Vuelta: svájci szakaszsiker, Quintana megőrizte előnyét

2016.09.07. 18:33
Mathias Frank nyerte a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny 17., szerdai szakaszát, amelyen a kolumbiai Nairo Quintana megőrizte előnyét összetettben.

A Castellón és Mas de la Costa közötti 177.5 kilométeres, hegyi befutóval záruló etapon egy szökevénycsoportból került ki a győztes, tagjai közül pedig a svájci kerekes bírta legjobban az elképesztő nehézségű, helyenként húszszázalékosnál is meredekebb célba vezető kaptatót.

Az összetettben legjobban álló versenyzők is ádáz harcot vívtak egymással, a háromszoros győztes, jelenleg negyedik Alberto Contador többször is ritmust váltott, de próbálkozott az éllovas Nairo Quintana, valamint honfitársa, a harmadik helyen álló Esteban Chaves is. A Tour de France háromszoros bajnokának, Chris Froome-nak többször is gondja volt, hogy tartsa a tempót riválisaival, de mindig visszaküzdötte magát, így velük együtt 3:27 perc hátránnyal ért célba, azaz megőrizte második pozícióját.

A vasárnapig tartó viadalon csütörtökön a Requena és Gandía közötti 200.6 kilométer megtétele vár a mezőnyre.