A Dunaújváros pontot rabolt a Larvik-verő FTC-től

2012.10.24. 19:40
Elek Gábor értetlenül állhatott csapata teljesítménye előtt (Fotó: blikk.hu/archív)
A Dunaújvárosi Kohász meglepetésre 31–31-es döntetlent játszott hazai pályán a Ferencvárossal a női kézilabda NB I 7. fordulójában. A címvédő Győri ETO 34–20-ra nyert a BSE ellen.

A Bajnokok Ligájában a hétvégén a Larvikot legyőző Ferencváros jól kezdett Dunaújvárosban, a hazaiak fiatal csapata azonban nem zuhant össze 1–5-nél, és szépen fokozatosan elkezdte ledolgozni hátrányát. Alena Abramovics egymás után hárította a hazai hétmétereseket és ziccereket, ám az újvárosiak a szünet előtt így is utolérték ellenfelüket (15–15), bár az első félidő egy vendéggóllal zárult.

A második félidőben sem vettek vissza Mátéfi Eszter tanítványai, akiknél hátul biztos pont volt Sanela Knezovic, a horvát kapus szinte megbabonázta a Fradi játékosait, támadásban pedig Ferling Bernadett és Takács Fruzsina volt a hazaiak vezére.

A 38. percben 22–19-re már a Kohász vezetett, és Elek Gábor hiába kért időt, a zöld-fehérek továbbra is rengeteg hibával játszottak. Ennek ellenére – egy emberelőnyt remekül kihasználva – fordítani tudtak (26–27), a Dunaújváros azonban ezután is tartotta a lépést. Az 54. percben 29–29-nél Takács Fruzsina lőhetett büntetőt, de ő sem tudott túljárni Abramovics eszén, a fehérorosz kapus a negyedik hetest is hárította –, ezután pedig a Fradi két gólt dobott.

Mátéfi Eszter időkérése jót tett csapatának, amely több gólt már nem kapott, és egy találatra csökkentette a különbséget. A Dunaújváros vezethette az utolsó támadást, amely időn túli hétméteressel zárult. Bódi Bernadett állt oda a lövéshez, aki az első újvárosi hetest elhibázta, ezúttal azonban jól célzott, így a korábban csak egy győzelmet arató Kohász pontot rabolt a sokkal esélyesebb, az idényben először megbotló Ferencvárostól.

A sereghajtó, pont nélküli BSE is sokáig meglepően jól tartotta magát a másik BL-csapatunk, a tabellát százszázalékos mérleggel vezető győriek ellen, a 18. percben még csak 10–8-ra vezettek a hazaiak. Ekkor azonban összeállt a védekezésük, és a szünetre már 19–9-es előnnyel vonulhattak Görbicz Anitáék.

A BSE-re a fordulás után sem lehetett panasz, a második félidőt csak 15–11-re veszítette el, a vége így 34–20 lett az ETO-nak.

NŐI KÉZILABDA NB I
7. FORDULÓ
DUNAÚJVÁROSI KKA–FTC-RAIL CARGO HUNGÁRIA 31–31 (15–16)
Dunaújváros, 500 néző. V: B. Pech K., Vágvölgyi
DUNAÚJVÁROS: KNEZOVIC – BÓDI 5 (1), Vadász, Takács D. 3, FERLING 8, TAKÁCS F. 6, KŐVÁRI 4. Cs: GÁSPÁR, Gera 2, Berta, Sánta 2, Orbán L. 1. Edző: Mátéfi Eszter
FERENCVÁROS: ABRAMOVICS – Kovacsicz 5, Szamoránsky P. 2, Cifra 1, TOMORI 7 (2), SZUCSÁNSZKI 7, Vérten. Cs: Pastrovics (kapus), ZÁCSIK 6, Szarka 1, Such, Deáki, Szekerczés 1, Dajka 1. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 9. perc: 1–5. 15. p.: 7–7. 20. p.: 8–12. 38. p.: 22–19. 48. p.: 26–27. 53. p.: 29–29. 57. p.: 29–31
Kiállítások: 16, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/1, ill. 2/2
Mátéfi Eszter: – A mi kis csapatunk hatalmasat küzdött, óriási szívvel fantasztikus meglepetést értünk el. Remélem, ez erőt, hitet ad a folytatáshoz.

GYŐRI AUDI ETO–BSE 34–20 (19–9)
Győr, 800 néző. V: Hargitai II G., Palkovits
GYŐR: Herr O. – Radicsevics 4, Lekics 4, Görbicz 6 (2), Löke 5, Hornyák D. 1, Szepesi 1. Cs: Rédei-Soós 1, Tervel 1, AMORIM 5, Korsós 1, Orbán 1, KOVACSICS 4 (1). Edző: Ambros Martín
BSE: Schneck R. – CSUKA 1, Baross, Schneck D., Petrovszki 3, BORBÁS 4 (3), Rózsa 3. Cs: Hegyesi (kapus), FEKETE B. 6, Tamás 1, Fundák, Pácz, Kovács N. 2 (2), Barczi, Huszár, Kulich. Edző: Papp György
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–1. 12. p.: 7–5. 22. p.: 13–8. 44. p.: 26–13. 51. p.: 30–18
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/5
Ambros Martín: – Haladunk az utunkon, ami nem más, mint minél inkább megzavarni az ellenfél támadójátékát. Újabb győzelmünk után holnaptól már a Ljubljana elleni mérkőzésre koncentrálunk.
Papp György: – A mérkőzés egyes időszakaiban pariban voltunk az ellenféllel, ekkor jól és pontosan kézilabdáztunk. Sok sikert kívánunk az ETO-nak a Bajnokok Ligájában!

1. Győri Audi ETO KC 7 7 223–142 +81 14
2. FTC Rail Cargo 7 6 1 246–183 +63 13
3. Veszprém 6 5 1 161–153 +8 10
4. ÉTV-Érdi VSE 6 4 1 1 167–155 +12 9
5. Váci NKSE 6 3 1 2 170–158 +12 7
6. Kiskunhalas NKSE 6 3 1 2 159–170 –11 7
7. Fehérvár KC 6 2 4 161–166 –5 4
8. DVSC-FÓRUM 6 1 2 3 156–172 –16 4