Vuelta: Rodríguez nyert, Horner visszavette a vezetést

2013.09.13. 17:50
Horner visszavette a vezetést összetettben (Fotó: cyclingnews.com)
A 41 éves amerikai Christopher Horner ismét az élre állt összetettben a Vuelta a Espana spanyol országúti kerékpáros körversenyen, melyen a pénteki 19. szakaszt a hazai közönség előtt szereplő Joaquim Rodríguez nyerte.

A 2010-es bajnok, idén a Giro d'Italián győztes olasz Vincenzo Nibali kezdte a napot az élen, előnye három másodperc volt Hornerrel szemben, az utolsó hegyen azonban, azon is az utolsó kilométeren lemaradt, így visszacsúszott a második helyre.

Horner – aki október 23-án lesz 42 esztendős – a mostani viadalon már állt az élen összetettben: a 4. és 11. szakaszon viselhette a piros trikót.

A vasárnapig tartó viadalon szombaton az Aviles és Alto de L'Angliru Mundo között 142,2 kilométer és hegyi befutó vár a mezőnyre.