A spanyolverő horvátok kerültek a francia, dán ágra

2013.01.19. 21:04
A horvátok győzelemnek örülhettek, de nehéz ágra kerültek (Fotó: Imago)
A horvát válogatott 27–25-re győzött a házigazdák ellen a Spanyolországban zajló férfi kézilabda-világbajnokságon, ezzel megnyerte a D-csoportot. Ez azt jelenti, hogy a horvátok az egyenes kieséses szakaszban arra az ágra kerültek, ahol az olimpiai és világbajnok franciák, valamint a vb-ezüstérmes dánok is szerepelnek, míg a spanyolok elvileg könnyebb úton juthatnak el a döntőig.

C-CSOPORT
A fehérorosz válogatott 33–15-re legyőzte Szaúd-Arábiát, ezzel megszerezte a C-csoport negyedik helyét, és bejutott a legjobb 16 közé. A fehéroroszok már a szünetben 18–5-re vezettek, így kapitányuk megtehette, hogy legnagyobb sztárjukat, Sziarhej Rutenkát csak 13 percig vesse be. Fehéroroszország a nyolcaddöntőben a D-csoport győztesével, azaz Horvátországgal találkozik.

A lengyelek 33–25-re nyertek Dél-Korea ellen, de az csak az esti szerb–szlovén mérkőzésen dől el, hogy első, második vagy harmadik helyen jutnak-e tovább, míg a csoportkört öt vereséggel záró dél-koreaiak az Elnöki Kupáért küzdhetnek a továbbiakban.

A szlovén válogatott 33–31-re legyőzte Szerbiát a férfi kézilabda-világbajnokság C-csoportjában. Ezzel biztossá vált, hogy ha Magyarország legyőzi Algériát, a mieink a lengyelekkel találkoznak a nyolcaddöntőben.

Nem sokkal a vége előtt a szerbek még vezettek Szlovénia ellen, a mérkőzés hajráját azonban elrontották. A szlovén csapat így az újabb győzelmével százszázalékos teljesítménnyel zárt a C-csoport élén, míg a második Lengyelország, a harmadik Szerbia lett.

D-CSOPORT
Tudathasadásos állapotban várhatták a csoport rangadóját a spanyolok és a horvátok, hiszen tudhatták, hogy amelyik csapat megnyeri a presztízscsatát – és ezzel a csoport élén végez –, az a franciák és a dánok ágára kerül az egyenes kieséses szakaszban. A spanyolok – akik a döntetlennel is megnyerték volna a hatost – hazai pályán egyszerűen nem játszhattak vereségre, de a horvátok is teljes erőbedobással küzdöttek.

Az első félidőben végig fej fej mellett haladtak a felek, a szünetre végül kétgólos előnnyel a horvátok vonulhattak. A fordulás után már hárommal is vezettek az Ivan Cupic vezette délszlávok, de a hazaiak fordítottak, negyedórával a vége előtt 22–19 volt nekik. Ekkor azonban előbb Mark Kopljar, majd Igor Vori lőtt két gólt egymás után, újra egálra álltak a csapatok.

Az 59. percben Vori újabb találatával 26–25-re módosult az állás, de a spanyolok az utolsó percben emberelőnyben támadhattak az egyenlítésért. Hazai időkérés után Albert Rocasra jött ki a figura, de a jobbszélső a kapufa tövére dobta a labdát, így a horvátok nyerték meg a mérkőzést és a csoportot. A spanyolok elszenvedték tehát első vereségüket a tornán, de talán nem olyan bánatosak most emiatt.

Korábban az egyiptomi válogatott 39–14-re megverte Ausztráliát, ezzel pontszámban beérte Algériát, amelynél most már jobb gólkülönbséggel rendelkezik. Ez azért fontos, mert amennyiben az algériaiak kikapnak ma este Magyarországtól, az egyiptomiak jutnak tovább a legjobb 16 közé.

FÉRFI KÉZILABDA-VB
CSOPORTKÖR, 5. (UTOLSÓ) FORDULÓ
C-CSOPORT (Zaragoza)
Szerbia–Szlovénia 31–33 (16–19)
Ld.: Vujin 7, Nenadics, Prodanovics 6-6, ill. Gajic 7, Mackovsek, Zvizej 6-6
Fehéroroszország–Szaúd-Arábia 33–15 (18–5)
Ld.: Silovics 6, Kamisik, Nyikulenkau 5-5, ill. al-Embavi 3
Lengyelország–Dél-Korea 33–25 (18–11)
Ld.: Jurecki 10, Kubisztal 6, Orzechowski 4, ill. Jun Csi Jöl 9, Li Un Ho, Dzsong Ji Kjong 6-6
Egyiptom–Ausztrália 39–14 (25–8)
Ld.: Hisam 7, Mamduh 6, Ahmed, Hesam, Mosztafa 5-5, ill. Hedges 5, Fletcher, Najdovski 3-3
Spanyolország–Horvátország 25–27 (13–15)
Ld.: Maqueda 7, A. Entrerrios 5, Rocas 4, ill. Cupic 8, Kopljar 4
MagyarországAlgéria 29–26 (14–8)