A Szeged tízzel nyert otthon a Partizan ellen

2012.02.18. 17:56
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének kilencedik fordulójában a Pick-Szeged hazai pályán párperces álmatag kezdést követően biztosan nyert a szerb Partizan Beograd ellen. A győztes 3/7-es mutatóval várja a León elleni idegenbeli záró fordulót, a szerbeknek továbbra sincs pontjuk. A továbbjutás szempontjából a találkozónak már nem volt tétje.

Ancsin Gábor (balra) nyolc találatot szerzett (Fotó: NS-archív, Szabó Miklós)

1. félidő

A Szeged kezdte a mérkőzést, a Partizan pedig a gólgyártást, már négy és fél perce a pályán voltak a felek, amikor Rajko Prodanovics megszerezte a házigazdák első találatát, majd kisvártatva ugyanő a következő büntetőt is bevágta. Az egyenlítés azonban csak a 8. percben jött össze, Frantisek Sulc lövésével. A szegedi védekezés kezdett üzemi hőfokon dolgozni, így Mikler Roland bravúrja után már a vezetés átvételére is esély adódott, de erre még várni kellett. Igaz, nem sokáig. A 12. percben Dusan Beocsanin bombájával vezetett először a Szeged, majd Sulc tört be gólt érően. Jogos kiállítások sújtották a fonalat így elveszítő belgrádiakat, a lendületbe jött szegediek éltek az emberelőny adta lehetőséggel, és növelték előnyüket.

Az 5–0-s etap, és az ennek köszönhetően megszerzett négygólos előny a 15. percre (8–4) túlnyugtatta a Szegedet. A hazai játékosok picit könnyelműbben lőttek, picit lassabban zártak vissza, így kontrákból, gyors támadásokból a szerbek megkezdték a felzárkózást. A 18. percben magyar játékos is betalált a hazai oldalon, Ancsin Gábor jelentkezett egy sistergőssel. A 22. percben a Partizan felzárkózott egygólos hátrányra, így ismét „gyilkos” küzdelem vette kezdetét. A Picknek ismét minden energiáját mozgósítani kellett, hogy nyeregben maradjon. Ennek eleget is tett, de Mester és Makszics átlövéseivel szemben sokszor tehetetlen volt a szegedi védelem. Ancsin volt a vendéglátók húzóembere a szünet előtt támadásban, Mikler pedig védekezésben, előbbi gólokat lőtt, utóbbi ziccereket is hárított. Harmincpercnyi játékot követően a szegediek megérdemelt háromgólos előnnyel vonulhattak pihenőre (13–10).

2. félidő

A második játékrész is Partizan-góllal indult, de erre Ancsin, Zubai és Sulc révén gyorsan hárommal feleltek meg a házigazdák. A vendégek egyre kisebb ellenállást tanúsítottak, előbb mintha az erejük fogyott volna el, később már a hitük is. Erre ráéreztek a szegediek, akik Ancsin vezérletével nem elégedtek meg a biztos győzelemmel, hanem rámentek a nagy különbségre, közönségük maximális kiszolgálására.

Ebben segítségükre sietett a szerb együttes, amely támadásban több labdát is eladott, technikai hibák sokaságát vétette, és a kapura lövéseik is úgy sikerültek, hogy azokból többször leindították őket. Utóbbihoz azért kellett persze Tatai Péter is. A kontráknál Nagy Norbert bizonyult biztoskezűnek, de Bajorhegyi Ádám is dicsérhető volt. A Szeged – amelyen nyoma sem volt a hét eleji, csurgói szárnyaszegettségnek – az utolsó tíz percben már a közte tízért dolgozott, ami lehetett volna ugyan fölötte is, de a publikum vastapsa így is teljesen jogosan járt Skaliczki László játékosainak (31–21).

FÉRFI KÉZILABDA BL
D-CSOPORT, 9. FORDULÓ
PICK-SZEGED–PARTIZAN BEOGRAD (szerb) 31–21 (13–10)
Szeged, 2500 néző. V: Judcsic, Kot (fehéroroszok)
SZEGED: Mikler – PRODANOVICS 5 (3), ANCSIN 8, SULC 6, Zubai Sz. 1, Beocsanin 2, VADKERTI A. 1. Cs: Tatai (kapus), Czina, Pribanic 2, BAJORHEGYI 3, NAGY N. 3, Fekete. Edző: Skaliczki László
PARTIZAN: Vaszics – Kosztadinovics 2, Maksics 4 (2), Marsenics 2, Radanovics 2, MESTER 4, Ilics 2. Cs: Milics, Radovanovics (kapusok), Milosevics, MANDICS 3, Babics, Milinics, Kladarin 2, Radivojevics. Edző: Alekszandar Blagojevics
Az eredmény alakulása. 4. p.: 0–2. 8. p.: 3–3. 15. p.: 8–4. 22. p.: 10–9. 27. p.: 13–10. 38. p.: 18–12. 44. p.: 23–16. 50. p.: 27–18. 55. p.: 29–19
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2
Skaliczki László: – Ez jó mulatság, férfimunka volt. Végre saját ágyunkból kelve hazai közönség előtt játszottunk. Külön öröm számomra, hogy a csereként pályára lépők is hozzátettek sikerünkhöz. Csapatom valamennyi tagját dicséret illeti.
Alekszandar Blagojevics: – Kritikán aluli támadójátékunk, azon belül is a beállósok gyatra teljesítménye eredményezte nagy különbségű vereségünket.