A DVSC hétméteresekkel jutott döntőbe

2011.04.02. 22:38
A DVSC-Korvex és a címvédő Győri Audi ETO KC jutott be a női kézilabda Magyar Kupa döntőjébe. Az elődöntőben a debreceniek hétméteresekkel győzték le a Vácot, míg a hazai pályán szereplő ETO kilenc góllal volt jobb a fehérvári Alcoánál.

Debreceni öröm követte a hétméterespárbajt (Fotók: Pozsonyi Zita)

DEBRECEN–VÁC

A nagyobb csatára az első mérkőzésen lehetett számítani, és izgalmakban végül egyáltalán nem volt hiány. Az első félidőben egyértelműen a debreceniek akarata érvényesült, nem csoda, hogy a szünetben ötgólos előnyben voltak. A fordulás után azonban fordult a kocka, a Vác védekezése olyannyira összeállt, hogy 40 perc után már egálra álltak a felek (18–18).

Ezt követően már egyik csapat sem tudott elhúzni, de a hajrában a Vácnál volt az előny. Az utolsó percben Sopronyi Anett egy indítás után egyenlített, kialakítva a 28–28-as eredményt, amellyel a rendes játékidő zárult.

A hétméteresek során Sopronyi már rosszabbul célzott, rögtön az első próbálkozást elrontotta, de a harmadik párban Klivinyi Kinga (Vác) sem járt sikerrel. Az ötödik párban Mörtel Renáta nem hibázott, a mérkőzés során a váciak egyik legjobbjának számító Temes Bernadett lövését viszont Kiss Éva hárította, így a Loki jutott elsőként döntőbe.

GYŐR–FEHÉRVÁR

Mravikováék (jobbra) hozták a kötelezőt

Igazi bombameglepetésnek számított volna, ha az Alcoa idegenben megtréfálja a Győrt, és bár erre nem került sor, a fehérváriak teljesítményét összességében nem érheti kritika.

Az első félidőben a Győr nem tudott tetemes előnyre szert tenni, amiről elsősorban Krisztina Triscsuk tehetett, a vendégek orosz átlövője ugyanis rendkívül eredményesen játszott.

A szünetben így mindössze négy góllal vezetett az ETO, amely azonban a fordulás után nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt, és lényegében a 45. percre már eldöntötte a találkozó sorsát. Végül kilenccel nyertek Görbicz Anitáék, akik vasárnap sorozatban hetedszer lehetnek MK-győztesek.

NŐI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
ELŐDÖNTŐ
DVSC-KORVEX–SYMA-VÁCI NKSE 28–28 (17–12, büntetőkkel: 4–3)
Győr, 600 néző. V: Dobrovits, Tájok
VÁC: HERR O. – Baross 1, RÉDEI-SOÓS 4, Temes 5 (3), Uhraková 3, Klivinyi 4, KIRSNER 8. Csere: Fülöp, Tápai Sz. 3, Barján, Gróz
DVSC: Kiss É. – Csáki, Hornyák D. 2, Bognár B. 2, SZABÓ V. 4, BOGDANOVICS 8, Juhász G. 3. Csere: Triffa (kapus), Sopronyi 5, Slakta 2, Borbás 1, Mörtel 1 (1), Kazai
Az eredmény alakulása. 6. p.: 4–2. 17. p.: 12–6. 25. p.: 15–10. 35. p.: 17–15. 44. p.: 20–20. 48. p.: 22–20. 57. p.: 26–26. 59. p.: 26–28
Kiállítások: 8 perc, ill. –
Hétméteresek: 1/2, ill. 3/4
Németh András, a Vác edzője: – Gratulálok Köstner Vilmos kollégámnak a döntőbe jutáshoz.
Köstner Vilmos, a DVSC edzője: – Az első játékrészben úgy játszottunk, ahogyan kell, a második félidő elején menetrendszerűen jött a mélypont, aztán a végén a hétmétereseknél az idegek harcát mi bírtuk jobban.

GYŐRI AUDI ETO KC–ALCOA-FKC-RIGHTPHONE 35–26 (18–14)
Győr, 1200 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
GYŐR: Lunde Haraldsen – MRAVÍKOVÁ 4, Hornyák Á., Kovacsics 2, Spiridon 3, BRADEANU 3, Vérten 2. Csere: Pálinger (kapus), GÖRBICZ 10 (4), GROS 6, Orbán A. 1, Kurucz 1, Mayer 2, Szölösi 1
ALCOA: Trimmel – Azari 2, Vascsuk 1, A. Amorim 1, Horváth B. 2, TRISCSUK 8 (3), Vincze M. 2. Csere: Szikora (kapus), Rádl 1, Turcsányi 1, ZSIGMOND V. 5, Kuhinkó 2, Lelkes, Bízik 1
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–2. 4. p.: 3–3. 13. p.: 8–4. 19. p.: 9–8. 28. p.: 16–11. 33. p.: 21–14. 40. p.: 25–15. 50. perc: 32–22
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/4
Konkoly Csaba, a Győr edzője: – Két ellentétes félidőt játszottunk, az első nagy részében a védekezésünk úgy-ahogy megfelelő volt, de támadásban sokat hibáztunk, aztán a másodikra lendületbe jöttünk. Van még bőven javítanivalónk a közelgő BL-mérkőzésekre
Mihály Attila: – Azt kértem a lányoktól, legyünk bátrak, ne ijedjünk meg attól, hogy nincs rutinunk a kupadöntőkben, és ezt meg is valósítottuk. A fiatal játékosok még nem elég erősek az ilyen csatákhoz, de szépen helytálltunk.