A Pick-Szeged könnyedén győzött a Pécs ellen

2010.11.22. 19:42
Zubai négy gólt szerzett a Pécs ellen (Fotó: Tumbász Hédi - archív)
A férfi kézilabda NB I 12. fordulójából elhalasztott mérkőzésen a Bajnokok Ligája-résztvevő Pick-Szeged magabiztos, 43–24-es győzelmet aratott az újonc Uniqa-Pécs ellen.

A múlt héten még a Bajnokok Ligájában aratott bravúros győzelmet a Pick-Szeged (a csongrádiak az orosz Csehovszkije Medvegyi otthonában győztek 26–25-re), hétfőn pedig ismét a férfi kézilabda NB I-ben lépett pályára Skaliczki László csapata.

Ezúttal nem lehetett az oroszországihoz hasonló nagy csatára számítani, hiszen az Uniqa-Pécs VSE ellen egyértelműen a hazaiak számítottak esélyesnek, és ezt már az első percekben nyomatékosították Zubai Szabolcsék: a válogatott beállós az első hat percben három gólt szerzett, csapata pedig 6–2-re elhúzott.

Az elkövetkező percekben állandósult a két csapat között a négy-, illetve ötgólos különbség, de a félidő hajrájában kisebb hullámvölgybe került a Pécs, ennek eredményeképpen a hazaiak szempontjából megnyugtató, 21–13-as szegedi előnnyel mehettek a pihenőre a csapatok.

A második játékrészben sem változott a játék képe, a Pick győzelme nem forgott veszélyben, sőt, ahogy telt az idő, egyre inkább hazai örömjátéknak tapsolhatott a szegedi publikum.

A végén a Szeged 43–24-re győzött, de az újoncnak sem kell szégyenkeznie, hiszen a hazaiak lényegesen nagyobb játékerőt képviselnek riválisuknál.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
12. FORDULÓ
PICK-SZEGED–UNIQA-PÉCSI VSE 43–24 (21–13)
Szeged, 800 néző. V: Natkai, Antos
SZEGED: MIKLER – Balázs 4, ZUBAI 4, Bajorhegyi 1, Beocsanin 2, Sulc 1, VADKERTI 5. Cs: BUTYENKO 7, TÖRŐ 4, KATZIRZ 5, Lékai 4, Herbert, Nagy M. 2, GRÜNFELDER 4 (1), Teimel. Edző: Skaliczki László
PÉCS: Bartucz – Boda, Kovács G. 5 (3), Vajda 3, WERNER 3, Abramovics 3, MATUS 7. Cs: Szabó T., Lévay, Győri 1, Koldos 1, Iváncsik Á., Szappanos, Gász 1. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 4. p.: 4–1. 11. p.: 9–4. 23. p.: 16–9. 34. p.: 25–16. 41. p.: 30–17. 49. p.: 34–18. 56. p.: 39–22
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 4/3
Skaliczki László: – A sportszerű Péccsel közönségszórakoztató mérkőzést vívtunk.
Danyi Gábor: – Ma ennyire tellett.