Vuelta: a fiatal olasznak sikerült, ami az idei Girón is

2014.09.03. 17:29
Fabio Aru nagy győzelmet aratott (Fotó: lavuelta.com)
Fabio Aru nyerte meg a Vuelta hegyi befutóval záruló 11. szakaszát. A 24 éves olasz kerékpárosnak ez a második etapsikere a nagy körversenyeken, az elsőt az idei Giro d’Italián ünnepelhette.

A Pamplonából induló 153.4 km hosszú szakaszon újabb hegyi befutó várt a mezőnyre. A San Miguel de Aralarra Nairo Quintana már nem ment fel, a kolumbiai menő ugyanis keddi bukása után újra elesett, és ezután már nem folytatta a versenyt.

Chris Froome ott volt a záró hegyen, ám a Tour de France-győztes brit látványosan szenvedett. Nem úgy Fabio Aru, aki az utolsó kilométeren támadásra szánta el magát. A 24 éves olasz szakaszt nyert az idei Giro d'Italián, és ez összejött neki a mostani Vueltán is.

Alejandro Valverde, Joaquin Rodríguez és Alberto Contador 6 másodperccel később ért célba, a végére magát összeszedő Froome a spanyol triótól egy másodperccel maradt le.

Az időjóváírásnak köszönhetően Valverde 20 másodpercre csökkentette összetettben az éllovas Contadorral szembeni hátrányát, a harmadik helyen Rigoberto Urán áll 1 perc 8 másodperces hátránnyal.