MTI 2016.07.21 18:47 Frissítve: 2016.07.21 18:54

Tour: szakaszgyőzelemmel növelte előnyét Froome

A címvédő és éllovas Chris Froome nyerte a Tour de France országúti kerékpáros körverseny csütörtöki, 18. szakaszát, amely egyéni hegyi időfutam volt.

A Sallanches és Megeve közötti 17 kilométeres etapon a brit bringás 21 másodperccel bizonyult jobbnak, mint a háromhetes viadal első időfutamán győztes holland Tom Dumoulin.

Az összetettben második helyen álló holland Bauke Mollema közel másfél perc hátránnyal ért célba, így Froome majdnem négypercesre növelte előnyét.

A vasárnapig tartó viadalon pénteken az Albertville és Saint-Gervais-les-Bains közötti 146 kilométeres alpesi etap vár a mezőnyre.