Újabb spanyol szakaszgyőzelem, Cavendish visszalépett

2011.08.23. 18:15
Mark Cavendish kedden még rajthoz állt, a célba azonban már nem ért be (Fotó: cyclingnews.com)
A 66. alkalommal megrendezett Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny keddi, negyedik szakaszát a spanyol Daniel Moreno nyerte meg, megelőzve Chris Anker Sörensent és Dan martint. Az összetettben Sylvain Chavanel átvette a vezetést.

A Vuelta keddi, 172 km-es szakasza során mind a 197 versenyben maradt induló rajthoz állt – ugyanez azonban nem volt elmondható a kerékpárosok célba érése után. A 2010-es Vuelta összetett sprintversenyét megnyerő brit Mark Cavendish ugyanis kénytelen volt visszalépni a körversenytől gyenge formája miatt.

A futam elején heten hamar maguk mögött hagyták a mezőnyt, előnyük 50 km-rel a vége előtt már több mint hét perc volt, ezután azonban fokozatosan csökkent a távolság az élen haladók és az üldöző boly között.

A hajrához közelítve szinte biztossá vált, hogy a hétfői szakaszt megnyerő Pablo Lastras elveszti vezető helyét az összetettben, mivel 10 km-rel a vége előtt körülbelül ötperces hátránnyal bírt az élmezőnnyel szemben.

Öt km-rel a vége előtt egy hattagú csoport (Bonnafond, Chris Anker Sörensen, Rohregger, Matthew Busche, Eduard Vorganov és Robert Kiserlovski) valamely tagja tűnhetett a szakaszgyőzelemre legesélyesebbnek, ám Daniel Moreno – a 20 másodperccel hátrább tekerő mezőnyt otthagyva – magasabb sebességi fokozatba kapcsolt, majd Sörensennel és Bonnafonddal karöltve megiramodtak – igaz, utóbbi nem sokáig bírta tartani az iramot.

Végül a spanyol Daniel Moreni haladt át elsőként a célegyenesen, őt követte a dán Sörensen. Az összetettben Sylvain Chavanel vette át a vezetést a mai szakaszon gyengélkedő Lastrastól, így legközelebb ő viselheti a piros trikót.

Holnap a Sierra Nevada–Valdepenas de Jaén közötti 200 km-es táv vár a Vuelta versenyzőire.