A Ferencváros 33 év után ismét KEK-győztes!

2011.05.15. 12:18
A Fradi 33 év után nyert KEK-et (Fotó: Kunstár Richárd)<br />
A Ferencváros a hazai siker után idegenben 23–23-as döntetlent játszott a spanyol Mar Alicantéval, így a zöld-fehérek megnyerték a női kézilabda KEK fináléját.

MEGVAN A 11. MAGYAR NŐI KUPADIADAL

A Ferencváros vasárnap 1978 után másodszor hódította el a KEK-et, ezzel a magyar női kézilabdacsapatok 11. európai kupadiadalát szerezte meg.

A zöld-fehérek két KEK-sikerük mellett 2006-ban az EHF-kupát nyerték meg, amely mostanáig az utolsó nemzetközi kupadiadala volt a magyar klubcsapatoknak.

A nőknél a BL-ben és elődjében, a BEK-ben eddig egy-egy alkalommal bizonyult legjobbnak magyar együttes, az EHF-kupát ötször, míg a KEK-et négyszer nyerte magyar klub. MTI

Az időjárás a kegyeibe fogadta a játékosokat. A tegnapi hőség után egy kisebb lehűlés jött, és az ég is beborult, így már a déli kezdés és az üvegtető ellenére is elviselhetőbb a meccs helyszínének otthont adó csarnok klímája.

Bármilyen meglepőnek is hangzik, de úgy tűnik, két fecske állandó jelleggel az Alicante kézilabdacsarnokában tölti a mindennapjait. Ezzel nem is lenne semmi gond, ha nem piszkítanák össze a pályát, ami egy KEK-döntő-visszavágó esetében minimum kellemetlen a házigazdákra nézve.

Az előzetes hírek beigazolódtak: a spanyolok kiemelt készültséggel vonultak fel a csarnoknál, ahol már 11 órára összegyűlt a csapatukat idegenbe is elkísérő több mint 200 magyar szurkoló.

Dél előtt nem sokkal pedig felrobbant a vendégszektor, amikor az FTC játékosai megjelentek az öltözőkijáró folyosóján.

A MÉRKŐZÉSRŐL

Jó kezdés után kissé visszaesett a Ferencváros teljesítménye, Pradel kapust többször naggyá tették a vendégjátékosok. Ezt a hullámvölgyet az Alicante szerencsére nem tudta igazán kihasználni, két gólnál nagyobb különbséggel nem húzott el, Elek Gábor időkérése után pedig ismét magára talált a Fradi. Szucsánszki Zita és Trufán Noémi góljaival sikerült fordítani, a szünetbeli 10–11-es részeredmény pedig igencsak biztató volt a folytatásra nézve.

A legjobb nyerte a kupát!
A Viborg és a Metz kiverése után a Fradi a döntőben egyértelműsítette, melyik az idei KEK-kiírás legjobb csapata. Hatosfal.

A második félidő elején belelendült a játékba a dabasi találkozón sziporkázó Isabel Ortuno, a Ferencvárosban viszont Tomori Zsuzsanna kapta el a fonalat, így tartotta 1-2 gólos előnyét a magyar csapat.

A játékrész közepén az alicantei játékosok tíz percen keresztül képtelenek voltak bevenni a remekül védő Pastrovics Melinda kapuját, ez pedig döntőnek bizonyult a finálé végkimenetelét illetően. A Fradi ugyanis ezalatt elhúzott 20–15-re, összesítésben tehát már tízgólos volt az előnye.

A végjátékban talán már az ünneplés járt a népligeti lányok fejében, így a spanyolok egyenlíteni tudtak, ennél nagyobb öröm azonban nem érte őket, a 23–23-as döntetlennel a Ferencvárosé lett a kupa!

EZEKÉRT A PILLANATOKÉRT JÓ FRADISTÁNAK LENNI – SZUCSÁNSZKI
KEK-GYŐZTES AZ FTC
NŐI KÉZILABDA KEK
DÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
C. B. MAR ALICANTE (spanyol)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 23–23 (10–11)
Alicante, 2500 néző. V: Vodopivec, Krasna (szlovének)
ALICANTE: PRADEL – Tobiasen 3, ISABEL ORTUNO 8 (3), Craciun 2, Nunez 1, De Sousa 2, Jovovics 2 (1). Csere: Sanz (kapus), Del Castillo, BERNATAVICIUTÉ 5, San Isidro, Barrios
FTC: PASTROVICS – KOVACSICZ 5, TOMORI 7, SZUCSÁNSZKI 5 (3), Szamoránsky P. 2, Zácsik 1 (1), Szádvári. Csere: Abramovics (kapus), Trufán 2, Szamoránsky A., Szarka 1, Németh Cs., Balogh B.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 0–2. 11. p.:3–3. 18. p.: 7–5. 27. p.: 8–10. 40. p.: 15–17. 49. p.: 16–21. 56. p.: 20–22. 59. p.: 22–23
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 6/4
A párharcot 57–52-es összesítéssel a Ferencváros nyerte meg.

A mérkőzés előtt gyászszünettel emlékeztek a lorcai földrengés áldozataira.
1. perc Szamoránsky Piroska góljával vezet a Fradi. 0–1
3. perc Pastrovics hetest hárít, majd Tomori gyors támadás végén megszerzi első találatát. 0–2
5. perc Tomori zúgó kapufát lő, a másik oldalon Szucsánszki kap sárga lapot.
6. perc Tobiasen avatja fel Pastrovics. 1–2
7. perc De Sousa egyenlít, Szucsánszki hetesből visszaveszi a vezetést. 2–3
10. perc Craciun találatára Kovacsicz válaszol. 3–4
11. perc Ortuno is hozzászól. 4–4
12. perc Ortuno ismét betalált, de belépett, így érvénytelen a gólja.
13. perc Craciun kapott labdát a falban, Tomori kétperces kiállítás és büntető árán tudta csak megállítani. A hetest Jovovics belőtte. 5–4
14. perc Pastrovics fontos védést mutat be Jovovics lövésénél.
15. perc Kiegészülünk, viszonylag olcsón megúsztuk az emberhátrányt.
16. perc Ortuno a második hétméteresét már belőtte. 6–4
17. perc Szucsánszki kis szerencsével büntetőből eredményes. 6–5
18. perc Ortuno ismét. 7–5
19. perc Pradel mutat be nagy bravúrt.
20. perc Tobiasen kapufát lő a szélről, Szucsánszki indításból egyre csökkenti a hátrányt. Összesítésben néggyel még a Fradi vezet. 7–6
21. perc Tomori ziccerben fejbe lövi Pradelt. Elek Gábor időt kér.
22. perc Zácsik ellépte, Ortuno betörését megússzuk egy szabaddobással, majd Bernataviciuté lő mellé.
23. perc Pradel újabb védése után támadhat az Alicante. A beálló megkapja a labdát, de vonalra lépett szerencsére.
24. perc Craciun üresen maradt, és higgadtan ejtett a kapuba. 8–6
25. perc Trufán óriási gólt ragasztott a jobb felső sarokba. 8–7
26. perc Szucsánszki góljával egyenlít az FTC! 8–8
27. perc Trufán ezúttal alulra lő. 8–9
27. perc Szucsánszki hetesből talál be. A spanyolok emberhátrányban. 8–10
28. perc Bernataviciuté jobb keze megvillant, de Kovacsicz egyből válaszol rá. 9–11
29. perc A Zácsik által kiharcolt hetesből Szucsánszki a lécre bombázza a labdát. Bernataviciuté büntet. 10–11
30. perc Időn túli szabaddobással zárul az első félidő, Ortuno kapufát lőtt, így a szünetben 11–10 ide, összesítésben tehát hat gól a Ferencváros előnye.
31. perc Tomori harcol ki büntetőt. Zácsik a kapus lába alatt lövi be a labdát. 10–12
32. perc Jovovics Pastrovics talpai alatt talál be. 11–12
33. perc Szamoránsky lő gólt. 11–13
34. perc Bernataviciuté eredményes. 12–13
35. perc Tomori betör, majd a kapu bal oldalába lő. 12–14
36. perc Ortuno és Tomori növeli góljai számát. 13–15
37. perc Ortuno belelendült, de Tomori is elkapta a fonalat. 14–16
38. perc Ortuno hetesből nem hibázik. 15–16
40. perc Tomori átlövése után ismét kettő ide. 15–17
41. perc Tomori lövését Pradel a kapufa segítségével hárítja.
42. perc Ferencvárosi labdavesztés után Ortuno ellen ítélnek belemenést.
43. perc Kovacsicz töri meg a gólcsendet a szélről. 15–18
45. perc Ismét a szőke jobbszélső talál be. 15–19
46. perc A hazaiak egyre hitehagyottabbak, Pastrovicsnak nem tudnak gólt lőni.
48. perc Egy kipattanó után sorozatban harmadszor eredményes Kovacsicz. 15–20
49. perc Nagy nehezen gólt dobnak a spanyolok, de szomorkodásra nincs ok, főleg úgy, hogy Tomori visszaállítja az ötgólos különbséget. 16–21
50. perc Büntetőt hibázunk, de talán most már ez is belefér.
51. perc Ortuno villan a szélre sodródva. 17–21
54. perc Bernataviciuté szépít. 18–21
55. perc Szucsánszki passza után Tomori kínai figurából veszi be a spanyol kaput. 18–22
56. perc Núnez Nistal. 19–22
56. perc Emberelőnyben faragnak hátrányukon a hazaiak. 20–22
58. perc Szarka, majd Bernataviciuté szerez gólt. 21–23
59. perc De Sousa hatalmas találattal jelentkezik. Ez legyen a legnagyobb örömük! 22–23
59. perc Tobiasen mattolja Abramovicsot. 23–23

60. PERC VÉGE, 23–23. KEK-GYŐZTES A FERENCVÁROS!