MTI 2017.08.25 19:26 Frissítve: 2017.08.25 19:47

Vuelta: szlovén etapgyőzelem, nem változott az összetett

Matej Mohoric nyerte pénteken a Vuelta a Espana Spanyol országúti kerékpáros-körverseny hetedik szakaszát, míg összetettben Chris Froome változatlan előnnyel áll az élen.

A Llíria és Cuenca közötti 207 kilométeren, az idei Vuelta leghosszabb szakaszán egy nagyobb szökevénycsoport korán ellépett a főmezőnytől. Az utolsó emelkedő megrostálta a bolyt, amelyből Matej Mohoric felfelé meglógott, majd a lejtmenetben különleges technikájával – amikor a felső vázra hasalva hajtja kerékpárját – ellépett üldözőitől, így magabiztosan nyerte meg az etapot. Ez volt a 22 éves szlovén versenyző első szakaszgyőzelme háromhetes viadalon. Másodikként – akárcsak csütörtökön – a lengyel Pawel Poljanski zárt, míg a harmadik a spanyol José Joaquín Rojas lett.

Az összetett legjobbjait – így a piros trikós, Tour de France-győztes Froome-ot – magában foglaló főmezőny 8:37 perc hátránnyal ért célba.

VUELTA
7. SZAKASZ (Llíria–Cuenca, 207 km)

1. Matej Mohoric (szlovén, UAE) 4:43:35 óra
2. Pawel Poljanski (lengyel, Bora-Hansgrohe) 16 másodperc hátrány
3. José Joaquín Rojas (spanyol, Movistar) azonos idővel

Az összetett élcsoportja: 1. Chris Froome (brit, Sky)  27:46:51 óra, 2. Esteban Chaves (kolumbiai, Orica-Scott) 11 másodperc hátrány, 3. Nicolas Roche (ír, BMC) 13 mp h.

Szombaton a Hellín és Xorret de Catí közötti 199.5 kilométer vár a mezőnyre, amely a szeptember 10-i madridi befutóig 3324.1 kilométert tesz meg.

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2017.10.21 10:31:28

Kerékpár TÓTH ANITA

Még nagyobb hangsúlyt fektetne a pályakerékpározásra és szeretne kijutni az olimpiára.

2017.09.14 00:08:31

Kerékpár IGLÓI NAGY ISTVÁN

NS-VÉLEMÉNY. Ebben az évben már csak elejtett szavakat lehet hallani Contador vélt vagy valóságos doppingügyeiről, nem elítélőleg, inkább csak a történeti hűség kedvéért. Ő a nép egyszerű gyermeke, a pintói kölyök, mai napig születési helyén él, példás a családi élete.

2017.08.18 12:56:59

Kerékpár nemzetisport.hu

Kattintson ide a verseny adatbankjának megtekintéséhez! Térkép és program egy helyen.

2017.07.09 12:24:47

Kerékpár BUCSKY PÉTER

Kevesebbet látni a versenyből, de magával ragadó a hangulat – helyszíni beszámoló képekkel.