Vuelta: Moncoutie volt a legény a hegyen, Wiggins vezet összetettben

2011.08.31. 18:10
David Moncoutie útban a szakaszgyőzelem felé (Fotó: Reuters)
A spanyol kerékpáros körverseny (Vuelta) 11., hegyi befutós szakaszát a Cofidis versenyzője, David Moncoutie nyerte, míg az összetettbeli vezetést a Team Sky kerekese, Bradley Wiggins vette át.

Moncoutie benne volt egy szökevénycsoportban, amely döntő előnyt kovácsolt, majd a Manzaneda 19 kilométeres emelkedőjén, 12 kilométerrel a vége előtt támadott és 1:18 percet vert az őt követő Benat Intxaustira és Luís León Sánchezre. Ez volt a francia hegyimenő negyedik Vuelta-szakaszgyőzelme.

Összetettben Chris Froome-nak meg kellett válni a vezetőnek járó trikótól, miután „elkészült" a hegyeken. Az új éllovas Bradley Wiggins, Froome maradt hét másodperc hátránnyal a második helyen, a harmadik – tizenegy másodperc hátránnyal – Vincenzo Nibali.

Csütörtökön könnyebb szakasz vár a mezőnyre, a 167 kilométeres, Ponteareas és Pontevedra közötti etap sík, sprintbefutó várható.