Tour de Hongrie: német szakaszgyőzelem

MTI MTIMTI MTI
2015.08.07. 19:55
A német Manuel Porzner győzött a Tour de Hongrie kerékpáros körverseny harmadik szakaszán.

A mezőny Abony és Karcag között 136 kilométert tekert le pénteken. Ruttkay Zoltán (Mugenrace) és Kasza Gábor (National Team Srbija) az utolsó nyolc kilométerig szökésben volt, Karcagon érték őket utol az üldözők. Addig Ruttkay kettő, Kasza egy részhajrát nyert meg. A helyezések végül sprintbefutóban dőltek el.

A sárga trikót viselő Marek Caneky végig a mezőnyben tekert, így megőrizte összetettbeli vezető helyét.
A legjobb magyar Dér Zsolt (Start-Massi) volt, aki hetedikként ért célba, összetettben pedig a 13. helyezett Kusztor Péter (BMC-Amplatz) áll a legelőkelőbb pozícióban.

TOUR DE HONGRIE
3. szakasz, Abony-Karcag, 136 km:
1. Manuel Porzner (német, Team Stölting) 3:18:03 óra 2. Filip Eidsheim (norvég, Team Fixit) azonos idővel 3. Joris de Boer (holland, West-Frisia) a i. ...7. Dér Zsolt (Start-Massi) a. i.
Az összetett élcsoportja: 1. Marek Caneky (szlovák, BMC-Amplatz) 9:34:49 óra 2. Tom Thill (luxemburgi, Differdange-Losch) 6 másodperc hátrány 3. Maximilian Kuen (osztrák, BMC-Amplatz) 18 mp h. ...13. Kusztor Péter (BMC-Amplatz) 2:37 perc h.

Szombaton a Karcag és Kékestető közötti 146 kilométeres etap megtétele vár a mezőnyre.

Az idén 90 esztendős Tour de Hongrie-n – amelyet hétéves szünet után rendeznek meg újra – hat nap alatt 700.2 kilométert tesz meg a nemzetközi mezőny. A 25 országot képviselő versenyzők világranglista-pontokért és olimpiai kvalifikációs pontokért is küzdenek, a Tour de Hongrie ugyanis a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség naptárában 2.2 kategóriás versenyként szerepel.