Háromgólos előnyt szerzett a Veszprém Leónban

2013.03.17. 16:55
Nagy Lászlóék Leónban szereztek előnyt (Fotó: MTI)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében a Final Fourba jutást célként kitűző MKB Veszprém – mint csoportelső – a spanyol Ademar Leónt kapta ellenfélnek, és a magyar bajnoknak volt miért törlesztenie. Tavaly a rivális az utolsó pillanatokban lőtt góllal jutott tovább ugyancsak a 16 között rendezett párharcban. Ezúttal a Veszprém a mérkőzés nagy részében vezetve Nagy László és Imam Dzsamali találataival 23–20-ra nyert Leónban, így háromgólos előnyről várhatja a hazai visszavágót.

Az MKB Veszprém, amelyből Marco Oneto (vesesérülés) mellett Iváncsik Tamás (boka) hiányzott, pénteken indult Spanyolországba, majd a mérkőzést követő napon, hétfőn tér haza. A spanyol csapattal kapcsolatos hír, hogy Felipe Borges, a gárda brazil balszélsője azonnali hatállyal távozott, és a Montpellier-be igazolt (másfél évet írt alá).

Gólszegényen indult a találkozó, negyedóra elteltével még csak 4–2-re vezetett az MKB. A magyar együttes remek védekezést bemutatva, a kiválóan teljesítő kapus, Mirko Alilovic hathatós közreműködésével 11–8-ra ment a szünetben.

A spanyolok azonban nem akartak leszakadni, a második játékrészben többször utolérték a magyar csapatot, sőt a hajrához érve a vezetést is átvették (19–17), de mindez csak néhány perc erejéig tartott. Az utolsó öt perc megint a Veszprémé volt, amely végül háromgólos előnyt harcolt ki. A meccs összképe alapján megérdemelt volt a Nagy László és Imam Dzsamali vezérelte MKB sikere.

A visszavágót március 23-án, szombaton 16 órakor rendezik Veszprémben.

Összefoglaló

Elkerülte a leóni csapdát az MKB Veszprém – interjú Császár Gáborral

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

REALE ADEMAR LEÓN (SPANYOL)–MKB VESZPRÉM KC 20–23 (8–11)
León, 5300 néző. V: Dinu, Din (románok)
LEÓN: Malumbres – Cabanas 1, Vrazalic, Carou 1, VRANJES 2, Goni 3, CARRILO 5. Csere: Ruesga 1, Pineiro 1, CAMPOS 4 (1), Castro 2, Tatarincev
VESZPRÉM: ALILOVIC – Gulyás P. 2, NAGY L. 7, Chema Rodríguez 1, Sulic 1, TERZIC 3 (1), Ugalde. Csere: SCHUCH, Császár 1 (1), Laluska, DZSAMALI 6, Iváncsik G. 2
Az eredmény alakulása. 3. p.: 0–2. 17. p.: 3–5. 22. p.: 5–7. 25. p.: 7–7. 27. p.: 7–9. 36. p.: 10–13. 42. p.: 12–15. 48. p.: 15–17. 52. p.: 19–17. 58. p.: 19–22.
Kiállítások: 4, ill. 14 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 4/2

TOVÁBBI VASÁRNAPI EREDMÉNYEK
Silkeborg (dán)–Barcelona (spanyol) 26–32 (12–15)
Atlético Madrid (spanyol)–Füchse Berlin (német) 29–29 (13–10)
Gorenje Velenje (szlovén)–Flensburg (német) 25–28 (14–16)
PICK SZEGED–VT KIELCE (lengyel) 26–25 (15–14)

A MÉRKŐZÉS:

1–5. perc: Laluska Balázs korábban szerepelt a Leónban, így érthető, hogy nagy tapsot kapott a spanyol közönségtől. A Veszprém az Alilovic – Gulyás (védekezésben Schuch), Nagy L., Chema Rodríguez, Sulic, Terzic, Ugalde felállásban kezdte a meccset. Bár az első két támadásból nem született gól, utána Nagy László két bombájával a magyar csapat ragadta magához a kezdeményezést. A León nem tudott betalálni az első periódusban, jól zárt a veszprémi fal. 0–2

6–10. perc: Spanyol időkérés után a beállós Carou tört meg a leóni gólcsendet. Malumbres sajnos Császár Gábor és Ugalde hetesét is kivédte, így szoros maradt az állás. Manuel Cadenas nem nézte jó szemmel a szigorú veszprémi védekezést, és addig reklamált, amíg sárgát nem kapott. Alilovic több jó védése után maradt az 1–2 a 10. percet követően.

11–15. perc: A tiszta sárgában védő Malumbres jól együtt élt a játékkal, egy indítást is lefülelt. A feszült hangulatú meccsen továbbra sem potyogtak a gólok, Gulyás a jobb szélről kilenc perc után talált be, a leóni Camillo kétperces hazai csendet tört meg. A támadójáték továbbra is akadozott, a harmadik heteshez Terzic állt oda, és ő már nem hibázott. 2–4

16–20. perc: Nantes szépített, de a belelendülő Terzic bombájával visszaállt a kétgólos különbség. Ennél jobban nem tudott ellépni a magyar együttes, a spanyolok emberhátrányban is be tudtak találni lerohanásból. Nagy László harmadik góljával alakult 4–6-ra az állás.

21–25. perc: Terzicet is kiküldték két percre, a León pedig rendre fel tudott jönni mínusz egyre. Camillo úgy tűnt, jól tudja pótolni Borgest, a bal szélről többször is túl járt Alilovic eszén. Császár és Dzsamali érkezett a Veszprémbe, de így sem sikerült sokkal eredményesebbé tenni a támadójátékot. A lelkesen játszó León a 25. percre kiegyenlített. 7–7

26–30. perc: Ortega kikérte első idejét. Ezt követően Dzsamali és Nagy góljaival jutott újra lélegzetvételnyi előnyhöz az MKB. A vendégek iráni átlövője rövid időn belül második bombagólját szerezte, utána viszont kiállítást érően szabálytalankodott. Fél percig kettős hátrányban kellett játszania a Veszprémnek, miközben Alilovic védte Vranjes hetesét. Nagy László magassági fölényét kihasználva szerzett meg egy kipattanót, majd belőtte, míg a túloldalon kapufára ment egy szélső kísérlet. A szünetben 11–8-ra vezetett a Veszprém.

31–35. perc: Alilovic-védéssel és Dzsamali-góllal indult a második játékrész, miközben Iváncsik Gergő állt be a bal szélre, és Laluska Balázs is beszállt (támadásban a jobb szélre). Camillo emberelőnyben szépített, a második játékrész is hasonlóan gólszegényen indult. 9–12

36–40. perc: Vranjes révén mínusz kettőre jött fel a León, de Nagy László továbbra is tarthatatlannak bizonyult, és kettővel válaszolt. Úgy tűnt, beáll a két-három gólos különbség, a León nem akart leszakadni. 12–14

41–45. perc: Dzsamali tartotta jó lövőformáját, mínusz háromnál Cadenas kikérte idejét. Alilovic 55 százalékos hatékonyságnál járt, de Camillo a bal szélről újra betalált neki. Egy-egy rossz bejátszás mindkét oldalon, 15–13-ra vezetett az MKB az utolsó negyedórához érve.

46–50. perc: Újabb Dzsamali-találatot követően kettőt szerzett a León, Ortega pedig időt kért. Nagy László visszatért a pályára, a két veszprémi átlövő szerezte a vendégek góljainak nagy részét, a szélsők alig kaptak labdát, és a beállóst sem lehetett megjátszani. A nagyot küzdő León 17–17-nél újból beérte az MKB-t.

51–55. perc: A hazaiak lendülete nem tört meg, elmentek két találattal (először vezettek a meccsen), amely után Ortegának újra időt kellett kérnie. A tanácsok jót tehettek a Veszprémnek, amely gyorsan egyenlített. 19–19

56–60. perc: A hajrához érve a legjobbkor érkezett Sulic első gólja, sőt, lerohanásból Chema is belőtte, amely után Cadenas kikérte utolsó idejét. Emberhátrányba került a Veszprém, de a befutó Gulyás révén így is született vendéggól. Szépített ugyan a León, de az MKB mondta ki az utolsó szót. Háromgólos (23–20) előnyt szerzett a Veszprém a hazai visszavágóra.