A Tatabánya egyenlített a Ferencváros ellen

2011.05.13. 19:39
A Tatabánya hazai pályán 29–26-ra nyert a Ferencváros ellen a férfi kézilabda NB I harmadik helyéért zajló párharcában, amely így 1–1-re áll.

A hazaiak Tomás Urban és Kiss Ádám nélkül kényszerültek kiállni, előbbi szívpanaszok miatt hiányzott, utóbbi pedig még lábadozik talpcsonttörése után.

Az első félidőben nem láthatott gólparádét a tatabányai publikum, amiről leginkább a kapusok tehettek: Szente Gábor ziccereket és büntetőt is hárított, de Teodor Paulnak is voltak bravúrjai a másik oldalon. A hazaiak szépen megosztoztak a gólokon, míg a Fradit Marinko Kelecsevics és Mazák Martin vitte a hátán, a szünetben 12–10-es állást mutatott az eredményjelző.

A második játékrészben is jól tartotta magát a vendégcsapat, de egyenlíteni nem tudott. Díaz Ivo és Lele Ákos lőtte ebben a periódusban a tatabányai gólok többségét.

Még tíz perccel a vége előtt is izgalmas hajrára volt kilátás, ám a hajrában Debre Viktor csapata ellépett ellenfelétől – amelyben ekkor Kelecsevicsnek már nem igazán akadt társa –, hat góllal is vezetett, végül pedig 29–26-ra nyert.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
A 3. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
TATABÁNYA CARBONEX KC–CELEBI-FTC 29–26 (12–10)
Tatabánya, 900 néző. V: Dobrovits, dr. Tájok
TATABÁNYA: SZENTE – Harsányi 3 (2), DIAZ 5, Pordán 2, Dénes, SZABÓ GY., Kekezovics 5 (1). Cs: Melus (kapus), Nagy T., Halász 4, Lele 5, KOCSIS CS. 5. Edző: Debre Viktor
FTC: PAUL – Bendó 3, Kos, Mazák 4, BUDAY 6 (3), KELECSEVICS 10, Németh T. 1. Cs: Perger (kapus), dr. Czina, Török, Wieszt 1, Bakos 1, Tóth J. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–2. 10. p.: 3–2. 18. p.: 7–8. 25. p.: 10–9. 41. p.: 17–16. 49. p.: 22–19. 57. p.: 27–22
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3
Debre Viktor: – Végig kiélezett, jó mérkőzés volt. Kár, hogy a tévé nem közvetítette. Ezen a szinten már ilyen összecsapásokra kell számítani. Nyertünk, pénteken kezdjük elölről.
Vladan Matics: – Nagy meccs volt. Kár, hogy a tévé nem közvetítette. Két jó csapat, jó játékvezetés, remek közönség. Ez igazi kézilabda volt. Folytatás következik.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–1

AZ 5–8. HELYÉRT

PLER KC–CSURGÓI KK 29–30 (15–16)

Pestszentlőrinc, 200 néző. V: Hargitai Markó
PLER: Székely – Rév 4, Szalafai 3, KOCSI 5, LENDVAY 6, Pál 1, Pálos 3. Cs: Iglesias, Tóth B. (kapusok), Debreczeni 1, Gazdag 5 (4), Marczinkó 1, Auth. Edző: Adorján Gábor
CSURGÓ: Nikolics – Miss 2, Pavlovics 4 (2), Szöllősi Sz. 1, Borsos, Cifra 3, SZÉLES 5 (3). Cs: PALLAG (kapus), Frey 2, OLÁH 6 (1), Vadkerti G. 3, Nagy M. 4. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 3. p.: 0–2. 15. p.: 9–9. 38. p.: 19–19. 55. p.: 25–28
Kiállítások: 2, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 8/6
Adorján Gábor: – Győzelmet érdemeltünk volna.
Bakó Botond: – Sok hibával játszottunk, de jól küzdve sikerült nyernünk.
5. Csurgói KK 4 3 1 123–116 +7 10
6. Balatonfüredi KSE 3 2 1 83–70 +13 8
7. Budapest Bank Kecskemét 3 1 1 1 84–87 –3 5