A Pick-Szeged vereséggel búcsúzott az európai porondtól

2012.02.26. 19:44
Vadkerti Attila (balra) és Zubai Szabolcs legközelebb ősszel játszhat nemzetközi kupamérkőzést <br />(Fotó: Szabó Miklós, archív)
A Pick-Szeged 31–25-re kikapott az Ademar León otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában. Az már korábban is biztos volt, hogy a magyar együttes nem juthat tovább, míg spanyol riválisa a harmadik helyen végzett a D-csoportban.

A Pick-Szeged a szép búcsú reményében utazott el Spanyolországba, a León elleni mérkőzés eredményétől függetlenül ugyanis eldőlt, hogy a Tisza-parti együttes nem folytathatja a Bajnokok Ligájában. Az Ademarral a meccs elején Frantisek Sulc és Ancsin Gábor átlövésgóljaival tartotta a lépést a Pick, ám az 5. spanyol gólra nem volt válasz, kettőre nőtt a különbség.

A két átlövő jó teljesítménye támadásban önmagában kevés volt, a Szeged megtorpant, a León egy elhibázott büntető ellenére 13–7-re elhúzott. Az első félidő végén hét gól volt a különbség (17–10), a szegediektől Ancsin (6) és Sulc (3) mellett csak Rajko Prodanovics jegyzett gólt – ő is egy kontratámadás végén.

Ahhoz, hogy esélye legyen a csapatnak a felzárkózásra, több kellett a társaktól, s a fordulás után jöttek is a gólok Prodanovicstól, Zubai Szabolcstól és Antonio Pribanictól. Skaliczki László csapata védekezésben is összekapta magát, és a 42. percre fel is jött három gólra (21–18). Fordítva alakult a forgatókönyv, mint az első mérkőzésen, Szegeden ugyanis az első félidő volt a Pické, és a León a végére őrölte fel vendéglátóját.

Sajnos a végén megismételte magát a történelem, a végjáték ismét a spanyoloké volt, a León az utolsó tíz percben felőrölte a szegedieket, a háromgólos különbségből a végére hat lett.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
D-CSOPORT, 10. FORDULÓ
Ademar León (spanyol–Pick-Szeged 31–25 (17–10)
León, 2500 néző. V: Baranowski, Lemanowicz (lengyelek)
LEÓN: Losert – Cabanas 1, Carou, Ferrer 1, Andreu, M. STRANOVSKY 6 (1), GARCIA 3 (1). Cs: Alamo (kapus), Baena 3, RUESGA 5, Carou 1, Goni 3, CSUTURA 4, BORGES 4. Edző: Martín Martínez
SZEGED: Tatai – PRODANOVICS 5, ANCSIN 8, SULC 4, PRIBANIC 5, Beocsanin, Vadkerti 2. Cs: MIKLER, Tóth M. (kapusok), Czina, Bajorhegyi, Zubai 1. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 8. p.: 5–4. 16. p.: 9–6. 26. p.: 16–9. 43. p.: 23–20. 53. p.: 26–22
Kiállítások: 8, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 1/0
Martín Martínez: – Tét nélküli meccs volt, de magyar csapattal mérkőztünk, és jól jöhet a tapasztalat, ha magyar ellenfelet kapunk a nyolcaddöntőben. A Pick-Szeged nagyon szimpatikus, jó csapat, még sok szép eredményt érhet el.
Skaliczki László: – Az első félidőben elkövett sok technikai hiba nagy hátrányba hozott bennünket, így már nem volt esélyünk. A León nagy sebességgel játszott az első harminc percben, s ezt mi csak a másodikban tudtunk felvenni.
AG Köbenhavn (dán)–THW Kiel (német) 24–24
Partizan Beograd (szerb)–Montpellier (francia) 20–30