Tour de France: Cavendish tarolt, német szakaszsiker

2013.07.09. 17:59
Kittel megnyerte második szakaszát is az idei Touron (Fotó: cyclingnews.com)
Marcel Kittel nyerte a francia kerékpáros körverseny (Tour de France) 10. szakaszát. A német versenyző honfitársát, André Greipelt előzte meg a mezőnyhajrában, a harmadik helyen Mark Cavendish zárt. Az összetettben továbbra is Chris Froome áll az élen.

A hétfői pihenőnap után kedden egy sík szakasz várt a mezőnyre, mindössze egy negyedik kategóriás emelkedővel. A 2013-as Tour de France-t 198-an kezdték, a 10. szakaszra 182 kerékpáros maradt.

A meglépő négy szökevényt néhány kilométerrel az etap vége előtt utolérte a mezőny, így jöhetett a tömeges hajrá. Szokás szerint helyezkedtek a sprinterek, Mark Cavendish olyannyira, hogy az utolsó 100 méteren felborította Kittel egyik csapattársát, Tom Dumoulint, aki hatalmasat bukott a célegyenesben.

A mezőnyhajrát Marcel Kittel bírta a legjobban, aki így az első szakasz után a tizediket is megnyerte honfitársát, André Greipelt megelőzve. A szabálytalankodó Cavendish harmadik lett, ám könnyen elképzelhető, hogy a zsűri a videók elemzése után szankciót fog alkalmazni a brit sprinter esetében.

Az összetettben továbbra is Chris Froome áll az élen, mögötte Alejandro Valverde és Bauke Mollema következik.