A 2. félidőre elfogyott a Pick, nyert a Füred

2010.09.10. 20:20
Három mérkőzést rendeztek a férfi kézilabda NB I második fordulójának pénteki játéknapján. A a jó kezdés ellenére a Pick-Szeged meglepetésre kikapott Balatonfüreden. A címvédő MKB Veszprém biztosan nyert a PLER otthonában, a Dunaferr megizzadt az újonc Orosháza ellen.

A Füred elkapta a Szeged grabancát: Katzirz Dávidék (balra) vereséget szenvedtek (fotó: Török Attila – archív)

Hiába kezdett jól a Pick-Szeged Balatonfüreden és hiába vezetett még a szünetben is 13–12-re, végül második félidei gyenge játékának következtében 22–21-es vereséget szenvedett a Balatonfüred otthonában.

Tatai Péter a mérkőzés 12. percében kapott először gólt, amikor a csongrádiak már négygólos előnyre tettek szert. A hazaiak nyáron igazolt, ugyancsak megtermett balátlövője, a horvát Josip Sandrk azonban tarthatatlan volt a Skaliczki-csapat számára, így a Balaton-partiak a félidő végére teljesen felzárkóztak a vendégekre (12–13).

A második félidőben összeállt a hazaiak védekezése is, így hatalmas csatában átvették a vezetést, majd izgalmas véghajrá után megszerezték a két pontot. A fürediek legeredményesebb játékosa a hatgólos Pásztor István volt, a Szegedben Törő Szabolcs öt gólt szerzett.

Az MKB Veszprém könnyed, 43–20-as győzelmet könyvelhetett el a PLER ellen, a nyáron meggyengült Dunaferr az első félidő szoros eredménye után 33–28-ra nyert az újonc Orosháza ellen.

BUDAPEST BANK LIGA
 2. FORDULÓ
DUNAFERR SE–OROSHÁZI FKSE 33–28 (15–14)
Dunaújváros, 400 néző. V: Dobrovits, dr. Tájok
DUNAFERR: Kovács R. – PÁSZTOR 9 (1), Németh, Muhl 3, Kemény, Bali 4, SZÉLES 6 (1). Cs: REPÓTH (kapus), Takács B. 4, MORVA 6 (2), Benmiloud, Hajdu, Zubai G. 1, Szepesi. Edző: Rapatyi Tamás
OROSHÁZA: HERJECZKI – Országh 2, Pánczél, VARGA 4, Gazsó, LÓKODI 9, Ambrus. Cs: Kovács R. (kapus), Raffai 1, Kovács A. 4, Kósa 5, Kardos 1, Dunkl, Balog, Bajúsz 2 (1), Berta. Edző: Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása: 9. p.: 4-2. 19. p.: 7-8. 26. p.: 14-11. 37. p.: 16-18. 45. p.: 22-19. 55. p.: 30-24
Kiállítások: 20, ill. 18 perc
Hétméteresek: 7/4, ill. 2/1
Rapatyi Tamás: – A második játékrészben összeállt a védekezésünk, és ez megnyitotta az utat a győzelem felé.
Füzesi Ferenc: – Negyvenöt percig tartott a bátorságunk és a lendületünk.

PLER KC–MKB VESZPRÉM KC 20–43 (10–24)
Lőrinci sportcsarnok, 450 néző. V: Nagy F., Túróczi J.
PLER: Kovács J. – Rév 3, Szalafai 1, DEBRECZENI 4, Korsós 1, Lendvay 2, Pálos. Cs: SZÉKELY (kapus), Kupi 2 (2), Gazdag 3, Forgács, Pál G. 3 (1), Bak, Koller 1, Mikita. Edző: Adorján Gábor
VESZPRÉM: Liszkai – Iváncsik T. 4, Terzic 2, Sulic 6, Lusnyikov, Vilovszki 3, IVÁNCSIK G. 6. Cs: Andorka (kapus), Gulyás 2, CSÁSZÁR 8 (3), Perez 2, VUJIN 6 (2), Korazija 2, Nagy K. 2. Edző: Mocsai Lajos
Az eredmény alakulása: 7. p.: 1-7. 18. p.: 7-15. 37. p.: 15-27. 47. p.: 19-35. 56. p.: 20-40
Kiállítások: -, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 5/5
Adorján Gábor: - Gratulálok a Veszprémnek, csapatomnak a hibáit gyorsabban kell javítania.
Mocsai Lajos: - Az első félidő elején nyújtott kemény, határozott játék meghatározta az egész mérkőzést, így simán tudtuk hozni ezt az akadályt.
BALATONFÜRED–PICK-SZEGED 22–21 (12–13)
Balatonfüred, 700 néző. V: Herczeg, Südi
BALATONFÜRED: SZATHMÁRI – Tombor 1, BAKOS D. 5, Szöllősi B. 2, Ivanov 1, SANDRK 5, PÁSZTOR I. 6 (2). Cs: SZABÓ T. (kapus), Németh L. 1, Salamon, Kis Á., Lelkes 1. Edző: Sótonyi László
SZEGED: TATAI – Stranovsky 1, Butenko 2, Herbert 1, Bajorhegyi, Beocsanin 1, TÖRŐ 5 (1). Cs: MIKLER (kapus), Lékai 1, Vadkerti, Maros 1, ZUBAI SZ. 3, Katzirz 2 (2), SULC 4. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 11. p.: 0–4. 18. p.: 6–6. 24. p.: 8–11. 36. p.: 14–13. 45. p.: 14–16. 48. p.: 17–16. 54. p.: 21–17. 57. p.: 22–19
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3
Sótonyi László: – Az elején túlságosan tiszteltük a Szegedet. Szünet után fantasztikusat küzdöttünk, kiválóan védekeztünk.
Skaliczki László: – Ragyogóan játszottak a fürediek, további sikereket kívánok nekik.