A Fradi az első félidőben eldöntötte a Vác elleni csatát

2011.09.28. 19:43
Jelena Zsivkovics (balra) pontos hetesei és jó átlövései is kellettek a Fradi sikeréhez (Fotó: Czerkl Gábor)
A női kézilabda-bajnokság ötödik fordulójában a házigazda FTC-Rail Cargo Hungária 29–25-re győzött a mostanáig veretlen Váci NKSE ellen.

A találkozón a Vác kezdett jobban, hiszen a hetedik percben már 5–3-ra vezettek Ökrös Csaba tanítványai, ám ezzel el is lőttek a puskaporukat.

A Fradi „összerakott” egy 6–0-s rohamot, majd az első félidő második felében csinált egy újabb hatos sorozatot, s ezzel el is döntötte a mérkőzés sorsát. Tomori Zsuzsanna mellé felzárkózott a magabiztosan értékesített hetesek után akcióból is eredményes Jelena Zsivkovics, valamint Kovacsicz Mónika és az akrobatikus találatokat szerző Szamoránsky Piroska is.

A második félidőre már csak az maradt a kérdés, mennyivel nyer az FTC. Nos, a váciak valamelyest megemberelték magukat, 25–12 után ők lőttek egyhuzamban hat gólt, de közel nem tudtak kerülni – ahhoz pontosabb helyzetkihasználás is kellett volna.

Mivel a kissé leengedő zöld-fehérek nehezen jöttek újra lendületbe, az 50. percre így is feljött hat gólra, 27–21-re a Vác, de a hazai győzelem nem forgott veszélyben. Végül 29–25-re nyert a Ferencváros, amelyre szombaton, a KEK-ben sokkal könnyebb meccs vár az osztrák Union Korneuburg ellen, a Vác pedig annak örülhet, hogy bár elszenvedte első vereségét a bajnokságban, alapjában véve tisztességgel helytállt a Népligetben.

ELEK: NEM VÁLLALUNK KOCKÁZATOT

NŐI KÉZILABDA NB I
5. FORDULÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGÁRIA–VÁCI NKSE 29–25 (21–10)
Népliget, 800 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
FTC: ABRAMOVICS – Kovacsicz 5, Zsivkovics 6 (4), Szucsánszki 4 (1), SZAMORÁNSKY P. 4, TOMORI 7, Szádvári 2. Csere: Cifra, Zácsik 1, Such, Szarka, Deáki
VÁC: Juhász E. – Baross, Barján 4, Uhraková 2, Fülöp 1, Klivinyi 4, Szegedi 5. Csere: Péntek-Dózsa (kapus), TÁPAI 7 (2), Mészáros, Gyetván, Ertl 1, Petrovics 1
Az eredmény alakulása. 7. p.: 3–5. 13. p.: 9–5. 19. p.: 11–8. 24. p.: 17–8. 29. p.: 20–9. 36. p.: 25–12. 44. p.: 25–18. 49. p.: 27–21. 56. p.: 29–22
Kiállítások: 16, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/5 ill. 2/2
Elek Gábor: – Az első félidő káprázatos játéka után a másodikban gyengén kézilabdáztunk, de a játékvezetők is irreálissá tették a meccs ezen szakaszát a lépéshibák elnézésével és a sok kiállítással.
Ökrös Csaba: – A szombati, Veszprém elleni meccs sokat kivett a csapatból, ez meg is látszott első félidei játékunkon. A szünet után minden mindegy alapon, felszabadultabban kézilabdázhattunk, és javult a kapusteljesítményünk is.

1. Győri Audi ETO KC 6 6 246–145 +101 12
2. Váci NKSE 5 4 1 138–103 +35 8
3. FTC-Rail Cargo Hungaria 5 4 1 153–147 +6 8
4. DVSC 4 3 1 123–107 +16 6
5. Siófok KC 4 2 1 1 112–112 0 5
6. UKSE Szekszárd 4 2 2 115–135 –20 4
7. Veszprém Barabás KC 4 1 1 2 108–120 –12 3
8. Alcoa Fehérvár KC 5 1 1 3 126–163 –37 3