelt a tisztességes helytállásáért (26–28).

Ferencváros–Debrecen

Nem pörgött BL-iramban a kezdésnél a Fradi, a házigazdák sok technikai hibát követtek el. Más kérdés, ebben méltó partnerre leltek a debreceniekben, így az erőfölény idővel megmutatkozott a gólkülönbségben is. A szünet után Elek Gábor hétvégi BL-csatára előkészített rotációja nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, a cseresor ellen 4–0-s rohammal adott életjelet magáról a vendégcsapat, a ferencvárosi edzőnek időt kellett kérnie, hiszen csapat előnye egyre csökkent (21–20). A végjátékra visszajöttek a népligeti kezdők, így a fáradó debreceniek ellen végül meggyőző különbséggel győztek. A népligetiek megőrizték veretlenségüket, a debreceniek harmadszor kaptak ki, harmadik idegenbeli fellépésükön viszont először.

NŐI KÉZILABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 6. FORDULÓ
VÁCI NKSE–GYŐRI AUDI ETO KC 26–28 (12–17)
Vác, 800 néző. V: Horváth P., Marton
VÁC: Triffa – Niksics, BARJÁN 5, Farkas V. 2, Mayer 2, KLIVINYI 6, Szádvári 2. Cs: JUHÁSZ, Bíró (kapusok), FÜLÖP 2, KAMPER 6 (2), Szondi 1, Mészáros R., Ertl. Edző: Gulyás István
GYŐR: HERR O. – Orbán 1, LÖKE 6, AMORIM 6, Tervel 2, Hornyák D. 1, Görbicz 4 (3). Cs: Lunde Haraldsen (kapus), Szepesi, Rédei-Soós 2, Kovacsics 1, Radicsevics 3, Lekics 2. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 10. p.: 1–7. 15. p.: 3–12. 21. p.: 8–12. 27. p.: 12–15. 36. p.: 12–19. 45. p.: 15–25. 57. p: 25–26
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3
Gulyás István: – A Győr világklasszisokat felvonultató csapatával nem tudtunk lépést tartani. Összességében elégedett vagyok, bár talán…
Ambros Martín: – Érdekes mérkőzés játszottunk. A nagyon lelkes ellenfél kétszer is fel tudott zárkózni nagy hátrányából, ezért minden dicséretet megérdemel.
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–DVSC-FÓRUM 39–28 (20–14)
Elek Gyula Aréna, 600 néző. V: Bacs, Bán
FTC: PASTROVICS – Kovacsicz 2, TOMORI 6, Szucsánszki 2, Szamoránsky P. 1, Zácsik 1, VÉRTEN 9. Cs: Abramovics (kapus), Cifra 3, PENA 12 (8), Deáki, Szarka, Such 3, Dajka. Edző: Elek Gábor
DVSC: LAJTOS – Slakta 1, Herr A. 1, Kudor 6 (3), Bohus-Karnik M. 1, Siska 5, Szilágyi 3. Cs: Makai (kapus), Karnik Sz., DAKOS 6, Som 4, Bálint, Pál 1, Kazai. Edző: Bíró Imre
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 12. p.: 6–6. 15. p.: 10–6. 25 p.: 15–11. 26. p.: 17–11. 33. p.: 20–18. 40. p.: 22–21. 44. p.: 25–24. 49. p.: 30–24. 51. p.: 32–26. 58. p.: 38–26
Hétméteresek: 8/8, ill. 4/3
Kiállítások: –, ill. 8 perc
Bíró Imre: – A második félidő elején megráncigáltuk az oroszlán bajuszát, de aztán rá kellett jönnünk, hogy az még csak a macska volt, mi pedig egérkék vagyunk. De az ilyen meccsek kellenek ahhoz, hogy egyszer jobbak legyünk.
1. Győri Audi ETO KC 6 6 189–122 +67 12
2. FTC Rail Cargo 6 6 215–152 +63 12
3. Veszprém Barabás KC 5 4 1 128–125 +3 8
4. Váci NKSE 6 3 1 2 170–158 +12 7
5. ÉTV-Érdi VSE 5 3 1 1 139–131 +8 7
6. Kiskunhalas NKSE 5 2 1 2 122–137 –15 5
7. Alcoa Fehérvár KC 5 2 3 136–138 –2 4
8. DVSC-FÓRUM 6 1 2 3 156–172 –16 4