A Ljubljana elleni győzelmével csoportelső a Győr

2010.11.20. 18:44
Hornyák (31) és társai csoportelsőként jutottak tovább a D-csoportból (Fotó: Havran Zoltán)
A női kézilabda Bajnokok Ligájában a Győri Audi ETO 26–21-re legyőzte hazai pályán a Krim Ljubljanát, ezzel elsőként jutott tovább a D-csoportból. Az első félidő végén még csak két gól volt a különbség a két csapat között, de a második játékrész elején gyorsan elhúztak Görbiczék, és biztossá tették győzelmüket.

A találkozó előtt a szlovén csapatnál sem igazán bíztak a győzelemben, aztán a találkozó első tíz perce alapján mindenki úgy gondolhatta, hogy reálisan látják a helyzetet a ljubljanaiak. Görbicz Anita két hetes góllal nyitott, majd Aurelia Bradeanu is betalált, a kapuban Katrine Lunde Haraldsen védte Andrea Lekics hétméteresét.

Az első ljubljanai gólra a nyolcadik percig kellett várni. A vendégek ezután egy gólra is felzárkóztak, ekkor Konkoly Csaba időt kért, ami segített: négy góllal sikerült elhúzniuk Görbiczéknek. Az Eduarda Amorim kétperces kiállítása miatt emberelőnyben játszó Ljubljana viszont újra erőre kapott, és végül csak kétgólos győri előnnyel zárult az első félidő. (11–9)

A második félidőre Pálinger Katalin állt az ETO kapujába, és bár a játékrész első találatát a vendégek szerezték, utána megtáltosodott Konkoly Csaba együttese, hét gól lőtt úgy, hogy egyet sem kapott. 17–10-es állásnál Marta Bon, a Krim Ljubljana szakvezetője időt kért, majd Mayer Szabina kiállítását követően tizenegy perc elteltével lőtt gólt a Krim.

Vérten Orsolya remekelt, Ana Gros is betalált volt csapata ellen, Pálinger szép védéseket mutatott be, végül 26–21-re győzött a hazai együttes, ezzel elsőként jutott tovább a Bajnokok Ligája D-csoportjából.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
D-CSOPORT
Győri Audi ETO–Krim Ljubljana (szlovén) 26–21 (11–9)
Vasárnap
Podravka Koprivnica (horvát)–Zvezda Zvenyigorod (orosz)

NŐI KÉZILABDA BL
GYŐRI AUDI ETO KC–KRIM LJUBLJANA (szlovén) 26–21(11–9)
Győr, 2300 néző. V: Togstadt, Kristiansen (norvégok)
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–0. 15. p.: 5–4. 20. p.: 9–5. 28. p.: 10–8. 46. p.: 16–10. 50. p.: 22–15. 55. p.: 24–18.
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2
GYŐR: LUNDE HARALDSEN, MRAVÍKOVÁ 5, Hornyák Á., GÖRBICZ 5 (3), Spiridon, 1, BRADEANU 3, VÉRTEN 6
Csere: PÁLINGER (kapus), Gros 3, Amorim 3, Szegedi, Kovacsics, Mayer
LJUBLJANA: STEFANISIN, Ceckova 2, VARLEC 3, VERGELJUK 5, Lekic, Penezic 3, Zrnec 1
Csere: GRUBISIC (kapus), Jankovic, Mavsar 5 (2), Koren 2
KONKOLY CSABA, a Győr edzője: Nagy lendülettel kezdtünk, de felállt fallal szemben nagyon sok hiba csúszott a támadójátékunkba, amely nem volt mindig olyan, mint vártam. Két kapusunk teljesítményével kiemelkedett a mezőnyből. Összességében örülök, hogy csoportelsőként léptünk tovább.
MARTA BON, a Ljubljana edzője: Gratulálok a Győrnek, tiszta, meggyőző sikert arattak. A magyar csapat jobban védekezett, gyorsabban játszott és biztosan nyert, de ennyi sérülés mellett elégedett vagyok a saját játékosaimmal is.