A Kielce visszaadta a pofont a Veszprémnek

2012.02.11. 17:52
Fájó veszprémi pofon: hazai vereség a Kielcétől (fotó: Fuszek Gábor)
Az MKB Veszprém kikapott a Kielcétől a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 8. fordulójában. A lengyel csapat 24–21-es győzelemmel vágott vissza az első fordulóban, hazai pályán elszenvedett vereségért.

A Veszprém az idényben mutatott egyik legjobb játékával az első fordulóban négy góllal győzött Kielcében, ám hogy a hazai meccs nem lesz sétagalopp a lengyelek ellen, azt már az első percek megmutatták.

A magyar csapatnak nemcsak a vendégek nyitott védekezése okozott fejfájást, hanem a kapusuk is. Utóbbi történetesen lehetett volna Slawomir Szmal is, hiszen felépült sérüléséből, ám nem ő, hanem az Eb-győztes dán válogatott második számú hálóőre, Marcus Cleverly kezdett a Kielce kapujában.

A mieink a 6. percben, 0–2-nél szerezték első góljukat, Gulyás Péter révén, aki ezt követően is nagy kedvvel és gólerősen játszott, társain viszont mintha átok ült volna, egyre másra hagyták ki a ziccereket.

A 18. percben már 9–5-re vezettek a lengyelek, ám a Mirko Alilovicot váltó Fazekas Nándor beállásával megváltozott a játék képe. A magyar kapus az első tíz lövésből hetet megfogott, bravúrjainak köszönhetően pedig indításból lőtt gólokkal Gulyásék gyorsan eltüntették a négygólos különbséget. Olyannyira, hogy Császár Gábor negyedik találatával már 12–11 volt ide, a szünetre pedig 13–12-es előnnyel vonulhattak a veszprémiek.

A fordulás után Fazekas védéseinek köszönhetően meg is lépett a bakonyi csapat 16–13-ra, ezt követően azonban erőteljes hullámvölgy következett. Jellemző módon kettős emberelőnyben gólt lőni nem tudott, viszont kapott a pirosmezes együttes – több, lövés nélkül véget ért hazai támadás után nem is volt csoda, hogy a Kielce egyenlített, sőt fordított (18–20).

A Veszprém visszaküzdötte magát, de rengeteg volt a hiba a támadásban, a Kielce pedig türelmesebbnek bizonyult, s élt a lecsorgó labdák adta lehetőségekkel. Mateusz Jachlewski cundere jelezte, hogy nagy baj van, és az utolsó öt percre sem állt helyre a rend a veszprémi fejekben és kezekben. A Kielce 24–21-re nyert – megérdemelten.

A Veszprém – amely története során először kapott ki lengyel együttestől – legközelebb csütörtökön lép pályára az orosz Csehovszkije Medvegyi otthonában a továbbjutási pozíció miatt roppant fontos összecsapáson.

FÉRFI KÉZILABDA BL
B-CSOPORT, 8. FORDULÓ
MKB VESZPRÉM–KS KIELCE (lengyel) 21–24 (13–12)
Veszprém, 4800 néző. V: Gjeding, Hansen (dánok)
VESZPRÉM: Alilovic – GULYÁS 5, VUJIN 5, CSÁSZÁR 5, Sulic, Ilyés, Iváncsik G. 1. Csere: FAZEKAS (kapus), Vilovszki 1, Schuch, Pérez 3, Laluska, Terzic, Korazija 1
KIELCE: CLEVERLY – Olafsson 2, Buntic 2, M. JURECKI 9, MUSA 5, Zorman, Tomczak. Csere: Tkaczyk, Zaremba, Kuchczynski, Jurasik 2, Jachlewski 3, Sztojkovics 1 (1)
Az eredmény alakulása. 6. p.: 1–2. 9. p.: 3–3. 12. p.: 4–6. 15. p.: 5–9. 21. p.: 8–10. 24. p.: 11–11. 38. p.: 15–13. 44. p.: 16–13. 51. p.: 18–20. 56. p.: 20–20. 58. p.: 20–22
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: –, ill. 1/1
Mocsai Lajos, a Veszprém edzője: – Tudtuk, hogy nyitott védekezéssel akarja megállítani a támadásainkat a Kielce, mégsem tudtuk megvalósítani az időhiány miatt csak keveset gyakorolt taktikánkat. A meccs közepén mégis összeállt a játékunk, ám az előnyünket nem tudtuk növelni vagy tartani, mert az indításaink nem sikerültek, pontatlanul játszottunk, eladtuk a labdát, ziccereket hagytunk ki húsz húsznál.
Bogdan Wenta, a Kielce edzője: – Elégedett vagyok mind a játékunkkal, mind az eredménnyel, hiszen Veszprémből csak nagyon kevés csapat távozik győztesként. Mindkét oldalon jó kapusteljesítményeket láttunk, és a kiegyenlített küzdelem végén némi szerencse is kellett a sikerünkhöz. A két pont rendkívül fontos a továbbjutásunk szempontjából, de a további két fordulóra még sok kérdés maradt.

A csoport másik meccsén: Atlético Madrid–Silkeborg 31–24