Tour de France: ír győztes a hatodik szakaszon

2018.07.12. 17:49
Ez porig égett, erről kár lenne vitát nyitni (Fotó: AFP)
Az ír Dan Martin nyerte meg a Tour de France hatodik szakaszát. Az összetett versenyben továbbra is a BMC belga kerékpárosa, Greg Van Avermaet vezet.

A 181 km-es szakasz egy negyedik és három harmadik kategóriás emelkedőt tartogatott. Utóbbiak közül az egyiken volt a befutó, amely során Dan Martin egy másodperccel előzte meg a másodikként célba érő francia Pierre Latourt. A 31 éves ír kerékpáros a 2013-as sikere után másodszor nyert szakaszt a Touron.

A címvédő Chris Froome 8 másodperces hátránnyal 18.-ként ért be, de így is jelentősebb előnyt kovácsolt két riválisával, az egyaránt technikai problémával küzdő Romain Bardet-val és Tom Dumoulinnel szemben. A francia 31, a holland 53 másodpercet kapott Dan Martintól.

A sárga trikós Greg Van Avermaet 3 másodperccel vezet Geraint Thomas előtt.