Tour de France: Aru nyerte az első hegyi szakaszt

2017.07.05. 17:08
Fabio Aru mindhárom nagy körversenyen nyert már szakaszt (Fotó: AFP)
Az olasz Fabio Aru nyerte meg a 2017-es Tour de France első hegyi szakaszát, az ötödik etapot. A harmadikként célba érő Chris Froome átvette a vezetést összetettben, több másodpercet verve Alberto Contadorra és Nairo Quintanára.

Mindössze 160 km megtétele szerepelt a szerdai programban, és csak egy nehezebb hegyet kellett megmásznia a mezőnynek. Az viszont elég meredek volt, a La Planche des Belles Filles-en zárult az etap. Két és fél km-rel a vége előtt Fabio Aru robbantott, majd Chris Froome lépett el a riválisaitól (Contador, Quintana).

Arut nem tudták utolérni, a 2015-ös Vueltán diadalmaskodó olasz – aki a Spanyol körversenyen kettő, az olaszon (Giro) három szakaszt nyert eddig – elkönyvelhette első szakaszsikerét a Tour de France-on.

Másodikként Daniel Martin ért célba, harmadikként pedig Chris Froome, aki ezzel átvette a sárga trikót. A háromszoros Tour-győztes angol az időjóváírásnak is köszönhetően 52, illetve 54 másodperc előnnyel áll Alberto Contadorral és Nairo Quintanával szemben.