15 percet engedett az ETO a DVSC-nek

2010.05.02. 13:48
Simona Spiridon (zöldben) és társai nagyon akartak, <br />ez meg is látszott a végeredményen (fotó: Mirkó István)
A Győri Audi ETO KC a v&aacute;rtn&aacute;l is nagyobb k&uuml;l&ouml;nbs&eacute;ggel, 35&ndash;21-re legyőzte a Debreceni VSC-Korvexet a női k&eacute;zilabda-bajnoks&aacute;g fin&aacute;l&eacute;j&aacute;nak első m&eacute;rkőz&eacute;s&eacute;n, &eacute;s 1&ndash;0-ra vezet a p&aacute;rharcban.

Köstner Vilmos nem hiába ígérte, hogy a Vác elleni elődöntő után lendületben lévő csapata meg akarja szorítani a bajnokot, az első negyedórában a vendégek nem engedték vezetni az ETO-t saját otthonában.

A hajdúságiak többször is jól húzták szét a hatos falat, így Juhász Gabriella és Csáki Viktória góljaival kezdetben folyamatosan ők vezettek. Ahogy melegedett be a győri csapat és vele együtt Pálinger Katalin, úgy vette át egyre inkább az irányítást az ETO és követett el mind több hibát támadásban a vendégegyüttes.

4–6 után zsinórban négy gólt lőtt a Konkoly-csapat, Katarina Mravikováról rendre lemaradtak a debreceniek, akiknek a középső védekezése is egyre többször nyílt ki, és ha nem is sikerült a hazaiaknak átlőni a hatos falat, betörésből vagy azt követő hetesből növelni tudták előnyüket.

A 21. percben Köstner Vilmos időt kért, ám az ekkor négygólos ETO-fór még tovább nőtt, miután Aurelia Bradeanu is megtalálta az utat a kapuba. Eközben a túloldalon Pálinger – akinek bal szeme alatt kék folt árulkodott arról, hogy a győri edzéseken is kemény munka folyik – még Bognár Barbara büntetőjét is hárítani tudta, így Mayer Szabina gólja 16–7-es előnyt jelentett a szünetben a kisalföldieknek.

szavazas_id=447|
nso_box_szavazas_cikkbe
mceBlockPasteEnd

Fordulás után Triffa Ágnest Kiss Éva váltotta a DVSC kapujában, ám Bulath Anitáék az emberelőnyök ellenére – Eduarda Amorimot, majd Mayert is kiállították a játékvezetők – sem tudtak faragni a hátrányon.

A 42. percben már tízet számolt a közönség a piros mezesekre, a Mraviková helyére beálló Orbán Adrienn is pillanatok alatt felvette a ritmust, a Loki pedig még kapuscsere közben (Triffa állt vissza) is gólt kapott.

A hajrában érezhetően már nemcsak az eredményességre, hanem a szép támadásokra is adtak Görbicz Anitáék – igaz, a kettő általában együtt járt –, a DVSC játéka pedig védekezésben és támadásban is szétesett.

30–15-nél Konkoly Csaba már azt is megengedhette a csapatnak, hogy Pálingert lehívja a kapuból, és a fiatal Víg Viviennek adjon a helyén lehetőséget. A Győri ETO vártnál is magabiztosabb győzelmet aratott hazai pályán a DVSC ellen: Konkoly Csaba együttese 35–21-re nyert a döntő első mérkőzésén, és 1–0-ra vezet a párharcban.

NŐI KÉZILABDA NB I
ARANY ÁSZOK RÁJÁTSZÁS, DÖNTŐ
GYŐRI AUDI ETO KC–DVSC-KORVEX 35–21 (16–9)
Győr, 1500 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
AUDI ETO: PÁLINGER – MRAVIKOVÁ 4, Hornyák Á. 2, GÖRBICZ  7 (4), Spiridon 2, Amorim 2, Vérten 4. Csere: Vig (kapus), KOVACSICS 4 (1), BRADEANU 4, Mayer 2, ORBÁN 4, Deáki
DVSC: Triffa – CSÁKI 4, Bulath 1, Borbás 1, Szabó V. 1, Bogdanovics 1, JUHÁSZ 6. Csere: Kiss É. (kapus), Mörtel 1 (1), Lovric 1, Slakta 1, Bognár B. 4, Hornyák D., Kazai
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–2.11. p.: 3–5. 17. p.: 8–6. 22. p.: 12–8. 28. p.: 16–9. 36. p.:20–12. 42. p.: 23–13. 48. p.: 28–14. 53. p.: 31–15
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 2/1
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Győr javára
Konkoly Csaba: – Kissé langyosan kezdtünk és a Debrecen később rádöbbentett bennünket arra, hogy mégis csak döntőről van szó. Rákapcsoltak a lányok, felvillanyozódtak és a korábbi erényeiket, akaratukat csillogtatták. A védekezésünk ezúttal is megfelelő volt, Pálinger káprázatosan védett, és Görbicz is mesterien irányított.
Köstner Vilmos: – Mindössze tizenöt percen át tudtuk megvalósítani elképzeléseinket. Ezt követően a Győr összeszedte magát, remekül védekezett, így jelentős előnyt szerzett. Csak remélni tudom, hogy a visszavágón Debrecenben a hazai közönségünk más DVSC-t fog látni.