A Békéscsabának nem jött be a 6-3, biztos Loki-siker

2011.09.30. 21:09
Triffa védései is kellettek a Loki sikeréhez (Fotó: Mirkó István, archív)
Bár beragadt a meccs elején a DVSC-Fórum a Békéscsaba elleni keleti rangadón a női kézilabda NB I 5. fordulójában, végül mégis magabiztosan, 28–20-ra nyerni tudott. A korábbi meccsen az Alcoa 29–27-re győzte le a Szekszárdot.

Másfél évvel ezelőtt a Debrecen és a Békéscsaba női kézilabdacsapata a legjobb négy között tanyázott a bajnokságban, és még 2011 tavaszán is nemzetközi kupainduló vált mindkét együttesből – de azóta történt egy s más. A két csapatból tucatnyi válogatott játékos távozott, és míg a DVSC hol könnyebben, hol nehezebben hozta a meccseit (leszámítva a meglepetéscsapat Vác ellenit), a Csaba nyeretlen volt, ráadásul nem is a legveretesebb együttesektől szenvedett rendre súlyos vereségeket.

A DVSC igencsak beragadt a rajtnál, az 5. percben így 0–3 állt az eredményjelzőn. Sipeki Flóra két hetest is hárított a vendégeknél, akik a szerencsével is hadilábon álltak. Szűcs Gabriella a 8. percben szerezte meg csapat első találatát. A Békéscsaba 6–3-ra is vezetett, de utána megtört valami, ugyanis az első negyedóra végére egyenlített a Loki, majd a vezetést is átvette. Bohus Bea időkérése után csak egy rövid ideig alakult kiegyenlítetten a meccs, utána fokozatosan ellépett a hazai csapat, amelyik a szünetre négygólos fórt harcolt ki (14–10)

A találkozót a helyszínen tekintette meg Karl Erik Böhn, a női válogatott szövetségi kapitánya, aki az előző nap a debreceniek edzését is meglátogatta. Triffa Ágnes talán neki is akart bizonyítani, ugyanis a hazaiak kapusának teljesítménye is kellett a fordításhoz, no meg Sopronyi Anett gólerős játéka. A második félidőben beállni látszott a 4-5 gólos különbség, de a hajrához érve tovább tudta növelni előnyét a DVSC, és végül megérdemelten nyert 28–20-ra.

A korábbi mérkőzésen a Szekszárd az Alcoát fogadta. A két középmezőnybe tartozó együttes mérkőzésén fej-fej mellet haladtak a csapatok az első félidőben (10–13), a második 30 perc elején azonban öt góllal elléptek a vendégek. Innen még fel tudott állni a Szekszárd, de a hajrá ismét az Alcoáé volt, amely végül 29–27-re nyert. A fehérváriakegy kórházban levő fotóriporternek ajánlották sikerüket.

NŐI KÉZILABDA NB I
5. FORDULÓ
UKSE SZEKSZÁRD–ALCOA FKC-RIGHTPHONE 27–29 (10–13)
Szekszárd, 650 néző. V: Baranyi, Szloska
SZEKSZÁRD: Mészáros M. – Szekerczés 3, Borbás 2, Jenőfi 9 (3), Gulya, Kopecz 4, Burai 4. Cs: Kurucz (kapus), Weigel 5, Vasas, Fauszt. Edző: Kovács Jenő
ALCOA: TRIMMEL – Niksics 1, Bízik, TILINGER 6, TRISCSUK 11 (2), Horváth B. 4, Becséri 2. Cs: Szikora (kapus), Maruscec 2, Németh K., Turcsányi, Rádl, Nikcsevics 3. Edző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása. 3. p.: 1–3. 8. p.: 4–6. 12. p.: 6–6. 17. p.: 8–6. 19. p.: 8–8. 21. p.: 8–10. 26. p.: 9–11. 35. p.: 11–16. 42. p.: 17–16. 46. p.: 19–21. 50. p.: 20–24. 54. p.: 23–26. 58. p.: 27–29
Kiállítások: 6, ill. 6 perc + kizárás
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2
Kovács Jenő: – Saját magunknak köszönhetjük a vereséget, kishitűen kézilabdáztunk.
Mihály Attila: – Jó csapat ellen szereztünk fontos két pontot, győzelmünket Fehér Viktornak ajánljuk (A V-Man néven ismert fotóriportert kórházban ápolják).
DVSC-FÓRUM-BUDAPEST BANK BÉKÉSCSABAI ENKSE 28–20 (14–10)
Debrecen, 1200 néző: V: Andorka, Hucker.
DVSC: TRIFFA – CSÁKI 8, Karalyos, Hornyák D. 3, Szűcs G. 4 (2), Kudor 1. Kazai 2. Cs: Király (kapus) SOPRONYI 6, Dakos 1, Léránt 2, Bohus-Karnik, Slakta, Szilágyi Á. 1, Varsányi. Edző: Köstner Vilmos.
BÉKÉSCSABA: SIPEKI – Hajduch, Toskovics 4, KAMPER 3, Tóth K. 2, Glusica 3, Kelemen 1. Cs: Veress (kapus), Ljubas 3, Szögi 3 (3), Drávai, Tarjányi, Gávai 1. Edző: Bohus Beáta.
Az eredmény alakulása. 12. p.: 3–6. 18. p.: 7–6. 27. p.: 13–8. 43. p.: 19–14. 46. p.: 21–14.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/3, ill 4/3.
Köstner Vilmos: – Rendkívül nehéz mérkőzést nyertünk meg végül magabiztosan, főként jó védekezésünknek és kapusteljesítményünknek köszönhetően. Támadójátékunkban is akadtak biztató momentumok, de a szerzett labdákból a lerohanásos játékon javítani kell.
Bohus Beáta: – A küzdőszellemmel elégedett vagyok…
1. Győri Audi ETO KC 6 6 246–145 +101 12
2. Váci NKSE 5 4 1 138–103 +35 8
3. DVSC 5 4 1 151–127 +24 8
4. FTC 5 4 1 153–147 +6 8
5. Siófok KC 4 2 1 1 112–112 0 5
6. Alcoa Fehérvár KC 6 2 1 3 155–190 –35 5
7. UKSE Szekszárd 5 2 3 142–164 –22 4