Tour: kolumbiai szakaszsiker, Froome maradt az élen

MTI MTIMTI MTI
2016.07.17. 18:38
Házak között zakatol a vonat (Fotó: AFP)
A kolumbiai Jarlinson Pantano nyerte meg a Tour de France országúti kerékpáros-körverseny 15., vasárnapi szakaszát, amelyen összetettben megőrizte előnyét a címvédő brit Chris Froome.

A Bourg-en-Bresse és Culoz közötti 159 kilométeres etapon a győztes egy nagyobb szökevénycsoportból került ki, amelyből Pantano és Rafal Majka bírta a legjobban az emelkedőket, így ketten hajrázhattak az első helyért, s végül előbbi bizonyult gyorsabbnak a sprintben. De a lengyel kerekes sem szomorkodhatott, mivel megszerezte a hegyi pontversenyben élen állónak járó pöttyös trikót.

A végső sikerre esélyes kerekesek közül szinte mindenki együtt, 3:07 perc hátránnyal ért célba. Egyedül Tejay van Garderen szakadt le riválisairól, akik 1:28 perc hátrányt osztottak ki neki, így az amerikai bringás a hatodikról a nyolcadik helyre csúszott vissza.

A jövő hét vasárnapig tartó viadalon hétfőn a Moirans-en-Montagne és Bern közötti 206 kilométeres etap vár a mezőnyre.