A Győr őrizte meg hibátlan mérlegét

2009.10.21. 21:02
A női kézilabda NB I hetedik fordulójában a két százszázalékos csapat rangadóján a Győr hazai pályán 27–15-re győzött a Békéscsaba ellen. A félidőben még csak 8–7-re vezettek a hazaiak, akik azonban a szünet után magasabb sebességi fokozatra kapcsoltak, és végül magabiztos győzelmet arattak. A játéknap másik mérkőzésén a Ferencváros 33–28-ra nyert az Alcoa ellen.

Kovacsics Anikó volt az ETO legeredményesebb góllövője (Fotó: Czagány Balázs)

A női bajnokság két veretlen csapatának összecsapásán az első félidő kemény ütközetet hozott: mindkét csapat igen határozottan védekezett. Ennek eredményeképpen a huszadik percben a Békéscsaba még csak egy, a Győr pedig három akciógólnál járt, emellett Kovacsics Anikó és Olga Nyikolajenko is belőtte a maga heteseit.

A csabaiaknál ráadásul a 28. percig kellett várni arra, hogy Nyikolajenko mellett más is betaláljon, akkor Bódi Bernadett volt eredményes.

Ezzel lett 7–5 az állás a győrieknek, akik kissé kapkodva játszottak, az átlövőik pedig nem találták a formájukat, de védekezésben remekül teljesítettek.

A Békéscsaba kettős emberelőnybe került a félidő hajrájára (Konkoly Csabát, a hazai edzőt amúgy jogosnak tűnő reklamálásért sújtották két perccel a bírók), így feljebb zárkóztak a vendégek, 8–7 volt a szünetben az állás.

A második játékrész ötödik percére egyenlített is a Csaba, de ekkor magasabb sebességi fokozatba kapcsolt az ETO, és klasszisai néhány villanásával ellépett 16–10-re.

Az elfáradó vendégek már nem tudtak újítani, egyre nőtt a két csapat közti különbség, és végül 12 góllal, 27–15-re nyert a Győr, amely továbbra is veretlenül vezeti a bajnokságot.

NŐI NB I
 7. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–MONDI–BÉKÉSCSABAI ENKSE 27–15 (8–7)
Győr, 1500 néző. V: Herczeg, Südi
AUDI ETO: PÁLINGER – MRAVIKOVÁ 5, Hornyák 2, KOVACSICS 7 (2), Spiridon 1, Tomori, Szegedi 2. CSERE: AMORIM 6 (1), Mayer 3, Vérten 1 (1),  Orbán
BÉKÉSCSABA: TÓTH Z. – Bódi 1, Rácz, Takács, Czifra, Szekeres 1, Kelemen 3. CSERE: Veres (kapus), NYIKOLAJENKO 5 (3), TÓTH K. 5, Hajdech, Szögi, Kocsis
Az eredmény alakulása. 2. p.: 2–1. 13. p.: 4–2. 20. p.: 5–4. 27. p.: 7–4. 35. p.: 10–8. 43. p.: 16–10. 53. p.: 23–13
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 4/3
KONKOLY CSABA, a Győr edzője: – Gyakoroltunk a soron következő idegenbeli Zvenyigorod elleni fontos BL-mérkőzésre.
MÁTÉFI ESZTER, a Békéscsaba edzője: – Gratulálok a győrieknek a győzelemhez, és további sok sikert kívánok számukra az elkövetkezendő BL-mérkőzésekhez. Nekünk nem Győrött kell nyernünk.

6. FORDULÓ
FTC-RIGHTPHONE–ALCOA-FEHÉRVÁR KC 33–28 (17–14)
Kőbányai út, 500 néző. V: Horváth P., Marton
FTC: GRIDNYEVA – Berta 3, TRUFÁN 6, SZUCSÁNSZKI 10 (4), BALOGH B. 7, Emberovics, Kenyeres 3. Cs: Szidorova (kapus), Németh Cs., Zsigmond F., Dajka 4. Mb. edző: Vlagyimir Golovin
FEHÉRVÁR: Pastrovics – Kovács A., Horváth B. 1, BERNATAVICIUTE 6 (1), Triscsuk 3, Tilinger 4 (1), VINCZE M. 12. Cs: Szikora (kapus), Zsigmond V. 1, Azari, Bízik, Rádl, Becséri 1. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 8. p.: 4–4. 14. p.: 10–6. 27. p.: 15–13. 39. p.: 23–18. 46. p.: 25–23. 56. p.: 31–25
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/2
Vlagyimir Golovin (megbízott edző): – Hatalmasat küzdöttünk, és bár nem volt tökéletes a játékunk, az akarásunkkal értük el a sikert.
Sótonyi László: – Amikor feljöttünk, megijedtünk a lehetőségtől, nem NB I-hez méltó hibákat követtünk el.

1. Győri Audi ETO KC 7 7 - - 231-155 +76  14
2. Békéscsabai ENK SE 7 6 - 1 192-160 +32  12
3. DVSC-Aquaticum 6 4 - 2 187-157 +30  8
4. Váci NKSE 6 3 1 2 181-164 +17  7