A csehekkel is döntetlent játszott a magyar csapat

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2013.01.05. 14:33
Nagy László a végén egyenlített (Fotó: Szabó Miklós – archív)
A lengyelekkel játszott nyitó napi 27–27 után újabb döntetlennel folytatta szereplését a világbajnokságra készülő magyar férfi kézilabda-válogatott a csehországi Újévi Kupán, Brnóban. Szombaton a házigazdák legjobbjaival végzett 28–28-ra.

Mocsai Lajos szövetségi kapitánynak a vb előtti utolsó erőfelmérő tornán részt vevő együttese a magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint a mérkőzés elején 5–3-as hátrányba került, a 16. percben azonban Lékai Máté góljával átvette a vezetést 7–6-ra.

ÖTGÓLOS LENGYEL GYŐZELEM SZLOVÁKIA ELLEN
A második szombati mérkőzésen a lengyelek szinte végig vezetve nyertek Szlovákia ellen, így az első helyről várhatják a záró napot. Remek védekezésüknek köszönhetően 8–3-ra elhúztak a találkozó elején, és bár a szlovákok ezt követően 12–11-re felzárkóztak, a szünetre visszaállt az ötgólos különbség (16–11).
Tíz perccel a mérkőzés vége előtt Szlovákia ismét közel került az egyenlítéshez (24–22), de a lengyelek a hajrát újra megnyomták, és végül sima győzelmet arattak.

A lüktető iramú meccsen a csehek visszaszerezték az előnyt azzal együtt is, hogy a kapuban Tatai Péter még büntetőt is hárított. A 25. percben újfent a mieink álltak jobban: Szöllősi Szabolcs góljával 11–10 lett. A folytatásban tovább nőtt a különbség, 14–11 után azonban visszakapaszkodtak a hazaiak, így 14–13-as előnyünknél kezdődhetett a második félidő.

Ebben a játékrészben is a küzdelem dominált, a magyar csapat rendre egy góllal vezetett. A 49. percben a házigazdák 23–22-re fordítottak. Az 50. percben 23–23 volt az állás, az utolsó tíz percben pedig még egy alkalommal, Putics Barna gólja után volt a mieinknél az előny (24–23), utána a támadójátékban elkövetett hibák következményeként is 28–26-ra elhúztak a csehek. Nyerniük azonban nem sikerült, Nagy László két góllal egyenlített.

A spanyolországi világbajnokság 11-én kezdődik, a magyar válogatott 12-én játssza első mérkőzését, Egyiptom ellen. Az Újévi Kupa csapatai közül a magyar mellett még a lengyel lesz résztvevője a vb-nek.

FÉRFI KÉZILABDA, ÚJÉVI KUPA, CSEHORSZÁG
2. FORDULÓ
Csehország–Magyarország 28–28 (13–14)
Brno, 800 néző. V: Horácek, Novotny (csehek)
CSEHORSZÁG: Petrzala – Becvár 3, Jurka, Vrany 3, Motl 3, SULC 4, Cíp 1. Cs: Mrkva (kapus), Prachar, KOTRC 4, Sklenák 2, Horák 1, STRZÍNEK 4, Zdráhala, Buchta 2, Dostalík 1. Szövetségi kapitány: Jaroslav Hudacek
MAGYARORSZÁG: Tatai – Harsányi G. 3, Ancsin 1, Szöllősi Sz. 4, Lékai 1, Grebenár, Iváncsik G. 1. Cs: Mocsai 2, CSÁSZÁR 6 (3), PUTICS 3, KRIVOKAPICS 3, Nagy L. 2, Zubai Sz. 2, Schuch, Nagy K., Vadkerti A. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos
Az eredmény alakulása. 9. p.: 5–3. 16. p.: 6–7. 19. p.: 8–7. 25. p.: 10–11. 29. p.: 11–14. 46. p.: 20–22. 49. p.: 23–22. 50. p.: 23–24. 56. p.: 27–25. 59. p.: 28–27
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/0, ill. 6/4
Lengyelország–Szlovákia 30–25 (16–11)
Az állás: 1. Lengyelország 3 pont, 2. Szlovákia 2 (55–52), 3. Magyarország 2 (55–55), 4. Csehország 1
Jaroslav Hudacek: – Elégedettek lehetünk, mert egészen más meccset játszottunk, mint egy nappal korábban a szlovákokkal. Az erősebb keretű magyar csapattal szemben nagy szívvel küzdöttünk, többször vezettünk, és a végjátékban volt esélyünk a győzelemre.
Mocsai Lajos: – A sok technikai hibával tarkított mérkőzésen tovább tisztult a kép, hogy a világbajnokságra utazó keretben kikre számíthatok. Még nem dőlt el, hogy a nevezhető tizenhat vagy a két cserével kiegészített tizennyolc tagú kerettel kelünk-e útra. A kulcsjátékosok szombaton csak részfeladatokat kaptak, valamint újabb taktikai variációkat próbáltunk ki. Végig Tatai védett, és sokat volt pályán Szöllősi, Ancsin és Grebenár. Nagy László és Nagy Kornél csak a végén szerepelt.