A dudaszó pillanatában egyenlítettünk

2010.01.07. 20:04
Eklemovics góljai is kellettek a döntetlenhez (Fotó: Czagány Balázs – archív)
Az Eb előtti utolsó felkészülési tornán az első körben a magyar férfi kézilabda válogatott Horvátországgal találkozott. Nem indult jól számunkra a mérkőzés Bécsújhelyen, de folyamatosan javuló játékkal a félidőben már a mieink vezettek 16–13-ra. A folytatásban is voltak rosszabb periódusaink, így hátrányban kezdtük meg a hajrát. Az utolsó percben megkaptuk a lehetőséget az egyenlítésre, és gyakorlatilag a dudaszó pillanatában Laluska Balázs talpról lőtt góljával döntetlenre mentettük a mérkőzést. A másik csütörtöki mérkőzésen a lengyelek 32–26-ra nyertek a házigazda osztrákok ellen.
HORVÁTORSZÁG
Olimpia: 1. (1996, 2004), 4. (2008), vb:  1. (2003), 2. (1995, 2005, 2009), 5. (2007), 9. (2001), 10 (1999), 13. (1997), Eb:  2. (2008), 3. (1994), 4. (2004, 2006), 5. (1996), 6. (2000), 8. (1998), 16. (2002)
Mérlege a magyarok ellen:  13 gy., 3 d., 8 v.
Legutóbb:  Horvátország–Magyarország 26–25 (Zadar, 2009. június 16., Eb-selejtező)

Tizenhat játékossal utazott el a magyar keret az Interwetten-kupára, amelyen nem számíthat a csapat a sérült Császár Gáborra (kézfejműtét) és Katzirz Dávidra (lábizomhúzódás), akik azonban hétfőn a telki edzőtáborban újra csatlakoznak társaikhoz, s folytatják az Eb-felkészülést (Puljezevics Nenad kapus szombaton érkezik meg a keretbe, s véd Ausztria ellen).

Az első ellenfél a korábbi olimpiai és világbajnok horvát válogatott volt, amely nagy motivációval készül a kontinensviadalra: ismét fel akarnak érni a csúcsra, ráadásul korábban Eb-n még nem tudtak az élen végezni. Felépült konok deréksérüléséből a CO Zagreb klasszisa, Ivano Balic, így ő is ott volt a kezdő sípszónál a pályán.

Nem kezdtük jól a mérkőzést, a horvátok 5–1-re elhúztak, ezután azonban folyamatosan játékba lendültünk, és 7–6-ra már a mieink vezettek. Fazekas Nándor jól védett a kapuban, támadásban pedig Eklemovics vitte a prímet, váratlan közbelövéseivel nem tudtak mit kezdeni az ellenfél kapusai.

A félidő végéig már nem is tudta visszavenni a vezetést a horvát csapat, a hajrában két-három góllal mentek a mieink, a szünetet jelző sípszónál 16–13-at mutatott az eredményjelző nekünk.

A második félidőt is gyengébb játékkal kezdtük, nyolc perc alatt csak egy gólra voltunk képesek, így 17–17-nél utolértek minket a horvátok. A széleken ekkor már Törő Szabolcs és Gulyás Péter, beállóban pedig Zubai Szabolcs kapott lehetőséget.

20.20: Ausztria–Magyarország

Ilyés Ferenc átlövéseinek is köszönhetően visszavettük a vezetést, de a védekezésünk már koránt sem volt annyira hatékony, mint az első félidő második részében. 24–23-s horvát-előnynél kezdődött meg az utolsó tíz perc.

Amikor már úgy látszott elúszik a mérkőzés, összekaptuk magunkat, és az utolsó percben az egyenlítésre is megnyílt a lehetőségünk: Laluska Balázs pedig gyakorlatilag a dudaszó pillanatában talpról lőtt góljával döntetlenre alakította a végeredményt.

A játék biztató volt az Eb előtt, ráadásul vesztes helyzetből sikerült felállnunk, és megérdemelten egalizáltunk a vb-ezüstérmes ellen. Folytatás pénteken 18.15-től Lengyelország ellen.

INTERWETTEN-KUPA
 1. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG-HORVÁTORSZÁG 30-30 (16-13)
Bécsújhely, 800 néző. V: Reisinger, Kaschütz (osztrákok)
Magyarország: FAZEKAS- Iváncsik T., Gál 4, LALUSKA 4, Schuch 1, Ilyés 2, IVÁNCSIK G. 3. Csere: Mikler (kapus), Gulyás 1, KRIVOKAPICS 5 (3), EKLEMOVICS 7, Nagy K. 1, Zubai, Grebenár 2, Törő
Horvátország: Sego - CUPIC 9 (5), Kopljar, VORI 9, BALIC 2, Vukovic, Strlek 2. Csere: Carapina (kapus), Zrnic 1, Lackovic, Bicanic, Gojun 2, DUVNJAK 3, Buntic 2, Mataija, Maric
Az eredmény alakulása. 8. p.: 1-5. 11. p.: 4-5. 15. p.: 6-7. 20. p.: 9-8. 28. p.: 14-11. 39. p.: 17-17. 41. p.: 19-17. 50. p.: 23-24. 55. p.: 25-27. 59. p.: 28-30
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 5/5
Csoknyai István: Elégedett vagyok, mert a győzelem is benne volt a meccsben, pedig sok helyzetet kihagytunk. Eklemovics remekül irányított, Laluska pedig fantasztikus lövéssel egyenlített. A szélsőktől többet vártam.
 Lino Cervar: A felkészülés jelenlegi szakaszában nem lehet csúcsformában csapatom. Csak Vorival és Cupiccsal vagyok elégedett, az átlövőinket jól fogták a magyarok, akik között sok a tehetséges fiatal.