A Debrecen nyerte meg a keleti rangadót

2010.01.22. 19:24
A piros mezes DVSC jól bírta erővel a csabaiak elleni meccset (Fotó: Mirkó István – archív)
A DVSC-Korvex 28–21-re legyőzte hazai pályán a Békéscsabát a női kézilabda NB I 14. fordulójának rangadóján. A Loki az első félidőben csak néhány másodpercig vezetett, a vendégcsapat alaposan megnehezítette a Bakó-csapat dolgát, a második játékrészben viszont a kilencgólos Bogdanovics Annamária vezetésével felülkerekedett ellenfelén a hazai együttes, és végül simán nyert 28–21-re.

Rangadóvá avanzsált a keleti derbi, miután az elmúlt néhány évben a Debrecen és a Békéscsaba is a magyar mezőny meghatározó tagjává nőtte ki magát. A DVSC 13 forduló után egy ponttal előzte meg Mátéfi Eszter harmadik helyén álló együttesét.

A vendég csabaiak kezdtek jobban, Bódi Bernadett góljával már 3–0-ra is vezetett a lilamezes csapat, amikor a DVSC felébredt, és Bogdanovics Annamária vezetésével elkezdett zárkózni. A Loki 6–5-nél Mörtel Renáta hetesével a vezetést is átvette, ám a sok pontatlanság következtében ismét a Békéscsaba lendült támadásba.

A viharsarkiak ismét elhúztak, így Bakó Botond 6–9-nél kénytelen volt kikérni az idejét. A tanácsok használtak, a hazaiak ugyan továbbra sem játszottak igazán jól, de többször találtak rést a dalón, így a félidő végére ismét kiegyenlítettek, sőt Mörtel időn túli büntetőjével a vezetést is átvették (13–12).

A második félidő elején is a Loki kezdett lendületesebben, Kazai Anita szélsőjátéka különösen érvényesült a mérkőzés ezen szakaszában, miközben a csabaiak gyors indításokkal operáltak.

Mörtel egy rossz mozdulat után nagyon fájlalta a lábát, így le kellett bicegnie a pályáról, a hazaiaknál azonban Hornyák Dóra új színt tudott hozni a játékba, és Ivana Lovric góljánál már 20–16-ot mutatott az eredményjelző.

Fáradni látszottak a csapatok, amit nem is elsősorban a fizikai mutatókon lehetett észrevenni, hanem a nyilvánvaló koncentrációs hibákon, amelynek következtében megsokasodtak a kiállítások. A vendégek kétszer is kettős emberelőnybe kerültek, ám igazán nem tudták kihasználni a létszámfölényt, ráadásul csabai oldalon is mutattak fel két percet a játékvezetők.

Juhász Gabriella átlövésből szerzett találata után 24–20-ra alakult az állás, Mátéfi Eszter pedig időkéréssel próbált meg még egyszer újítani csapata játékán, a különbség azonban nem olvadt, így amikor két perccel a vége előtt Bakó Botond is letette a „T"jelű táblát, a hazai közönség már a győzelmet ünnepelte. A DVSC 28–21-re nyert.

NŐI KÉZILABDA NB I
 14. FORDULÓ
DVSC-KORVEX–MONDI-BÉKÉSCSABAI ENKSE  28–21 (13–12)
Debrecen, 2000 néző. V: Horváth P., Marton
DVSC: TRIFFA – Csáki 1, Bulath, Bognár B., Szabó V. 1, HORNYÁK D. 3, Kazai 2. Csere: Kiss É. (kapus), MÖRTEL 6 (4), BOGDANOVICS 9, LOVRIC 3, Borbás 1, JUHÁSZ G. 2. Edző: Bakó Botond
BÉKÉSCSABA: TÓTH ZS. – Bódi 3, Nyikolajenko 3 (2), Rácz, CIFRA 3, SZEKERES 3, KELEMEN 5. Csere: Veress (kapus), Takács B. 1,Tóth K. 3, Kocsis Á., Kisfaludy, Gávai, Kovács A. Edző: Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása. 9. p.: 2–5. 15. p.: 6–5. 20. p.: 6–9. 26. p.: 11–11. 33. p.: 15–12. 44. p.: 20–19. 51. p.: 22–20. 59. p.: 26–20
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/2
Bakó Botond, a DVSC edzője: – Védekezésünk fantasztikusan működött, amikor pedig támadásban egy kicsit gondolkodtak játékosaink, gyönyörű megoldásokat produkáltak. Ezeknek együtt köszönhetjük a győzelmünket.
Mátéfi Eszter, Békéscsaba edzője: – Az első félidő végig szoros volt, a folytatásban azonban sajnos kiengedtünk. A sok gyenge egyéni teljesítmény miatt lett ez az eredmény.