A Ferencvároson már csak a csoda segíthet

2009.11.01. 18:02
A Ferencváros női kézilabdacsapata hazai pályán ötgólos vereséget szenvedett a dán Randers együttesétől az EHF-kupa harmadik fordulójának első összecsapásán, így a továbbjutás szempontjából igen nehéz helyzetben várja a november 8-ai, idegenbeli visszavágót.

Túl nehéz feladat volt a Randers az FTC-nek (Fotó: Czerkl Gábor)

Jó hazai kezdés után éledt a vendégcsapat, gyorsan kiegyenlített, majd a találkozó kevés találatot hozó rajtján a 19. percben már kétgólos előnyre tette szert. Ezt a játékrész hajrájában a ferencvárosiak még kiegyenlítették, de azt már nem tudták megakadályozni, hogy a szünetben ne a riválisuknál legyen az előny, igaz minimális.

A fordulás utáni négy perc nagy rohanását 5–0-ra (!) nyerte a vendégcsapat az akkor gólképtelen népligetiek ellen, ami el is döntötte a találkozót, és nagy valószínűséggel a továbbjutást is egyben. Bár a Fradi felzárkózott közte háromra is, a hajrában felsejlett a K.O. lehetősége, akkor nyolccal (!) húztak el a dánok.

A hazaiaknál néhány átlag feletti teljesítményt láthattunk csupán, viszont a csapat nagyobb része nem tudott képességeinek megfelelően teljesíteni, így pedig nem lehet nemzetközi kupameccset nyerni egy dán csapat ellen, még hazai pályán sem. Az FTC-t a BL-ben a dán Köbenhavn búcsúztatta a második selejtezőkörben, a jelek szerint ezúttal is egy dán csapat jelenti majd a búcsút.

NŐI EHF-KUPA, 3. FORDULÓ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
FTC RIGHTPHONE–RANDERS HK (dán) 25–30 (13–14)
Kőbányai út, 300 néző. V: Majeuski, Cserescsenkov (azerbajdzsániak)
FTC: Gridnyeva – Berta 2, Trufán 2, Dajka 1, BALOGH B. 4, SZUCSÁNSZKI 6, KENYERES 7 (4). Cs: Németh Cs., Emberovics, Szamoránsky A. 3, Bari-Nagy. Edző: Elek Gábor
RANDERS: MASSON – Andersen 2, WÖRZ 3, Szivics 3, MEDEIROS 4, FRUELUND 5 (2), AUGUSTENSEN 6. Cs: Bonde (kapus), Dalby 2, B. Kristensen 2, Fisker, S. Kristensen, Eric 2, Bajic 1. Edző: Jan Leslie
Az eredmény alakulása: 5. p.: 2–0. 10. p.: 4–4. 19. p.: 8–10. 24. p.: 11–11. 34. p.: 13–19. 47. p.: 20–23. 54. p.: 20–28
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/2