A Szeged Törő vezérletével fordított az FTC ellen

2011.04.09. 22:28
A kezdésnél beragadt a Szeged, de Törő vezérletével rangadót nyert a Fradi ellen (Fotó: Szabó Miklós, NS-archív)
Az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokság, a Budapest Bank Férfiliga alapszakaszának 26. fordulójában a Pick-Szeged hazai pályán hat góllal nyert a Celebi-FTC ellen úgy, hogy a félidőben még a vendégek voltak kétgólos előnyben.

A hazai fordításban és sikerben döntő érdemeket vállalt gólerős játékával a Törő (8 gól), Sulc (7), Lékai (6) trió. Skaliczki László gárdája így a második helyen, míg Vladan Matics együttese a harmadik helyen zárja majd az alapszakaszt.

A Tatabánya-Carbonex 13 góllal legyőzte a PLER-t, így megszerezte a negyedik helyet, és bejutott az elődöntőbe, amelyben a címvédő MKB Veszprém lesz az ellenfele. A fináléba jutásért az egyik csapat második győzelméig küzd majd április 20-tól a Veszprém és a Tatabánya, illetve a Szeged és az FTC.

A címvédő veszprémiek 1100 néző előtt negyven gólig jutottak Mezőkövesden, az Iváncsik Gergő, Vilovszki, Vujin trió igazságos leosztásban 21 gólt szerzett.

FÉRFI KÉZILABDA BUDAPEST BANK LIGA, ALAPSZAKASZ, 26. FORDULÓ
PICK-SZEGED–CELEBI-FTC 28–22 (10–12)
Szeged, 1200 néző. V: Horváth P., Marton
SZEGED: Mikler – Butenko 1, LÉKAI 6, SULC 7 (1), Herbert 1, Katzirz 2 (1), TÖRŐ 8 (1). Cs: Tatai (kapus), BAJORHEGYI 2, Baláz, Teimel, Grünfelder 1, Nagy N. Edző: Skaliczki László
FTC: PERGER – Bendó 2, Kos 2, Czina, Mazák 3, Budai D., BAKOS GY. 3. Cs: Tamási (kapus), Kelecsevics 4, Lepsényi 1, Wieszt, Németh T. 3 (2), Szabados 2, Varga S. 1, Karap 1. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 5. p.: 0–1. 12. p.: 3–4. 20. p.: 7–7. 26. p.: 8–7. 36. p.: 15–15. 40. p.: 17–15. 49. p.: 22–19. 56. p.: 27–21
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Skaliczki László: – Csak a második félidőben látottakkal vagyok elégedett, a rájátszás mérkőzésein is hasonló szellemben kell kézilabdázni.
Vladan Matics: – Szünet utáni megingásainkat rendre gólokkal büntette a Szeged. Tíz nap múlva ugyanitt, az elődöntő első összecsapásán megpróbálunk javítani.
MEZŐKÖVESDI KC–MKB VESZPRÉM 22–40 (11–16)
Mezőkövesd, 1100 néző. V: Bujdosó, Tomecskó
MEZŐKÖVESD: Tóth K. – Papp M. 1, Bécsi 1, Rácz 2, Milicsevics 2, Fekete 4, Juhász Z. 2. Cs: Szabó P. (kapus), Papics 1, Nyikes 1, NYESTE 2, Rosta M., Horváth Sz. 1, MOLNÁR F. 3, Lezák 1 (1), Barta 1. Edző: Rosta István
VESZPRÉM: Perics – Iváncsik T. 3, VILOVSZKI 7, Laluska 1, Terzic 3, Sulic 3, IVÁNCSIK G. 7. Cs: FAZEKAS (kapus), Császár 3 (1), Pérez 1, VUJIN 7 (5), Eklemovics 1, Gulyás 2, Nagy K. 2. Edző: Mocsai Lajos
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–0. 16. p.: 6–9. 22. p.: 10–11. 32. p.: 11–18. 43. p.: 14–25. 47. p.: 16–28. 55. p.: 19–35
Kiállítások: 8 perc + kizárás (Milicsevics), ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 6/6
Rosta István: – Örülök, hogy részesei lehettünk egy kézilabdaünnepnek. A világ egyik legjobb csapata ellen pályára lépni mindig nagy öröm. Az ilyen estékért érdemes sokat dolgozni.
Mocsai Lajos: – A második félidőben tempót váltottunk, és jelentős fölénybe kerültünk. Sok sikert kívánok a továbbiakban a szimpatikus mezőkövesdieknek és nagyszerű közönségüknek!
TATABÁNYA-CARBONEX KC–PLER KC 38–25 (22–12)
Tatabánya, 800 néző. V: Bacs, Bán
TATABÁNYA: SZENTE – KEKEZOVICS 10 (2), Pordán 3, Szabó Gy., Dénes, DÍAZ 4, HARSÁNYI 5. Cs: Melhardt (kapus), Halász 5, Nagy T. 2, Urban 3, Kanyó 1, KOCSIS CS. 4, Benis 1 (1). Edző: Debre Viktor
PLER: Székely – Marczinkó 2, Szalafai 2, Bak 3, Kocsis A., LENDVAY 5, Pálos 1 (1). Cs: Mis, Tóth B. (kapusok), Pál 1, Debreczeni 3, Koller, Rév 3, Gazdag 3 (1), Jakub 2, Sopronyi. Edző: Adorján Gábor
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/2
Debre Viktor: – Minden jó, ha a vége jó. Megdolgoztunk érte. Négyben vagyunk a kupában és a bajnokságban, és ez még nem a vége.
Adorján Gábor: – Első félidei gyenge játékunk következménye a nagy különbségű vereség. Annak viszont örülök, hogy sok fiatal játékosunk kapott lehetőséget.
OROSHÁZI FKSE–PAJOR PÁLINKA KECSKEMÉTI KSE 29–28(10–19)
Orosháza, 600 néző. V: Hargitai I., Markó
OROSHÁZA: Knezevics – Országh 2, DJUKICS 5, MAZIC 2, Raffai, LÓKODI 8, Ambrus 2. Cs: HERJECZKI, Szikora (kapusok), KOVÁCS A. 3, Lopez, Berta G. 1, Matus 3, Pánczél 2, Balda 1. Edző: Buday Ferenc
KECSKEMÉT: KISS O. – Vancsics 3, BAKOS D. 5, SIMON 6 (1), Petro 1, SZABÓ P. 6, Varsandán M. 4. Cs: Nagy L. (kapus), Bajusz, Gyuris 1 (1), Berta R. 1, Tóth E., Csorba, Konkoly 1. Edző: Avar György
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: –, ill. 5/2
Buday Ferenc: – Nem úgy kezdődött a mérkőzés, ahogy elterveztük, de a csapat átszervezését követően sikerült végrehajtanunk az áttörést. Köszönöm a Kecskemét sportszerű játékát.
Avar György: – Az első félidő menny, a második pokol.