Vuelta: Marczynski második etapsikere, Froome előnye csökkent

2017.08.31. 18:31
Marczynski már két szakaszgyőzelemnél tart (Fotó: AFP)
Tomasz Marczynski nyerte meg csütörtökön a Vuelta a Espana spanyol országúti kerékpáros-körverseny 12. szakaszát, összetettben pedig egy perc alá csökkent Chris Froome előnye.

A Motril és Antequera közötti 160.1 kilométeres etapon egy 14 fős szökevénycsoportból került ki a győztes, a lengyel kerekes ráadásul a hatodik szakasz után másodszor bizonyult a legerősebbnek, akkor is egy sikeres szökés végén diadalmaskodott.

Az összetettben legjobban álló kerekesek közül az utolsó viadalán szereplő Alberto Contador meglépett riválisaitól az utolsó emelkedőn, a lejtmenetben pedig az élen álló Froome bukott. A Tour de France-győztes brit bringás a célig hátralévő hat kilométeren ugyan csökkentette hátrányát, de így is 20 másodpercet veszített előnyéből, azaz legfőbb riválisa, a 2010-es Vuelta-bajnok Vincenzo Nibali egy percen belülre került. Contador az esélyesek csoportját 22, Froome-ot 42 másodperccel előzte meg.

Pénteken a Coín és Tomares közötti 198.4 kilométer vár a mezőnyre, amely a jövő hét vasárnapi, madridi befutóig összesen 3324.1 kilométert tesz meg.