Vuelta: papírforma-győzelem az egyéni időfutamon

MTI MTIMTI MTI
2018.09.11. 19:16
Rohan Dennis szakaszgyőzelmet ünnepelhetett a Vueltán (Fotó: AFP)
Rohan Dennis nyerte a spanyol országúti kerékpáros-körverseny, a Vuelta a Espana 16. szakaszát, amelyen az éllovas Simon Yates hét másodperccel növelte előnyét az összetettben második Alejandro Valverdével szemben.

A Santillana del Mar és Torrelavega közötti 32 kilométeres egyéni időfutamon megfelelt a papírformának az ausztrál kerekes diadala, aki nagy fölénnyel, 50 másodperccel előzte meg a második amerikai Joey Rosskopfot és a harmadik spanyol Jonathan Castroviejót.

A végső diadalért hajtó bringások közül a holland Steven Kruijswijk volt a legjobb a negyedik helyével, így feljött összetettben harmadiknak. A brit éllovas, Simon Yates közel másfél perces hátránnyal 13. lett, viszont hét másodperccel gyorsabbnak bizonyult legfőbb riválisánál, Valverdénél, akinek lemaradása így 33 másodpercre nőtt.

Kedden a Getxo és Balcón de Bizkaia közötti 157 kilométer és hegyi befutó vár a mezőnyre, amely összesen 3271.4 kilométert tesz meg a vasárnapi, madridi célig.