A Pick otthon visszavágott a Tatabányának

2012.02.22. 19:52
Gál Gyula (balra) életét alaposan megkeserítették a szegediek (Fotó: Szabó Miklós)
A Pick-Szeged 28–17-es győzelemmel vágott vissza a férfi kézilabda NB I-ben a Tatabányának az ősszel elszenvedett idegenbeli vereségért. A másik szerdai mérkőzésen az FTC-PLER Budapest 33–27-re nyert a Tata ellen.

A Tatabánya az ősszel hazai környezetben 27–19-re nyert a Pick ellen, így a szegedieket igencsak fűthette a visszavágás vágya. A reváns sikerült, a hazaiak a Buday Dániel, Törő Szabolcs, Lékai Máté trió nélkül is simán megverték a Gál Gyulával és Vedran Hudjgyal felálló vendégeket.

Az első gólt ugyan az exszegedi Lele Ákos szerezte, ám nagyjából ekkor örülhettek utoljára a tatabányaiak. A Pick kapuját Tatai Péter egészen parádés formában védte, a másik „végen" pedig Rajko Prodanovics volt leginkább elemében, a szünetig hatszor volt eredményes a szerb szélső.

A felek 13–7-tel fordultak, a 40. percben pedig már több mint tízzel vezetett a Szeged (21–10). Hogy a Carbonex nem szenvedett még nagyobb különbségű vereséget, az a válogatott formában játszó, 10 találatig jutó Lele Ákosnak volt köszönhető, no meg annak, hogy a meccs utolsó harmadára kicsit visszavett a tempóból a Pick.

Nem járt jobban a másik Komárom-Esztergom megyei csapat sem, bár a Tata veresége az FTC-PLER Budapest ellen szintén papírforma eredménynek számít. A szünetben már tíz gól volt a fővárosiak előnye, az utolsó előtti helyen álló tataiak becsületére legyen mondva, hogy a második játékrészt viszont négy góllal megnyerték.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
12. FORDULÓ
TATAI HAC–FTC-PLER BUDAPEST 27–33 (9–19)
Tatabánya, 100 néző. V: Hargitai, Markó
TATA: Melhardt – Basky 2, KISS Á. 8 (3), Hodi-Pongrácz 2, Kanyó B. 4, Szám 4, HAJDÚ 3. Cs: Czérna (kapus), Hegedűs 2, Lehőcz 1, Bodnár, Benis 1. Edző: Kanyó Antal
FTC-PLER: KOMINEK – Pálos 4, LENDVAY 6, BAKOS 4, Kocsi 3, Mazák 2, RÉV 4. Cs: Székely (kapus), Marczinkó 3, Bak 5 (1), Auth 1, Jakub 1, Tóth D. Edző: Zsiga Gyula
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–3. 16. p.: 5–8. 20. p.: 6–11. 28. p.: 8–18. 36. p.: 13–21. 38. p.: 13–24. 49. p.: 20–30. 55. p.: 25–32
Kiállítások: 2, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 1/1
Kanyó Antal: – Már nem tart sokáig az alapszakasz, jön a tavasz.
Zsiga Gyula: – Fontos két pontot szereztünk, a győzelmünket megalapozta az első félidei jó védekezésünk.
19. FORDULÓ
PICK-SZEGED–TATABÁNYA-CARBONEX 28–17 (13–7)
Szeged, 2200 néző. Vezette: Nagy F., Túróczy.

SZEGED: TATAI – PRODANOVICS 8 (3), Pribanic 1, Bajorhegyi 1, Czina, BEOCSANIN 5, VADKERTI A. 2. Csere: Mikler, Tóth M. (kapusok), SULC 5, ANCSIN 4, Zubai Sz. 1, Nagy N. 1

TATABÁNYA: Szente – Harsányi 1, Díaz 3, Dénes, Pordán, LELE 10 (4), Kanyó Á. 1. Csere: Bartucz (kapus), Szabó Gy., Hudj 1, Rédei, Iváncsik Á., Gál 1, Takács B., Pásztor, Kocsis

Kiállítások: 12, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 5/3, ill. 4/4.

Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–1. 12. p.: 5–2. 21. p.: 9–3. 29. p.: 13–6. 41. p.: 21–10. 58. p.: 27–17

SKALICZKI LÁSZLÓ, a Szeged edzője: – A nagy különbség kicsit csalóka, mert nagyon nehéz meccsre kényszerített bennünket a Tatabánya. Erőszakos, feszes védekezésünk, jó kapusteljesítményünk megalapozta okos és színes támadójátékunkat. A sok látványos akcióval és góllal a közönséget is kiszolgáltuk. Tatai Péter védései után gyorsan tudtunk indulni.

DEBRE VIKTOR, a Tatabánya edzője: – Finoman szólva sem ezt beszéltük meg. A csurgói játékunk ellentéte volt a szerdai, ugyanis az elején elengedtük a Szegedet, majd végig futottunk az eredmény után. A védekezésünk néha összeállt, aztán megint szétesett, ám támadásban csak Lele Ákos játszott jól. A további három meccsünket kötelező megnyernünk, de a négybe kerüléshez még az is kell, hogy a Csurgó vagy a Füred pontot veszítsen.

1. MKB Veszprém KC 18 17 1 690–432 +258 34
2. Pick-Szeged 18 16 1 1 572–439 +133 33
3. Tatabánya Carbonex KC 19 13 6 547–476 +71 26
4. Balatonfüredi KSE 18 11 2 5 483–459 +24 24
5. Csurgói KK 18 11 2 5 514–486 +28 24
6. FTC 18 8 1 9 502–481 +21 17
7. Gyöngyösi KK 18 7 2 9 504–510 –6 16
8. TM-LINE PTE-Pécs VSE 18 5 2 11 515–605 –90 12