nemzetisport.hu 2017.08.30 17:47 Frissítve: 2017.08.30 18:29

Vuelta: Nibali feljött összetettben a második helyre

A kolumbiai Miguel Ángel López nyerte meg a Spanyol kerékpáros-körverseny 11. szakaszát, amelyen Esteban Chaves és Nicolas Roche is nagy hátránnyal ért célba, így összetettben Vincenzo Nibali vált Chris Froome legfőbb üldözőjévé.

Miguel Ángel López szerezte az újabb dicsőséget Kolumbiának

Jelentősen átalakult az összetett élmezőnye a 11. szakaszon, amelynek vége két első kategóriás hegyet tartogatott. Chris Froome első helye természetesen nem forgott veszélyben, a hozzá eddig legközelebb álló Esteban Chaves és Nicolas Roche viszont többperces hátránnyal ért célba. Összetettben így Vincenzo Nibali ugrott a második helyre, 1:19 perces hátránnyal.

A szakaszt Miguel Ángel López teljesítette a leggyorsabban, megszerezve ezzel a hetedik kolumbiai szakaszgyőzelmet idén a három nagy körversenyen (Giro, Tour, Vuelta). A dél-amerikai ország kerekesei eddig 1985-ben és 2001-ben szerepeltek a legjobban a háromheteseken, ezekben az években hatszor-hatszor diadalmaskodtak.

2. Vincenzo Nibali (olasz, Bahrain-Merida) 1:19 perc hátrány
3. Esteban Chaves (kolumbiai, Orica-Scott) 2:33 p h.

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2018.07.30 11:38:38

Kerékpár nemzetisport.hu

A Tour de France első walesi győztese bevallotta, hogy nem csak kenyéren és vízen élt a verseny alatt.

2018.07.05 15:23:06

Kattintson ide a verseny adatbankjának megtekintéséhez! Térkép és program egy helyen.