A Pick és a Kiel nem volt egy súlycsoportban

2012.02.09. 20:51
Daniel Narcisse (fehérben) és társai nem kímélték a Szegedet (Fotó: MTI)
A Pick-Szeged 34–24-re kikapott a Kiel otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája D-csoportjának 8. fordulójában.

Telt ház, akár megfélemlítésre is alkalmas bevonuló koreográfia és nem mellesleg egy, nem túlzás, világválogatottnak is nevezhető csapat várt a Pick-Szegedre Kielben a Bajnokok Ligája D-csoportjában. A németek már zsebükben a továbbjutással készülhettek az összecsapásra, a Picknek viszont erre már csak matematikai esélye maradt az első hét forduló után. Például azért, mert a két csapat szegedi meccsén 38–26-ra a kieliek nyertek.

A találkozót Frantisek Sulc gólja nyitotta, de sokáig nem vezetett a Pick, jött az első, majd szép sorban a többi hazai találat. Hogy a szegediek gondja még nagyobb legyen, arról a kapuban a franciák olimpiai és világbajnok hálóőre, Thierry Omeyer gondoskodott, akinek szinte lehetetlen volt gólt lőni. Skaliczki László is érezte, hogy változtatni kell valamit, és a 11. perc elején, 6–2-nél időt kért.

Ez sem használt sokat, a Kiel ellenállhatatlan volt. Ahogy azt várni lehetett, az összes apró lehetőséget kihasználva lőttek a hazaiak, és hiába igyekezett Mikler Roland, majd az őt váltó Tatai Péter, a lövések pontosságára sem panaszkodhatott a Sparkassen Arena lelátóját megtöltő 10 ezer néző. A 20. percben ők már csak arra vártak, hogy mikor örülhetnek 10 gólos vezetésnek. A Pick ehhez rengeteg pontatlan támadással, eladott labdával asszisztált. (21. perc: 14–5).

A szegedi kapuban Tatai Péter a 22. percben olyan hangos szóval kezdte biztatni a társakat, hogy azt a lelátó tetején is jól lehetett hallani. Nem ártott, sőt használt a hangos szó, a Pick összekapta magát, az addig kimondottan széteső játéka rendeződni látszott, és felzárkózott 6–7 gólra. A félidő végéig 3–3 találatot jegyző Buday Dániel és a hosszú sérülés után visszatérő Dusan Beocsanin volt ennek a sikeres periódusnak a letéteményese, a túloldalon a német válogatott szélső, Christian Sprenger ekkor már hétnél járt. (Szünet: 18–12)

Sajnos a második félidőre nem maradt meg a vendégek lendülete, nem úgy a kielieké. Pillanatok alatt visszaállították a rendet, és ismét azért dolgoztak, hogy 10 gól fölött legyen a különbség. A 37. percben sikerült elérni a „közte tizet" Zeitz góljával, és innen már nem volt megállás. Az elsősorban a cseréit szerepeltető hazaiak folytatták magabiztos menetelésüket az egyre ksiebb ellenállást kifejtő Szeged ellen. (48. perc: 28–16)

Érett a kiütés és egy csúfos vereség, de a játékrész vége ismét hozott némi javulást a vendégek játékában. Antonio Pribanic két szép gólja után Sulc négyszer is bevette a csereként beállt Andreas Palicka kapuját. Ezzel az eredményen sikerült ugyan kozmetikázni, de a különbséget nem sikerült 10 gól alá szorítani. A Pick-Szeged a 34–24-es vereséggel matematikai esélyét is elveszítette a továbbjutásra, a jövő heti Partizan Beograd, majd az azt követő Ademar León elleni meccsen már csak a minél jobb eredményért küzdhetnek Skaliczki László tanítványai.

KIBÉDI PÉTER (Kiel)

BUDAY: EZT VÁRTUK A KIELTŐL

FÉRFI KÉZILABDA BL
D-CSOPORT, 8. FORDULÓ
THW KIEL–PICK-SZEGED 34–24 (18–12)
Kiel, Sparkassen Aréna, 10 ezer néző. Vezette: Jurinovic, Mrvica (horvátok)
KIEL: OMEYER – SPRENGER 11, ZEITZ 7, NARCISSE 3, Ilics 1, AHLM 2, Klein 4. Csere: Palicka (kapus), Jícha 1, Lundström 4, Kubes 1. Vezetőedző: Alfred Gislason.
PICK-SZEGED: Mikler – Prodanovics, Ancsin 1, Buday 5/3, Zubai 2, Sulc 5, Vadkerti. Csere: Tatai (kapus), Czina, Bajorhegyi, PRIBANIC 4, BEOCSANIN 7. Vezetőedző: Skaliczki László.
Kiállítások: – ill. 2 perc.
Hétméteresből: 1/0, ill. 4/3.
Az eredmény alakulása: 5. perc: 2–1, 12. perc: 8–3 , 17. perc: 12–5, 23. perc: 15–7, 35. perc: 22–13, 42. perc: 25–16, 50. perc: 31–18, 53. perc: 31–21.

ALFRED GISLASON: – Egy nagy múltú csapatot vertünk meg jó játékkal, ami a további feladatainkhoz erőt ad. Tetszett a csapatom hozzáállása és az, hogy az egész meccsen kiszolgáltuk a közönséget.

SKALICZKI LÁSZLÓ: – Csak szakaszaiban játszottunk jól a találkozón, és ez mindkét félidőben a hajrában jellemezte játékunkat. Akadtak pozitív dolgok, ezeket meg kell tartanunk. Sok játékosunk még messze van a csúcsformától. Védekezésben és támadásban is sokat hibáztunk, igazolódott a papírforma.