A Fradi pont nélkül maradt Békéscsabán

2012.01.06. 19:54
Lila öröm a köbön, avagy KEK-győztest vertek meg Békéscsabán (Fotó: Grnák László)
A Békéscsaba óriási hajrával 29–28-ra legyőzte hazai pályán a második helyen álló Ferencvárost a női kézilabda NB I 12. fordulójában. A címvédő Győri ETO kiütéses győzelmet aratott otthonában a Veszprém ellen, míg a Siófok öt góllal nyert Dunaújvárosban.

BÉKÉSCSABA–FERENCVÁROS

A kevesebbet hibázó hazaiak a mérkőzés elején 6–3-ra elléptek, Elek Gábor időkérése után azonban a Fradi sorozatban öt gólt lőtt. A Békéscsaba még időben magára talált, így nem került nagyobb hátrányba. Olyannyira nem, hogy az első félidő utolsó két gólját szerezve 15–15-ös állással vonulhatott szünetre.

A második játékrészben érvényesülni látszott a papírforma, a Fradi ugyanis tíz perc alatt ötgólos előnyre tett szert (16–21), a Békéscsaba azonban nem adta fel. Kovács Péter csapatát Leposava Glusica vette ekkor a hátára, aki zsinórban lőtt négy góljával egyből szorossá tette a csatát.

A szerb átlövő újabb találatával az 56. percben egalizált a lila-fehér csapat, amely Tóth Kata góljával az 58. percben fordítani tudott. Ezután a Fradinak még több lehetősége is volt az egyenlítésre, de a remekül védő Veress Zsuzsa ezt meghiúsította, így kezdődhetett a hazai örömünnep. A Ferencváros másodszor szenvedett vereséget a bajnokság során, az őszi szezonban Győrben kapott nagy zakót a KEK címvédője.

GYŐR–VESZPRÉM

Jó erőkből álló ellenfél várt a Győrre, ez azonban az éllovas eddigi bajnoki meccsein nem sokat jelentett. A Veszprém az első fordulóban hazai pályán csak hét góllal kapott ki a címvédőtől (27–34), most viszont már a 8. percben 8–0-s hátrányban volt, pedig az elején többször is emberelőnybe került.

Katrine Lunde Haraldsent végül Bulath Anita tudta felavatni – akinek egy hétméteresét korábban már kivédte a norvég kapus –, a 9. percben. Nagy változást azonban ez sem hozott, az ETO átrobogott a veszprémieken, amit az egy félidő alatt szerzett 24 gól jól jelez. Mindezt ráadásul melegítőben nézte Heidi Löke, a világklasszis norvég beálló ugyanis kisebb bőrgyógyászati beavatkozás miatt nem játszott ezúttal.

A második félidőben már csak az volt a kérdés, hogy mekkora lesz a különbség a végén. A győri játékosok egymással vívtak gólpárbajt, végül 44–26-ra nyertek.

DUNAÚJVÁROS–SIÓFOK

A vendégektől hiányzott a vakbéllel operált Ábrahám Szilvia és a térdműtét után lábadozó Kovács Adrienn is, az autóbalesetet szenvedő Bogdanovics Annamária viszont vállalta a játékot. A korábbi debreceni játékosnak ráadásul nem is ment rosszul, Mörtel Renáta mellett neki, no meg a válogatott formában védő Herr Orsolyának volt köszönhető, hogy a siófokiak négygólos előnnyel térhettek pihenőre.

A Balaton-partiak a fordulás után Szepesi Ivett vezérletével még inkább elhúztak, így abból sem származott problémájuk, hogy a végén kicsit kiengedtek. A Dunaújvárosban Erdősi Ildikó és Jókai Nóra játéka volt dicsérhető.

NŐI KÉZILABDA NB I
12. FORDULÓ
Békéscsaba, 2000 néző. V: Andorka, Hucker
BUDAPEST BANK-BÉKÉSCSABA–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 29–28 (15–15)
BÉKÉSCSABA: VERESS – Zsilák 2, TÓTH K. 2, Ljubas 2, GLUSICA 10, Kamper 2, Gávai 2, SZÖGI 4 (3). Cs: Sipeki, Futaki (kapusok), TOSKOVICS 4, Drávai, Tarjányi, Hajduch 1. Edző: Kovács Péter
FTC: PASTROVICS – Szarka 2, ZÁCSIK 10, Szucsánszki 3, Szamoránsky P. 2, TOMORI 7 (4). Kovacsicz. Cs: Abramovics (kapus), Cifra, Zsivkovics 2 (1), Szádvári 1, Such 1, Deáki. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 1. perc: 1–0, 3. p.: 1–2. 10. p.: 6–3. 15. p.: 6–8. 18. p.: 9–9. 21. p.: 10–12. 39. p.: 16–21. 44. p.: 20–21. 48. p.: 21–25, 57. p.: 28–28
Kiállítások: 6, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 6/5.
KOVÁCS PÉTER: – Ez valódi bravúrgyőzelem volt. A lányok remekül küzdöttek, nem adták fel egy percre sem. Több kiemelkedő teljesítményre volt szükség a sikerhez.
ELEK GÁBOR: – Nagyon szégyellem magam, a Békéscsaba akaratban fölülmúlt minket, és ez nem megbocsátható.

GYŐRI AUDI ETO KC–VESZPRÉM BARABÁS KC 44–26 (24–10)
Győr, 1200 néző. V: Hargitai I G., Markó G.
GYŐR: LUNDE HARALDSEN – RADICSEVICS 8, LEKICS 5, GÖRBICZ 9 (4), Hornyák Á. 3, Amorim 2, Vérten 2. Cs: PÁLINGER (kapus), Tóth E. 1, Planéta 2, Kovacsics A. 3, ORBÁN 6, Gros 3. Edző: Karl-Erik Böhn
VESZPRÉM: Kiss É. – AZARI 6, Emberovics 1, Farkas V. 2, MAYER Sz. 5, Bulath 5, Mayer M. Cs: Lengyel E., Hrankai (kapusok), Szabadfi, Borkowska 1, HORNYÁK D. 6 (4). Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 8. p.: 8–0. 14. p.: 11–3. 22. p.: 16–7. 40. p.: 30–14. 51. p.: 35–20. 57. p.: 41–23
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/4
Karl-Erik Böhn: – Elégedett vagyok lányainkkal, mindenki jól játszott. Az első játékrészben eldőlt a találkozó, a szünet után már a sérülések elkerülésére is vigyáztunk.
Gyurka János: – Úgy kezdtünk, mintha hét közben nem is gyakoroltunk volna a meccsre. Első félidőbeli taktikai hibáink megadták az alaphangot, utána pedig a Győr már csak növelte a különbséget.
DUNAÚJVÁROSI REGALE KLÍMA–SIÓFOK-GALERIUS FÜRDŐ27–32 (13–17)
Dunaújváros, 600 néző. V: Bonifert, Oláh
DUNAÚJVÁROS: Pisák – Hosszu 3, JÓKAI 6, Gáspár 1, Sánta, Ferling 4 (2), ERDŐSI 8. Cs: Víg (kapus), Gerstmár, Sári 1, Takács D. 1, Gera 1, Berta 1, Takács F. 1, Takács L. Edző: Gulyás István
SIÓFOK: HERR – Bódi 1, Bogdanovics 4, SZALAI 3, KISS O. 6, MÖRTEL 6, SZEPESI 10 (2). Cs: Lajtos (kapus), De Souza 1, Bloj, Mikó 1, Németh Cs., Takács D. Edző: Imre Vilmos
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2
Gulyás István: – Herr Orsival nem bírtunk. A Siófok érvényesítette a papírformát, voltak szakaszok, amikor kicsit fel tudtunk zárkózni, de győzelme megérdemelt.
Imre Vilmos: – Hullámzó játékkal szereztünk két pontot. Az első félidőben sok technikai hibát követtünk el. A hajrában érthetetlenül kiengedtünk, de a győzelmünk nem forgott veszélyben.
1. Győri Audi ETO KC 13 13 524–316 +208 26
2. FTC 12 10 2 413–354 +59 20
3. Siófok KC 12 8 1 3 364–341 +23 17
4. Váci NKSE 11 7 1 3 312–279 +33 15
5. DVSC 11 6 5 311–318 –7 12
6. Veszprém Barabás KC 11 5 1 5 316–340 –24 11
7. ÉTV-Érdi VSE 11 5 6 298–308 –10 10
8. Alcoa Fehérvár KC 11 4 1 6 293–328 –35 9