Vuelta: Quintana hatalmasat bukott, Contador az új éllovas

2014.09.02. 17:51
A szalagkorlátnak ütközve hatalmasat esett az összetettben vezető Nairo Quintana a spanyol kerékpáros körverseny keddi egyéni időfutamán, ezzel több mint három percet veszítve visszaesett a 11. helyre. A szakaszt Tony Martin nyerte meg, az új éllovas Alberto Contador.

A mezőnyből utolsóként induló Quintana már a bukása előtt lassabb volt fő riválisainál, de ahhoz elég volt a sebessége, hogy versenyben maradjon az összetettben. Ekkor azonban egy gyors részen a szalagkorlátnak ütközött, átesett a kerékpárján, és csúnyán megütötte magát. Több mint egyperces késlekedés után indult újra, de a hátralévő kilométereken is rengeteg időt veszített, az is szép volt tőle, hogy fogcsikorgatva eljutott a célig.

A szakaszt a zsinórban a hatodik egyéni időfutamát megnyerő Martin nyerte meg a svájci Fabian Cancellara előtt, míg az összetettben a 4. időt futó Contador vette át a vezetést a spanyol Alejandro Valverde és a kolumbiai Rigoberto Urán előtt. Tíz szakasz után Contador az ötödik éllovasa az idei Vueltának, tavaly összesen álltak ennyien az élen.