A Győr újra a Ferencváros fölé kerekedett

2010.03.03. 17:43
A kupadöntőnél szorosabb csatát hozott az FTC győri bajnoki mérkőzése (Fotó: Török Attila)
Eldőlt, ami eddig is biztos volt: már matematikailag sem előzheti meg senki a Győri Audi ETO KC együttesét a női kézilabda NB I alapszakaszában. A százszázalékos győriek szerdán a 19. fordulóban az FTC-RightPhone ellen győztek öt góllal, így három fordulóval a vége előtt eldőlt, bizonyosan az élen zárják az alapszakaszt.

Miután vasárnap, a Duna Takarék Női Magyar Kupa döntőjében az ETO 33–20-ra verte meg a Fradit, várható volt, hogy a két csapat szerdai bajnokija sem lesz különösebben szoros, de a győriek tettek róla, hogy ha lehet, még a múlt hetinél is kevesebbet kelljen izgulnia a hétköznap délutáni időpont egyébként is kevesebb, mintegy 1000 nézőnek.

A Győr az első pillanattól fogva masszívan, szilárdan védekezett (bár Konkoly Csaba még így is pörölt olykor lányaival), így a fővárosiak csak nehezen fejezték be akcióikat, a kósza lövésekből, rossz bejátszásokból pedig rendre fordult és átrohant ellenfelén az ETO. Az egyébként is remekül védő Pálinger Katalin pontosabbnál pontosabb indításait Vérten Orsolya, Katerina Mravíková vagy épp Kovacsics Anikó (aki öt perc után megszerezte századik idei bajnoki találatát) váltotta egymás után gólra.

Néhány percig úgy tűnt, talán így is tarthatja a lépést az FTC, de a vendégek hiányzó visszarendeződése, kissé gyámoltalan védekezése (amelynek köszönhetően Eduarda Amorim például hamar megszórta magát), majd nyolcperces gólcsendje következtében bő negyedóra alatt eldőlt a találkozó: 13–5-re vezetett az ETO.

A félidőre már 12 gólosra hízott a különbség (23–11), pedig eddigre Konkoly Csaba pihentetni kezdte legjobbjait. Tomori Zsuzsanna is beállt (egy hónappal ezelőtti műtéte óta az első bajnokija volt), hogy szokja a meccsterhelést a szombati, Larvik elleni BL-csata előtt, és lőtt is néhány szép gólt – de bárki érkezett az ETO-ba Orbán Adrienntől Mayer Szabináig, percek kérdése volt, hogy betaláljon: a 16 éves Planéta Szimonetta például első labdaérintéséből szerzett pompás átlövésgólt.

A második félidőre így is kicsit feljött az FTC (a győri cseresor azért már nem védekezett olyan masszívan, és a fiatal kapus, Oguntoye Viktória sem sokat találkozott a labdával), de a hazaiak győzelme egy másodpercig sem forgott veszélyben. Konkoly Csabának ezzel együtt időt kellett kérnie az 50. percben, kisvártatva pedig már 32–28-nál támadhatott a Fradi, de hiába, az utolsó öt percet pedig nagyon megnyomta a Győr. A vége 36–31 lett, amivel az ETO bebiztosította az alapszakasz-győzelmet a női bajnokságban.

NŐI NB I, 19. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–FTC-RIGHTPHONE 36–31 (23–11)
Győr, 1000 néző.V: Horváth P., Marton B.
GYŐR: PÁLINGER – Mraviková 2, Hornyák 2, Kovacsics 6 (1), Spiridon 1, Amorim 4, VÉRTEN 5. Cs: Oguntoye (kapus), TOMORI 6, Mayer 2, Deáki 3 (1), Orbán 3, Planéta 2, Szölösi. Edző: Konkoly Csaba
FTC: Pastrovics – Berta 4, SZAMORÁNSKY A. 6, Dajka 3 (2), BALOGH B. 5, SZUCSÁNSZKI 6 (1), Szabó E. 1. Cs: Andrási (kapus), Trufán, Németh Cs. 2, Emberovics 1, Bari-Nagy, Kenyeres 3. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 3. p.: 3–1. 16. p.: 7–4. 18. p.: 14–5. 25. p.: 18–10. 38. p.: 28–19. 48. p.: 31–25. 56. p.: 36–29
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Konkoly Csaba: – Az első félidőben nyújtott teljesítményünket a folytatásban nem tudtuk megismételni. A második játékrészben antikézilabda folyt a pályán, részünkről tömény fegyelmezetlenséggel és lezserséggel.
Elek Gábor: – Az első félidőben az történt, amit vártunk, de a második játékrészt sikerült megnyernünk. Ekkor taktikusan és fegyelmezetten játszott a csapatom, s ezért büszke is vagyok a lányokra.
1. Győri Audi ETO KC 19 19 645–443 +202  38
2. DVSC-Korvex 19 15 4 624–484 +140  30
3. Váci NKSE 18 13 1 4 644–466 +178  27
4. Békéscsabai ENK SE 18 11 3 4 504–401 +103  25
5. FTC-RightPhone 19 9 2 8 579–543 +36  20
6. Alcoa Fehérvár KC 18 8 1 9 510–511 –1  17
7. Siófok KC 18 7 1 10 527–554 –27  15
8. Veszprém Barabás KC 18 7 1 10 487–566 –79  15