A Csurgó a bajnokságban is meglepte a Szegedet

2012.02.13. 19:51
Ancsin Gábor három gólt tett hozzá a szegedi terméshez (Fotó: NS-archív)
Az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokság 18. fordulójában a Pick-Szeged egy pontot szerzett Csurgón. A mérkőzésen majdnem végig a Katzirz Dávid vezette házigazdáknál volt az előny, a vendégek csak kapaszkodtak. A két együttes a közelmúltban a Magyar Kupában is megmérkőzött egymással, a negyeddöntő első felvonását a Csurgó hazai pályán nem kis meglepetést keltve két (24–22) góllal nyerte meg.

1. félidő

Katzirz Dávid góljával kezdődött a találkozó, majd a volt szegediek sorát felvonultató Csurgó 3–1-re elhúzott – kellett hozzá Pallag Péter két kapusbravúrja is, aki előbb Zubai Szabolcs ziccerét, majd Buday Dániel hetesét hárította –, és rögtön bizonyságát adta annak, hogy a kupamérkőzés után a bajnokin is méltó ellenfele akar lenni a Kiel elleni BL-vereség jeleit testben és lélekben magán viselő Szegednek.

Az 5. perc közepén Ancsin Gábor átlövésből szerezte a vendégek első találatát, akik a 8. percben érték utol ellenfelüket (3–3), hogy közvetlen utána már a vezetést is átvegyék. Tovább azonban nem mehettek, mert az önmagát felülmúló Csurgó szorosan tapadt. Olyannyira, hogy a 20. percben már megint a házigazdánál volt a minimális előny (9–8). A hajrában Mikler Roland helyére Tatai Péter érkezett a Pick kapujába, válogatottbeli társával, a beálló Szöllősi Szabolccsal már ő ütközött egy akciónál. A lendületes hazaiak megérdemelt előnnyel vonulhattak pihenőre, a csurgóiak szívós, kemény ellenállása láthatóan nem ízlett a vendégeknek (16–15).

2. félidő

Frantisek Sulc és Ancsin gólerősségére alapozhattak a szegediek, de ez csak ahhoz volt elegendő, hogy végig meccsben maradjanak, hiszen a Katzirz vezérelte csurgóiak őrizték az előnyüket (40. p. 22–20). Az időközben a vendégek kapujába visszaálló Mikler bravúrjait követően az 50. percben már döntetlen volt az állás (26–26), de a Szeged úgy sem jutott vezetéshez, hogy Buday büntetőt lőhetett. Skaliczki László időt kért, próbált keményebb ellenállást kérni, de Katzirz egyemberes csapatként tartotta életben a Csurgó győzelmi reményeit.

A 27. percben Mikler szélső ziccert védett testtel 28–28-nál, de támadásban az ötlettelen vendégek labdát veszítettek. Katzirz betörésből ismét a Csurgót juttatta előnyhöz, majd Sulc harcolt ki büntetőt, amit Buday már nem vállalt el, Rajko Prodanovics viszont gólra váltott. Egyenlővel futhattak neki a felek az utolsó percnek, amelyet Bakó Botond időkérése vezetett fel. A mérkőzés utolsó lövése a házigazdáké volt, de a sorfalon térdmagasságban érkező labdát Mikler hárította (29–29).

FÉRFI KÉZILABDA NB I, 18. FORDULÓ
CSURGÓI KK–PICK-SZEGED 29–29 (16–15)
Csurgó, Városi Sportcsarnok, 800 néző. V: Dobrovits, Tájok
CSURGÓ: Pallag – Országh 1, Kos 3, HERBERT, Borsos, KATZIRZ 10, NAGY M. 3. Cs: Paul (kapus), SIMON 3, Pavlovics 2, Császár, Vancsics, Oláh 2, Trivkovics, Vadkerti G. 2, Szöllősi 3. Edző: Bakó Botond
SZEGED: Mikler – Prodanovics 4 (1), Ancsin 3, Zubai 4, Budai 4 (1), CZINA 1, VADKERTI A. 3. Cs: Tatai (kapus), Bajorhegyi, Nagy N., Beocsanin, PRIBANIC 3, SULC 7. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 7. p.: 3–1. 10. p.: 4–6. 22. p.: 10–8. 28. p.: 14–14. 38. p.: 20–18. 56. p.: 28–27
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/–, ill. 4/2
Bakó Botond: – Nagy csatát hozott a mérkőzés, melyen értékes pontot szereztünk. A végjátékban kis szerencsével talán győzhettünk is volna.
Skaliczki László: – Támadójátékunkban sok pozitív dolog volt, kár az elhibázott lehetőségekért. A védelemben több probléma volt, ebben kell fejlődnünk.
1. MKB Veszprém KC 18 17 1 690–432 +258 34
2. Pick Szeged 17 15 1 1 544–422 +122 31
3. Csurgói KK 17 11 2 4 494–457 +37 24
4. Tatabánya Carbonex KC 17 12 5 501–428 +73 24
5. Balatonfüredi KSE 17 10 2 5 451–436 +15 22
6. Gyöngyösi KK 18 7 2 9 504–510 –6 16
7. FTC 16 7 1 8 446–422 +24 15
8. TM-LINE PTE-Pécs VSE 18 5 2 11 515–605 –90 12